1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Kilometrajul masina noua

Discuție în 'Skoda Octavia III' creată de Cosmin.George, 9 Mar 2016.

  1. Cosmin.George 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2014
    Mesaje:
    32
    Salutare! Sunt curios ce kilometraj aveati afisat in bord cand ati luat masina de la dealer? A mea avea in jur de 10km. Mi se pare cam mult. Astept si postarile voastre mai jos. Va multumesc!
     
  2. rkn_alex 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Feb 2016
    Mesaje:
    6
    In curand o sa-mi vina si mie si chiar o sa fiu atent.... Ce motorizare ai?
     
  3. Cosmin.George 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2014
    Mesaje:
    32
    1.2 tsi 105cp
     
  4. mbgd

    mbgd Gold Member

    Înscris:
    18 Mar 2011
    Mesaje:
    583
    Locație:
    bucuresti
    intre 9 si 12 km. de ce ti se pare mult? crezi ca ce? unii dintre voi nu prea aveti treaba,nu?
     
  5. Cosmin.George 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2014
    Mesaje:
    32
    ma așteptam să apară un hater. nu știu de ce a fost nevoie sa răspunzi tocmai tu. era doar o simpla curiozitate. la vechea masina aveam sub 5 km de noua. am mai postat aici și tot asa am avut divergente cu hateri. gata cu postări pe forumul asta, ca nu merita sa te enervezi cu toți descreierații.
     
    Ultima editare: 10 Mar 2016
  6. alunakis

    alunakis 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Mai 2012
    Mesaje:
    51
    @mbgd
    Daca tu ai treaba, nu-i obligatoriu sa raspunzi. Dupa varsta pe care o ai, ar trebui sa manifesti mai multa intelegere, esti gold member, nu stapanul forumului.
     
  7. paulbv 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2013
    Mesaje:
    4
    Locație:
    Brasov
    Legea spune ca se considera noua orice masina sub 5000 km. Nu, nu e eroare. Cinci mii.
     
  8. Cosmin.George 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2014
    Mesaje:
    32
    asta chiar nu știam. mi se pare ceva exagerat. oricum, observ ca sunt oameni cu care se poate discuta și multi mi-au trimis în privat câți km aveau. le mulțumesc!
     
  9. redsquare

    redsquare Gold Member

    Înscris:
    28 Ian 2015
    Mesaje:
    506
    Locație:
    Resita
    Cred ca 8-9 km am avut si eu cand am luat-o de la dealer.
     
  10. Ebi 4th Gear Member

    Înscris:
    11 Feb 2016
    Mesaje:
    100
    Legea spune ca o masina este noua daca are sub 5000 Km din punctul de vedere al taxelor, nu ca cu atati Km are voie sa ti-o dea dealerul. Oricum, 10 Km este rezonabil.
     
  11. mbgd

    mbgd Gold Member

    Înscris:
    18 Mar 2011
    Mesaje:
    583
    Locație:
    bucuresti
    pe un forum se pun intrbari tehnice si nu prostii.asta consider eu.am pierdut timpul sa citesc o tampenie care nu ma ajuta cu nimic cand poate as fi putut sa ajut cu un raspuns,pe altcineva care chiar avea o problema.asa ca,descreierat e fiul mamei lui!
     
  12. alunakis

    alunakis 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Mai 2012
    Mesaje:
    51
    Pe forum se pun intrebari tehnice si nu numai. Nu stiam ca esti si moderator. De citit, nu ai avut de citit mai mult de 5-6 fraze. Daca ti-a luat mult timp pretios sa le citesti, ai probleme cu limba romana. Recomand celor care au nevoie de ajutorul tau sa fie atenti la ce posteaza, sa fie neaparat tehnic. Enough with off-topic.
    @cosmin. La bord 5km, in ziua cand am luat masina.
     
  13. Cosmin.George 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2014
    Mesaje:
    32
    am cont și pe briskoda. com și acolo sunt postate chiar unele întrebări stupide și nimeni nu e asa hater ca aici. asa e la noi. am întrebat de acest lucru, deoarece cineva a primit masina cu 40mile la bord și s-a aflat ca masina a fost testata "bine" de către dealer. și mulțumesc de urare în legătură cu "fiul mamei". simpatica remarca :)
     
  14. efa982

    efa982 Silver Member

    Înscris:
    18 Mar 2010
    Mesaje:
    401
    Locație:
    bucharest
    Cosmin, ai intrebat la dealer unde au fost facuti acei 10 km cu masina ta? ca si eu sunt curios ...
    Eu nu mai tin minte cati km a avut masina mea cand mi-a adus-o, insa am vazut-o in parcul dealerului imediat ce a fost data jos de pe trailer cu toate foliile de plastic pe capota, usi etc si parea neatinsa :D
     
  15. Cosmin.George 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2014
    Mesaje:
    32
    Și a mea avea folie pe ea. Când l-am întrebat pe dealer de kilometraj a zis ca asa avea din fabrica și de la transport. M-am uitat pe YouTube sa vad cum se fabrica masina și am observat ca este condusa pe un traseu pentru a fi verificata. Dar nu are cum sa facă acolo 10km. Cumulat cu acel traseu plus transportul s-ar putea sa se facă 10 km. Iti dai seama ca adevărul nu o să-l mai aflu.
     
  16. raketz 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2017
    Mesaje:
    1
    Va salut!!! la mine avea 7km cand am ridicat masina din reprezentanta!! 1.0TSI 115cp
     
  17. vuvuzel 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Feb 2016
    Mesaje:
    35
    Locație:
    Targu-Mures
    Că fapt divers...7 km avea pe bord și skodita mea

    Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk
     
  18. sergiu titus 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2015
    Mesaje:
    1
    6 km o3 1.5 tsi
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare