1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

verificare VIN

Discuție în 'Discutii generale Skoda' creată de Catalin Mihai, 18 Mar 2016.

  1. Catalin Mihai 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2016
    Mesaje:
    2
    Salut!


    Am cautat pe forum si nu am gasit o alta discutie pe tema asta, daca am inceput o discutie care s-a mai discutat,imi cer scuze.

    Dar sa revenim la subiect, vreau sa cumpar o skoda superb, dar inainte de o vedea sunt curios sa vad istoricul masinii, o inregistrare a km-lor reali, daca a avut sau nu incidente.

    Am tot cautat pe net seria masinii si nu gasesc nimic relevant, nici pe site-urile cu bani.

    Aveti o alta sugestie?

    VIN-ul este : TMBAJ73P5C9050568
    iar masina este asta : http://autovit.ro/anunt/skoda-superb-ii-ID7Ggp3Z.html#283b805169

    Ce parere aveti de ea?

    Multumesc!

    O zi frumoasa!
     
  2. Ebi 4th Gear Member

    Înscris:
    11 Feb 2016
    Mesaje:
    100
    Eu am bagat nr. de telefon pe google si a iesit ca vanzatorul are mai multe masini la vanzare, adica este samsar. Nu te poti pune cu un samsar, esti pierdut din start. Daca nu are Km dati inapoi, probabil are probleme la motor cu injectoare sau pompa de inalte. Daca nici asta nu este, atunci acolo sunt 2 jumatati de masina sudate in lung sau de-a latul. Pe siteurile cu bani de genul Inspector auto nu ai aflat nimic desi ai platit sau ai vrut sa afli ceva fara sa platesti?
     
  3. Catalin Mihai 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2016
    Mesaje:
    2
    Inca nu am platit, am uitat acasa portofelul azi, vreau sa incerc cand ajung acasa,dar nici acolo pe unele siteuri nu dadea prea multe informatii. Decat detalii constructive. Daca o duc la reprezentanta,cei de acolo nu ar trebui sa gaseasca ''bubele'' ?
    Multumesc pentru raspuns.
     
  4. GATTUSO 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Aug 2015
    Mesaje:
    8
    Catalin Mihai ,eu unul personal nu as cumpara o masina de la acest om cu acest nr de telefon!din curiozitate am scris numarul lui pe google si mi a aparut ca mai are la vanzare cel putin 5 masini!o zi buna si bafta in alegerea ta!
     
  5. Mihai79 Junior Member

    Înscris:
    29 Apr 2018
    Mesaje:
    0
    Salutări! Unde pot verifica o masina dupa serie?!
     
  6. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    AutoDNA platesti cam 60 ron..iti vine pe mail raspunsul..sau reprezentanta.250 ron..
     
  7. JurasikMan

    JurasikMan Skoda Expert

    Înscris:
    21 Sep 2009
    Mesaje:
    1.843
    Locație:
    Brasov
    Eu personal nu as cumpara cea mai mare masina din gama cu cel mai mic motor diesel . Si 1.9 este putin pentru Superb II .
    Edit : intrand pe link mi-a dat o masina cu motor de 1.6 ....daca este eroare nu tine cont de comentariul meu .
     
  8. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    el intreba doar unde poate verifica VIN.
     
  9. radon3 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Dec 2019
    Mesaje:
    1

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare