1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Schimbare leduri ceasuri/bord

Discuție în 'Interior' creată de abogdan1978, 13 Apr 2008.

Taguri:
  1. mihai247 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Aug 2014
    Mesaje:
    11
    Leduri sub bord

    Salut,

    Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii despre leduri instalate sub bord?

    Multumesc frumos !
     
  2. ghighi 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Oct 2014
    Mesaje:
    2
    Locație:
    Bucuresti
    Salutare!

    Se mai ocupa cineva de schimbarea iluminatului interior? Sau macar niste sfaturi daca ne pot da?

    Multumesc.
     
  3. body_soull 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Apr 2014
    Mesaje:
    2
    SALUT,PUTIN AJUTOR !!!!
    am o skoda fabia 2002 si am schimbat si eu ledurile la luminile din interior,faza este ca m-am oprit la ledurile de la comenzile oglinzilor si la ledurile de la panoul de la ventilator deoarece sunt smd-uri foarte mici si nu am un aparat adecvat sa le dezlipesc pe cele verzi din fabrica si sa lipesc altele de alta culoare,crezi ca ma poti ajuta cumva?app sunt din bucuresti,ms mult
     
    Ultima editare de un moderator: 23 Oct 2014
  4. ghighi 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Oct 2014
    Mesaje:
    2
    Locație:
    Bucuresti
    Salut!

    Te rog spune-mi si mie la unitatea climatic cum ai procedat daca se poate. La ceasuri ai schimbat iluminatul?
     
  5. Tiagoss 3rd Gear Member

    Înscris:
    14 Noi 2014
    Mesaje:
    89
    Salut bogdan.eu pe 29 am drum la constanta.crezi ca poti sa imi scvhimbi si mie luminile dfin bord? Si cam care ar fi pretul.leduri+ manopera.as vrea alb cu rosu.o seara buna
     
  6. Caracal

    Caracal Bronze Member

    Înscris:
    30 Aug 2012
    Mesaje:
    213
    Locație:
    Bucuresti
    Zilele astea am schimbat si eu LED-urile alea verzi (m-au disperat de cand am cumparat masina). Am facut alb cu rosu :)
    Eu am demontat/montat si un coleg mi-a dezlipit/lipit LED-urile. Mai am doar la controlul luminilor si controlul oglinzilor. A fost nebunie mare cu panoul de comanda AC :)
     
  7. hydrax123

    hydrax123 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Aug 2015
    Mesaje:
    2
    Caracal de unde ai cumparat Led-urile? si cat au costat?
     
  8. Caracal

    Caracal Bronze Member

    Înscris:
    30 Aug 2012
    Mesaje:
    213
    Locație:
    Bucuresti
    De la Conex Electronic, pe Maica Domnului.
    80 de bani rosii si portocalii si 1 leu si 40 de bani (parca) alea albe.
    Ah, pe acele mici care arata temperatura apei si nivelul de combustibil am dat cu marker rosu pentru ca nu sunt LED-uri separate pentru ele :)
     
    Ultima editare: 27 Oct 2015
  9. danutzr 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Mar 2016
    Mesaje:
    1
    Octavia 2 FL

    Salutare tuturor.

    Stie cineva sa-mi spuna daca se poate inlocui sticla/geamul de la ceasurile de bord.
    Am gasit la cineva ceasuri cu maxidot dar, au geamul crapat. Pot sa inlocuiesc geamul crapat cu geamul de la bordul meu fara maxidot?

    Va multumesc anticipat pt raspuns.
     
  10. CJ48FOX 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Mar 2016
    Mesaje:
    2
    Locație:
    Cluj Napoca
    Buna tuturor
    Sper ca nu gresesc daca postez aici o problema pe care o am de cateva zile. Detin o octavia 2 facelift iar la bord nu se mai aprind ledurile ce lumineaza turometrul, acul central de la turometru si acul central de la kilometraj. Oare sunt arse ledurile si trebuie schimbate sau este alta problema ? A mai patit cineva asa ceva ?
    Acele de la kilometraj, turometru, temp.apei si cel de la rezervor se calibreaza automat daca le dau jos sau trebuie sa le pun in aceeasi pozitie ?
     
  11. mbgd

    mbgd Gold Member

    Înscris:
    18 Mar 2011
    Mesaje:
    583
    Locație:
    bucuresti
    danutzr: de care geam e vorba? cel ce acopera tot clusterul sau cel ce acopera maxidotul?
    cj48fox: acele nu cred ca se pot calibra singire ,indiferent de pozitie. ar trebui sa le pui in acelasi loc.
     
  12. CJ48FOX 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Mar 2016
    Mesaje:
    2
    Locație:
    Cluj Napoca
    Ma gandesc sa schimb toata placa cu ledurile din bord, nr.de kilometrii este memorat in computerul masinii sau in acea placa ? Va trebui sa modific kilometrii daca fac acest transfer ?
     
  13. c0sty28 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2017
    Mesaje:
    2
    Cum ai scos switch-ul ?

    Cum ai scos switch-ul de la reglaj intensitate lumina. Pt Octavia 2
     
    Ultima editare de un moderator: 3 Feb 2018
  14. T. Carmen Skoda Expert

    Înscris:
    29 Apr 2012
    Mesaje:
    2.181
    Pasul 1:

    Dupa care scoti ornamentul cu dimmer.
    Sistemul de prindere ornament:
    [​IMG]
     
  15. Seth81 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Iul 2018
    Mesaje:
    1
    Salut, stie cineva de unde se pot lua LED-uri verzi, culoarea de pe O2 FL? Am tot incercat din diverse locuri si nu are nici o treaba verdele cu ce are masina.
    Am pus in rotitele de reglaj sus/jos al gurilor de ventilatie, dar nu reusesc sa gasesc verdele care trebuie, momentan am alb.
     
  16. CiprianD 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Ian 2020
    Mesaje:
    18
    Salut!
    A mai schimbat cineva luminile de interior standard cu led-uri. Aveti vreo recomanda?
    Eu ma gandesc sa iau pachetul acesta. A mai luat careva ceva asemanator?
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare