1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Mission L - prefigurează un model între Fabia şi Octavia

Discuție în 'Stiri auto' creată de alexandru_uaic, 13 Sep 2011.

  1. alexandru_uaic

    alexandru_uaic 4th Gear Member

    Înscris:
    22 Aug 2011
    Mesaje:
    116
    Locație:
    Bucharest
    Skoda Mission L, noul concept al cehilor pentru Salonul Auto Frankfurt 2011, şi-a dezvăluit menirea: prefigurează un nou model, care va fi plasat între Fabia şi Octavia, urmând a concura în segmentul berlinelor de clasă compactă.

    Deşi primele imagini cu noul concept Skoda Mission L dădeau impresia că ar fi vorba de un concept care prefigurează noua generaţie Skoda Octavia 3, iată că Salonul Auto Frankfurt 2011 lămureşte problema: Mission L are misiunea de a contracara rivalii din segmentul berlinelor de clasă compactă, cum ar fi Volkswagen Jetta, Chevrolet Cruze, Ford Focus Sedan, Hyundai Elantra, Renault Fluence sau Toyota Corolla.

    Se pare că oficialii Skoda vor să facă ordine în gama de modele, astfel încât noua Skoda Octavia devine clar că va deveni o adevărată berlină de clasă medie, în timp ce noul model prefigurat de Skoda Mission L va acoperi mult mai bine nevoile celor care se îndreaptă spre clasa compactă.

    Pentru moment, nu avem parte nici de prea multe imagini, nici de informaţii detaliate, dar oficialii nu se feresc să afirme că modelul de serie va fi foarte puţin modificat faţă de acest concept Mission L. Vorbim de un viitor automobil global, pentru care cehii au planuri ambiţioase pe pieţele din Europa, Rusia şi China, ba chiar şi din India - unde, din 2012, va fi dezvoltată o berlină adaptată pentru această piaţă.

    Din punct de vedere al aspectulu, se observă, în primul rând, stilul foarte sobru al maşinii, liniile şi proporţiile simple conferindu-i conceptului Skoda un aer familiar, dar şi robust. Acest model nu îşi propune să apeleze la experimente de design, aşa încât muchiile drepte predomină, fiind uşor de intuit un aer teuton.

    Însă foarte curând vom avea mai multe imagini şi informaţii detaliate despre Skoda Mission L Concept.


    Sursa + pozele
    http://www.promotor.ro/masini-noi/c...reaza-un-model-intre-fabia-si-octavia-8740614
     
  2. Doragon

    Doragon Skoda Expert

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Mesaje:
    1.334
    Locație:
    bucuresti
    manere d-alea mi-as pune si eu pe fabia :)
     
  3. cristeamandrei

    cristeamandrei Silver Member

    Înscris:
    23 Noi 2008
    Mesaje:
    370
    Locație:
    Bucuresti
    Niceeeee !!!!!
     
  4. rayn Bronze Member

    Înscris:
    11 Iul 2008
    Mesaje:
    270
    Locație:
    Bucuresti
    sal

    Eu cred ca asta va fi noua octavia 3 dupa dimensiuni si forme La o prima vedere forma caroseriei e de octavia 2 cu faruri de audi si stopuri de jetta Arata bine sa vedem si ce motorizari va avea :rock:
     
  5. IliePop 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2011
    Mesaje:
    39
    Chiar arata bine si nici motorizarea nu cred ca va dezamagi.
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare