1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

demontare parti caroserie

Discuție în 'Discutii generale Skoda' creată de andreidodo, 9 Noi 2010.

  1. somnn2 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2013
    Mesaje:
    79
    La fabia 1 are cineva poze cum dau bara fata jos?
     
  2. T. Carmen Skoda Expert

    Înscris:
    29 Apr 2012
    Mesaje:
    2.181
    Ultima editare: 3 Mar 2013
  3. T. Carmen Skoda Expert

    Înscris:
    29 Apr 2012
    Mesaje:
    2.181
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Daca ai ceva nelamuriri, te rog sa intrebi.
     
    Ultima editare: 3 Mar 2013
  4. lucian.1950

    lucian.1950 Gold Member

    Înscris:
    18 Noi 2009
    Mesaje:
    740
    Locație:
    Bucuresti
    Sint convins ca daca demontam o fabia pina la ultimul surub, amestecam piesele si le imprastiem pe jos intr-o hala, punem apa si mincare pentru citeva zile, si o inchidem pe Carmen acolo, iese cu masina pe roti .... Bravo !
     
  5. T. Carmen Skoda Expert

    Înscris:
    29 Apr 2012
    Mesaje:
    2.181
    Multumesc frumos pentru aprecieri Lucian.
    Eiii, nici chiar asa...:) Dar daca imi dai apa si mancare, o demontam si pe asta mare...:) . Glumesc...si eu nitel...
    Una este sa inveti niste pdf-uri, etc. si dai doar din gura... si alta e sa si pui in practica ceea ce stii...cazul tau de exemplu. Am vazut, invatat...multe lucruri utile de la tine Lucian.
    Am sa inchei in acelasi mod:
    Bravo, Lucian.
     
  6. somnn2 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2013
    Mesaje:
    79
    Ms Carmen,,am dat jos bara singur (nu am mai avut rabdare sa mai ma uit daca a postat cineva oricum eram sigur ca ori tu ori bundy o sa posteze),,acum problema e in felu urmator la proiectoru din stanga am gasit 2 mufe,eu am uitat cum vine prinsa a 2-a mufa (aia de masa cred),din cate i-mi aduc amine era fixata de proiector,eu am prinso de unul din suruburi-le care fixeaza proiectoru de masca (am procedat bine?),dar acum nu mai functioneaza,o fii din cauza ca nu am prins eu mufa nr 2 unde trebuie sau ca am scos eu beculetu din proiector (m-am uita un pic la el din curozitate)
     
  7. T. Carmen Skoda Expert

    Înscris:
    29 Apr 2012
    Mesaje:
    2.181
    Sper sa te ajute:
    [​IMG]
    Ai 2 mufe:
    1. mufa proiectorului
    2. mufa senzorului temperatura exterioara
     
  8. lucian.1950

    lucian.1950 Gold Member

    Înscris:
    18 Noi 2009
    Mesaje:
    740
    Locație:
    Bucuresti
    Cum ti-a spus si Carmen, cele doua mufe au destinatii diferite si oricum nu le poti pune una in locul celeilalte. Mai da odata proiectorul jos si vezi ce ai montat gresit sau nu ai montat in el. Daca ai pus mina pe sticla becului trebuia sa mearga citeva minute pina facea poc - stii ca nu se pune mina pe sticla becurilor cu halogen sau xenon (daca ai facut-o sterge-l bine cu putin alcool )
     
  9. moisa_j 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Mesaje:
    1
    Locație:
    tg-mures
    Salutare.am o skoda octavia tour si am gasit o lovita in parcare.(lovita cu carligul,bara fata crapata) am cumparat un chit pt lipit bara dar nu stiu sa dau bara jos. Imi poate spune cineva cum se demonteaza bara fata?? Se poate da jos si fara sa desfac scutul?multumesc
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare