1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Ce service recomandati?

Discuție în 'Service' creată de cristip, 31 Mai 2008.

  1. mbc 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Apr 2013
    Mesaje:
    5
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Salut,

    Imi poate recomanda cineva un service bun in Cluj inafara de Complexit?

    Merci.
     
  2. Minitehnicus 2nd Gear Member

    Înscris:
    27 Aug 2014
    Mesaje:
    41
    Locație:
    Brasov
    delcar subscriu...

    un mecanic foarte fain la Delcar adica oamenii sunt ok dar preturile avioane - o geometrie la roti pret dublu fata de oriunde in alta parte - in rest o sa verific serviceul din brasov recomandat de colegul pentru o presare de rulment stg fata in portfuzeta si pentru o geometrie ca nici eu nu am gasit vreunul ok - iar pretul de la fabia la distributie la piese a fost la fel ca la mine iar la mine e motor mai mare si piese mai scumpe - manopera la mine a fost 250 lei in 2015 dar la un mecanic acasa fara garantie fara nimic deci daca ati primit factura si garantie e ok la 280 lei - in rest cu bosch mai usor ca am vazut din experienta unde e standardul de calitate nemtesc in ultima vreme la piese fabricate de ei - totul fabricat in China si daca am dus la garantie ceva replica Selgros a fost "pai daca numai Dvs. ati mai venit" - probabil celorlalti le-a fost jena sa revina (cumpar fara ezitare romanesc in comparatie)


    PS si totusi Zarnesti e cam departe - de cand am fost la unul in Purcareni si mi-a vopsit o aripa de a ajuns si pe usa si mi-a ruginit toata intr-un an m-am lecuit de distante - nu merita sa imi mai omor nici masina sa ma duc pana acolo sa vad daca are vreo coasta in plus sa i-o rup :)

    ---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

    am verificat si Tandy Comserv si este tocmai din Fagaras - si mai departe - acum de ex pentru o geometrie ca sa merg 60 km dus si 60 intors pai cu benzina cu tot cred ca ies la pret de samsarii de la Delcar
     
    Ultima editare: 18 Mai 2017
  3. andreeasil Guest

    In Bucuresti, stie cineva un service bun pentru Skoda?
     
  4. cezarverlan 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Iul 2018
    Mesaje:
    4
    Salutare! Îmi puteți recomanda un service bun sau pe cineva priceput în sectorul 3, București, pentru un schimb de distribuție+alte role (dacă e cazul) pt o skoda superb 1, 1.9 tdi, 96 kW, 2005, motor AWX dispus longitudinal. Menționez ca am schimbat distribuția la 144k in decembrie 2015iar acum am 202k.
    Mulțumesc frumos!
     
  5. Andrei Gabriel 2nd Gear Member

    Înscris:
    22 Ian 2016
    Mesaje:
    34
    Va salut. Ce service recomandati in sectorul 1, Bucuresti pentru demontat-montat motor la Fabia 1.2 benzina? Mersi.
     
  6. Lucian_jw 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Iun 2018
    Mesaje:
    2
    Un service bun îl știu in Pantelimon ( 5 min de Cora Pantelimon) sau Faur poarta 4. GI Euroservice, sunt niște băieți super care numai mecanica fac. Recomand!
     
  7. cezarverlan 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Iul 2018
    Mesaje:
    4
    Mulțumesc frumos pentru răspuns... Între timp mi-am schimbat distribuția... După schimb, fără să-mi umble la cele 3 șuruburi, blocând doar jos vibrochenul și sus cu bolț aveam consum la ralanti, fără consumatori de 1.0-1.1 de la 0.8 cum aveam înainte. Citind aici pe forum am apelat la un alt service care mi-a reglat sus din cele 3 șuruburi și apoi, punând-o pe vcds, acasă, am observat următorul rezultat... La synchro angle am 3.3 și ma sare uneori în 3.9... Mașina merge cel mai bine de când o am... Recomandări?

    Motor AWX, 1.9 tdi, 96 kw

    Mulțumesc frumos!
     
  8. stefan_dan 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Noi 2015
    Mesaje:
    3
    Salutare tuturor,

    De ceva timp tot intreb prin prieteni si cunostinte de un service sau mecanic bun in Bucuresti pentru revizii dar si reparatii. Am cautat si pe forum dar nu am gasit un topic asa ca am zis sa creez unul. (scuze daca am gresit categoria)
    Daca aveti cunostinta de un mecanic/service care sa-si dea interesul va rog lasati-mi o modalitate de contact a acestuia.
    Am avut neplaceri cu Avia si Brady, deci exclus respectivele reprezentante (timp pierdut aiurea, calitatea serviciilor cam low, etc)
    Astept cu interes recomandarile voastre,

    Multumesc!
     
  9. adrian_l

    adrian_l 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Mesaje:
    18
    Locație:
    Bucuresti
    Ceva recomandare de service serios in Bucuresti? Am de schimbat un tampon cv. La avia mi-au cerut 310lei. Mi se pare cam scump.
     
  10. ade 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Ian 2020
    Mesaje:
    1
    Buna,

    Ma puteti ajuta cu o recomandare de service bun si de incredere in Bucuresti?
     
  11. Alex Ilie 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Ian 2018
    Mesaje:
    5
    Salutare,

    La o Octavia 3 2.0 TDI 150CP 4x4 pierd lichid de racire pe undeva ( cam 100ml la 3-4000 de km din cate am observat ) si as vrea sa aflu problema. Am vazut ca in zona mea ( Piata Iancului ) ar fi cei de la Volksgarage. A mai fost cineva la ei, sunt ok? Sau mai bine sa merg la Avia Pantelimon? Ideea e ca oricum sunt in cautarea unui service la care sa ma "abonez" si imi convine faptul ca Volksgarage sunt foarte aproape de mine, insa nu am prea gasit reviewuri pentru ei.
     
  12. Grădinariu Gabriel 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Iun 2020
    Mesaje:
    1
    Un service bun pt schimbare distribuție +revizie skoda superb 3 în București ?
     
  13. Traian B 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Iul 2020
    Mesaje:
    2
    Salut! Am un Kamiq si pana acum nu am avut probleme destul de serioase incat sa fie nevoie sa merg la service. Totusi, nu vreau sa fiu prins pe picior gresit, asa ca va intreb daca ati avut experiente pozitive/negative cu Materom sau Comsig din Bistrita. In vara oricum vreau sa fac revizia, chiar daca nu voi avea cei 30000 km si nici cei 2 ani dintre revizii, si as vrea sa stiu daca pot merge cu incredere la unul din cele 2 service-uri. Masina este noua si as prefera macar prima revizie sa o fac la reprezentanta pentru a pastra garantia, in speranta ca nu e doar o simpla hartie in caz de necesitate
     
  14. OvidiuCretu 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Apr 2018
    Mesaje:
    9
    Locație:
    Bucuresti
    Salutare,
    Stie cineva daca Avia Motors Militari este service autorizat Skoda?
    Am masina inca in garantie si am revizia de 3 ani de facut cu schimb de lichid de frana.
    Si ei au avut un pret cam cu 30-40% mai mic fata de cele cu reprezentanta Skoda. (am primit oferta de la 1300 la 1700 Ron cu toate filtrele si cu schimbare lichid de frana).

    Pana acum am fost la Brady, dar la ei trebuie sa o lasi si apoi sa o ridici spre seara sau a doua zi.

    Cineva de la ei mi-a zis telefonic ca are access la sistemul Skoda si ca sunt autorizati pentru revizii; insa nu ii gasesc pe site-ul Skoda romania ca fiind listati. Sunt listati cei din Pantelimon.
     
  15. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.310
    Locație:
    Bucharest
    Suna la cei din Pantelimon si intreaba de Avia Militari!Eu stiu ca s autorizati.Sau s.a schimbat intre timp..
     
  16. OvidiuCretu 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Apr 2018
    Mesaje:
    9
    Locație:
    Bucuresti
    Da, asta am facut. Mi-au zis ca sunt :)
     
    Little Big apreciază asta.
  17. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.310
    Locație:
    Bucharest
    Eu am apelat la ei dar nu eram in garantie!Au fost ok.
     
  18. OvidiuCretu 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Apr 2018
    Mesaje:
    9
    Locație:
    Bucuresti
  19. Nicu7981@s 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Mai 2021
    Mesaje:
    27
    Bună ziua. Ce păreri și opinii aveți despre service skoda Bacău?
    Urmează să achiziționez o skoda scala și aș dori să știu pentru viitor dacă sunt serioși sau alt service în zonă.
    Dacă este în primii ani de garanție se poate face prima revizie și la alt service autorizat Skoda?
    Mulțumesc.
     
  20. Vlad Danciu 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Iun 2021
    Mesaje:
    1
    Salutare,

    Am cumpărat o Skoda Octavia 4 in Noiembrie de la Avia Motors Pantelimon.

    Masina merge foarte bine.

    Dar am tot făcut câteva drumuri pe la ei din diverse motive. Am mai cumparat câteva accesorii, am mai făcut niște update-uri la soft, șamd.

    Eu stau relativ aproape, in zona Ozana in București. Fără trafic ar trebui sa fac cam 10 minute, dar datorită traficului infernal din Pantelimon, fac și 30 minute. Ma omoară. Plus reprezentanta e mereu super aglomerata. Și cand faci programare, si când aștepți la agenți, și peste tot.

    Când ma gândesc ca trebuie sa revin aici pt revizii, ma apuca groaza.

    Puteti sa imi recomandați va rog un alt service/reprezentanta unde as putea ajunge mai repede din zona Ozana, și nu ar fi și așa aglomerata? Și sa nu pierd garanția bineinteles.

    Mulțumesc anticipat,
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare