1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Suport Pahar Skoda Octavia Tour

Discuție în 'Interior' creată de AndreiStefan29, 27 Iun 2013.

  1. AndreiStefan29 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Iun 2013
    Mesaje:
    1
    Locație:
    Bucuresti
    Buna ziua!

    Am o Skoda Octavia Tour din 2008 la care in afara de "suporturile" din torpedou, nu am reusit sa identific nici un alt suport de pahar. Din cate am citit pe net, se poate atasa un suport langa frana de mana sub cotiera. Casetofonul e inlocuit cu un DVD navigatie, deci acolo sigur nu mai merge montat nimic din lipsa spatiu.

    Intrebarea mea este, de unde pot cumpara acel suport?

    Multumesc anticipat
     
  2. mbogdan 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Mar 2012
    Mesaje:
    2
    Locație:
    Bucuresti
    Sincer, nu iti recomand! Acel suport costa in jur de 600lei, iar in cazul in care ai cotiera, poti pune in suport maxim o doza, pt ca o sticla de 0,5 este prea inalta pt acel spatiu..

    Lipsa unui suport de pahare e intr-adevar o treaba destul de deranjanta uneori la octavia 1, dar aia e.. masina compenseaza prin altele :D

    Din punctul meu de vedere, ai doua variante: un suport in genul celor care se gaseau pe la mcdonalds intr-un timp si se agata pe usa, la baza geamului, sau.. eu unul am facut in felul urmator: am bagat o cutie de servetele in buzunarul usii (plina evident pe care le si folosesc la nevoie, nu doar o cutie goala, de forma :)) ) si mi-a ramas un spatiu intre marginea buzunarului (partea dintre boxa) si cutia de servetele in care incape la fix o doza de suc, un pahar de cafea sau o sticla de max. 0,5l..
     
  3. florin.stancu 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Noi 2013
    Mesaje:
    1
    Salut,
    eu ma gandeam sa schimb consola de la frana de mana cu una pt Octavia2, ca aia are suport dublu de pahar, dar nu stiu daca se potriveste. stie cineva?
     
  4. djoflo 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Mesaje:
    1
    Locație:
    bucharest
    cum este s.a potrivit?
     
  5. CiprianJJ 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Iun 2018
    Mesaje:
    2
    Salutare, @florin.stancu ai reusit cu schimbarea consolei? s a potrivit>?
     
  6. JurasikMan

    JurasikMan Skoda Expert

    Înscris:
    21 Sep 2009
    Mesaje:
    1.843
    Locație:
    Brasov
    Nu se potrivesc . Tin minte ca sunt niste suporti de doza standard cu un fel de clips care se lipesc cu banda dublu adeziva pe spatiile de depozitare din usi . Avut zeci de masini dar niciodata nu am folosit spatiile pentru doze sau pahare in scopul lor. Intotdeauna am pus altceva in acele locasuri . am oroare sa mi se verse ceva prin masina . Prefer sa opresc intr-o parcare , scot din frigider ceva , beau linistit si plec la drum .
     
  7. CiprianJJ 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Iun 2018
    Mesaje:
    2
    Aha am inteles, mersi.
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare