1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Polish - sfat in legatura cu farurile Fabiei !!!

Discuție în 'Intretinere' creată de jamesul, 28 Apr 2009.

  1. jamesul 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Apr 2009
    Mesaje:
    2
    cine stie cum, unde, cam cat costa, daca e bine...la cat timp e bine sa faci...chestii de genu...merci
     
  2. cgadalean

    cgadalean Skoda Expert

    Înscris:
    7 Ian 2009
    Mesaje:
    1.216
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Complteaza locatia in profil

    In Cluj preturile incep de la 150ron;
    e bine daca sunt doar zgarieturi de suprafata;
    afecteaza lacul in timp(daca se face de mai multe ori);
     
  3. B98XAL 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Feb 2009
    Mesaje:
    173
    Locație:
    Bucuresti
    Un polish profesional este in jur de 150 Euro in Bucuresti, rezultatele sunt super satisfacatoare. Eu am polisat de curand Audi-ul si zici ca am vopsito. Tine cont ca Audi este Black pearl si se vede orice pe ea
     
  4. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    b98xal

    spune-mi si mie te rog unde ai polishat audi? si a mea octavia e tot neagra si na... se cunoaste orice.. si ar cam trebui polishata si ea...multumesc anticipat
     
  5. B98XAL 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Feb 2009
    Mesaje:
    173
    Locație:
    Bucuresti
    am polisato la un prieten care are atelier de vopsitorie, situat pe langa mc-ul din colentina-fundeni. Daca vrei iti dau nr patronului si-l suni
     
  6. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    am impresia ca stiu atelierul:) multumesc dar nu am bani momentan si pentru polish deoarece trebuie sa schimb distribuitia si acest lucru o "gaura" in buzunar.... poate in primavara (ca acum vine si iarna..umezeala,sarea de pe carosabil etc) multumesc mult:)
     
  7. Black Daniel Guest

    Ce treaba are polish-ul (titlul topicului) cu curatarea tapiteriei :eek: ?
    N-ar fi trebuit sa postezi asta in alta parte :cool: ?
     
  8. Pablo

    Pablo 3rd Gear Member

    Înscris:
    17 Oct 2009
    Mesaje:
    75
    Locație:
    Bucuresti
    Uite

    gata daniel :D
     
  9. Black Daniel Guest

    Gata pe dracu' !!!
    Ai postat in mai multe topicuri un anunt al carui loc era numai la publicitate !!!
     
  10. patratzel1988

    patratzel1988 Silver Member

    Înscris:
    21 Feb 2009
    Mesaje:
    439
    Locație:
    Focsani
    Sfat in legatura cu farurile Fabiei !!!

    Imi cer scuze ca deschid thread nou,dar am cautat pe forum si nu am gasit nimic in legatura cu ce am de spus. :)

    Daca cumva aveti probleme cu farurile,si trebuiesc schimbate,sfatul meu este sa mergeti pe ORIGINAL !!!
    Spun asta ca sunt patit,proaspat.Am schimbat ambele faruri pentru ca erau matuite,si am luat altele noi la 450 bucata,dar producator nu pe original.Si vreau sa va spun ca bat groaznic, nu se pot regla cum trebuie,nu vad la 20 metri in fata...Iar cu ceata care se lasa acum,e groaznic.
    Sa fiu mai explicit,becurile sunt philips,normale,dar farul nu se poate regla,si nu vorbesc de reglajul farurilor din habitaclu.Vorbesc de reglatul farului cu imbusul.
    Ma gandesc sa le duc pe cele vechi la polish,stie cineva vreun artist care sa se bage la o chestie de genu?
    Cu respect George
     
  11. turbojack

    turbojack Silver Member

    Înscris:
    8 Apr 2008
    Mesaje:
    398
    Locație:
    Cluj
    Deoarece nu ai specificata locatia in status,este greu sa te indrumam undeva.
     
  12. patratzel1988

    patratzel1988 Silver Member

    Înscris:
    21 Feb 2009
    Mesaje:
    439
    Locație:
    Focsani
    imi cer scuze,Focsani,acum voi adauga acolo si locatia.Multumesc frumos.
     
  13. bogdanutzul 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Noi 2009
    Mesaje:
    5
    turbojack, am inteles ca ai service? sau gresesc ca as vrea sa vin sa imi spui si mie cate ceva despre masina mea...MULTUMESC
     
  14. cgadalean

    cgadalean Skoda Expert

    Înscris:
    7 Ian 2009
    Mesaje:
    1.216
    Locație:
    Cluj-Napoca
  15. openmind 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Ian 2010
    Mesaje:
    1
    Reglare faruri

    Salutari!
    Sunt proaspatul posesor al unei Skoda Fabia Sedan Classic 1,4. Dupa ce am cumparat masina am observat ca farul din stanga bate mai sus decat cel drept ( desi ar trebui sa fie invers ). Am deschis capota si am vazut ca farurile au deasupra lor niste suruburi care angreneaza fiecare cate o roata dintata, in chiar daca am desurubat si insurubat repectivele suruburi, nu s-a intamplat nimic. Cum as putea sa reglez farul la acest model de masina?
    Multumesc anticipat tuturor!
     
  16. cgadalean

    cgadalean Skoda Expert

    Înscris:
    7 Ian 2009
    Mesaje:
    1.216
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Pentru 50ron cat costa un reglaj faruri nu se merita sa te chinui sa reglezi nimic, oricum nu o sa poti regla asa cum trebuie...
     
  17. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    atat costa si la octavia? p.s daca sunt autoreglabile cum e xenonul acestea mai trebuiesc reglate si pe calculator nu? eu ar cam trebui sa le reglez putin ca na le-am zapacit de cate ori le-am desfacut pana le-am dat de cap...
     
  18. cgadalean

    cgadalean Skoda Expert

    Înscris:
    7 Ian 2009
    Mesaje:
    1.216
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Autoleveling-ul are alta functionalitate si anume de a regla inaltimea de redare a fascicolului luminos in mers in functie de denivelarile intalnite pe drum, dar in prealabil un reglaj mecanic de specialitate nu strica mai ales daca vedem noi ca lumina este prezenta tocmai acolo unde nu trebuie.
     
  19. JurasikMan

    JurasikMan Skoda Expert

    Înscris:
    21 Sep 2009
    Mesaje:
    1.843
    Locație:
    Brasov
    Daca vrei sa iti reglezi singur farurile , nu-i o mare filozofie , dar poti face asta doar noaptea sau pe ceata. Te duci matale pe un drum drept ca in palma si incepi usurel sa invarti la reglajele exterioare de pe far. Inainte este bine sa te asiguri ca becurile au pozitia corecta in mufe iar mufele au pozitia corecta in decupajul farurilor. Abia dupa aia invarte de rotite si da la chei.
     
  20. Black Daniel Guest

    Maestre JurasikMan, cu tot respectul pentru posturile tale care sunt pe gustul meu :p , dar nu cred ca faci o treaba "oabla" asa cum zici tu.
    Tot mai sfant si mai sigur mi se pare un reglaj de faruri la un service bine dotat si cu meseriasi care stiu ce fac. Parerea mea :meeting: . Eu unul, nu m-as chinui :footy:.
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare