1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Imbunatatire Performante Fabia II RS

Discuție în 'Skoda Fabia II' creată de DroneSS, 30 Mai 2015.

  1. DroneSS

    DroneSS 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2015
    Mesaje:
    1
    Locație:
    Bucharest
    Hello 2 everybody!!!

    Sunt noul proprietar al unei Fabia II RS 1.4 TSI 180HP, despre care pot sa spun ca m-a impresionat pozitiv pana acum, am testat-o in mai multe privinte, sunt multumit de demaraj, de stabilitate in viraje, insa am o mica problema vis-a-vis de frane si puterea de demarare in viraje. Respectiv, la viteze mari, franarea este lenta pentru o masina de calibrul ei, si am nevoie de cateva sfaturi privind imbunatatirile pe care le-as putea face - discuri si placute pro sau jante mai mari cu anvelope semi-slick pentru o aderenta mai buna. Iar pentru cea de-a doua "problema" pe care am observat-o, faptul ca bate un pic pasul pe loc in viraje, se poate instala un blocant pe ea? sunt interesat sa ii maresc performantele de strada, insa nu vreau sa investesc in piese care nu sunt neaparat necesare. Mentionez ca am pe ea etriere, frane si discuri originale, jantele originale pe 17 cu anvelope puse de mine Yokohama Parada Spec 2, 205x45 R17 - dimensiunea stock.
    Pentru cine nu stie si nu are incredere.. este masina cu performante foarte bune pentru un buget relativ redus !!

    Astept sugestii!

    Multumesc,
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare