1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Rabla 2011

Discuție în 'Stiri auto' creată de gilbertinos, 28 Feb 2011.

  1. gilbertinos

    gilbertinos 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Feb 2011
    Mesaje:
    13
    Locație:
    Bucuresti
    Salut,
    Stie cineva noutati despre programul rabla 2011? Cand incepe efectiv, cand pot obtine cuponul, etc. Si daca tot sunt aici, poate stie cineva de vanzare 3 cupoane... am dat aproape toti banii pentru o Fabia, este deja la dealer, mai astept doar sa mai dau cele trei cupoane (o mica economie...)
     
  2. ff_2004_06 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Feb 2011
    Mesaje:
    54
    Din pacate nu am cupoane, desi as fi interesat si eu de 3 (sau 4, daca asta e numarul maxim de anul asta). Totusi nu inteleg: tu ai comandat masina, e la dealer dar nu o poti lua pentru ca nu ai dat inca acele cupoane? Poti sa dai cupoanele cand vine masina?
     
  3. gilbertinos

    gilbertinos 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Feb 2011
    Mesaje:
    13
    Locație:
    Bucuresti
    Da, am comandat masina, am dat restul de bani si a mai ramas sa dau doar cupoanele. Din cauza asta nu pot lua masina, deoarece factura nu se poate face decat dupa ce dau cupoanele (daca vreau sa profit de programul rabla 2011).
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Mar 2011
  4. gilbertinos

    gilbertinos 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Feb 2011
    Mesaje:
    13
    Locație:
    Bucuresti
    Mai incerc marea cu sarea, poate a mai auzit cineva ceva despre data sigura de incepere a programului rabla 2011, nu de alta dar stau ca pe ace stiindu-mi masina cum sta ea singurica in showroom... :(
     
  5. Behu

    Behu 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iun 2010
    Mesaje:
    27
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Joi, ministrul Mediului si Padurilor Laszlo Borbely a precizat intr-o conferinta de presa faptul ca Programul Rabla 2011 va incepe probabil in jurul datei de 20 martie daca vor fi adoptate Bugetul Fondului de Mediu si ghidul Programului.

    Conditiile si valoarea primelor de casare vor fi identice cu cele din Programul Rabla precedent, mai exact 3.800 RON / tichet valoric.

    Ministrul a explicat desfasurarea in perioada imediat urmatoare: dupa 5 zile de la publicarea in Monitorul Oficial se va anunta sesiunea de validare a celor aprox 200 de colectori si 100 de producatori /dealeri auto din Romania. Dupa sesiunea de validare a colectorilor si dealerilor acestia vor avea timp 10 zile pentru a depune dosarele si apoi tot in aprox 10 zile vor fi aprobate si apoi semnate contractele.
     
  6. gilbertinos

    gilbertinos 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Feb 2011
    Mesaje:
    13
    Locație:
    Bucuresti
    Multumesc frumos pentru raspuns, dar este de luna trecuta (il citesc in fiecare zi, fiindca de atunci nu a mai aparut nimic nou). Apreciez oricum, efortul. Sincer. :icon_thumright:
     
  7. Alehandro 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Oct 2010
    Mesaje:
    5
    Locație:
    Bucuresti
    De regula,dealerii care se respecta au si cupoane de vanzare (la preturi bune).
     
  8. Behu

    Behu 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iun 2010
    Mesaje:
    27
    Locație:
    Cluj-Napoca
  9. gilbertinos

    gilbertinos 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Feb 2011
    Mesaje:
    13
    Locație:
    Bucuresti
    Mersi mult pentru noutati.:yahoo:
     
  10. radum 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Mar 2011
    Mesaje:
    1
    am gasit lista colectorilor din toata tara - sunt 108 validati
    o gasiti aici daca va intereseaza http://programulrabla.d10.ro/Lista-Colectorilor-Remat.php
     
  11. maxmaia 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Aug 2011
    Mesaje:
    2

    Se stie deja daca va exista "rabla" si pentru 2012?
     
  12. IliePop 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2011
    Mesaje:
    39
    Imi spuneti si mie va rog un sediu al programului Rabla in bucuresti?
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare