1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

telescop capota fata

Discuție în 'Alte modificari' creată de cossminel, 1 Iul 2011.

  1. cossminel

    cossminel 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2011
    Mesaje:
    56
    vreau sa imi pun telescop la capoata...ma puteti sfatui de la ce masina s-ar potrivi?
     
  2. cgadalean

    cgadalean Skoda Expert

    Înscris:
    7 Ian 2009
    Mesaje:
    1.216
    Locație:
    Cluj-Napoca
    google it si poate te vei razgandi. De ce spun asta? Deoarece sunt multi cei care au regretat faptul ca au montat acel amortizor la capota. Se pare ca daca nu au fost proiectate din fabrica pentru a avea montat asa ceva capotele nu au fost intarite in acea parte. Tot ce trebuie facut este sa se caute prima data procedura de intarire si apoi montat telescopul.
     
  3. cossminel

    cossminel 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2011
    Mesaje:
    56
    nu stiu daca trebuie intarit ceva la capota...de exemplu la golf 4 am vazut si cu si fara...si sunt identice..deci nu stiu ce sa zic...
     
  4. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    tu ai vazut doar exteriorul dar nu sti ce are in interior capota, adica acolo unde se prinde amortizorul de capota ori e plina bucatica aia ori e intarita
     
  5. talpaiute

    talpaiute 5th Gear Member

    Înscris:
    23 Apr 2011
    Mesaje:
    143
    Locație:
    Ploiesti
    Ultima editare: 3 Iul 2011
  6. cossminel

    cossminel 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2011
    Mesaje:
    56
    nu prea vad...ce intaritura ar avea..dar in sfarsit...vad eu cum o rezolv...
     
  7. talpaiute

    talpaiute 5th Gear Member

    Înscris:
    23 Apr 2011
    Mesaje:
    143
    Locație:
    Ploiesti
    Cornierul ala argintiu in care sta telescopul fixat de capota, in mod normal nu este la masina, vine in kit-ul de montaj.
     
  8. cossminel

    cossminel 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2011
    Mesaje:
    56
    am observat..dar cum am eu acolo...carligu ala de il pun sa stea capota ...ii fac o adaptare si pun capatul telescopului...doar ca acum mai trebuie sa fac un sistem de prindere in partea de jos al telescopului
     
  9. alin19 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2012
    Mesaje:
    13
    Locație:
    slatina
    eu mi-am montat singur telescopul la capota pe o octavia 1 am avut nevoie de un telescop de capota de pe un audi a 4 din 2000 si nucile unde intra telescopul le-am luat de pe un audi a 6 tot din 2000 am avut nevoie de putina munca si multa imaginatie nu a mai trebuit sa intaresc capota o sa revin cu poze pentru toti doritorii si mai multe informatii!!
     
  10. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    chiar te rog sa revii cu poze:)
     
  11. alin19 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2012
    Mesaje:
    13
    Locație:
    slatina
    pentru fabia cred ca trebuie un telescop mai mic deoarece capota la fabia e mai mica ca cea de la octavia!revin cu informatii prinderea pe aripa am facut-o fololosind nuca de la haionul de pe spate cel care se prinde in haion iar prinderea in capota am luat nuca de la un audi a 6 si am prins-o de capota in locasul unde intra siguranta ce tine imbracamintea capotei o sa revin cu poze si am sa va arat acolo toate etapele montarii de costuri nu pot sa va spun ca m-a costat deoarece am avut toate piesele de la locul de munca !
    alte dotari la masina am mai facut ,leduri la manerele interioare ,leduri pe oglizi care se aprind la deschiderea masini ,vopsire faruri ,grila imbracata in autocolant negru mat si folie pe geamuri!
     
  12. alin19 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2012
    Mesaje:
    13
    Locație:
    slatina
  13. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    te-as ruga daca poti sa pui niste poze mai de aprope unde ai facut prinderile....si eventual sa si explici putin cum ai prins telescopul sus la capota....
     
  14. alin19 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2012
    Mesaje:
    13
    Locație:
    slatina
    Ultima editare: 1 Feb 2012
  15. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    mersi pentru poze;)
     
  16. alin19 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2012
    Mesaje:
    13
    Locație:
    slatina
    cu placere iti las si numarul meu daca vrei mai multe detali 0763985766
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare