1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

schimbare tapiterie de pe usi la skoda fabia

Discuție în 'Interior' creată de deyu_urw, 9 Mar 2011.

  1. deyu_urw

    deyu_urw 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Mar 2011
    Mesaje:
    19
    Locație:
    ALBA IULIA
    buna as vrea sa imi schimb tapiteria de pe usi la fabia,cum sa prind materialul?? sau sa vopsesc plasticele cu rosu oare va tine????:uhm:
     
  2. Alinrac

    Alinrac 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Feb 2009
    Mesaje:
    32
    Locație:
    Lugoj
    N-am inteles ...vrei sa schimbi, respectiv sa pui alta stofa pe usi sau si peste plasticuri (ceea ce e o prostie)? Eu zic ca daca nu sti sa nu te apuci, dute la o firma de tapiterie. ( Se lipeste cu spray adeziv si banuiesc ca nu ai si nu ai mai facut:idea:)
     
  3. ohne_zucker Platinum Member

    Înscris:
    23 Sep 2009
    Mesaje:
    885
    Locație:
    Viena
    Eu unul nu vad nici o varianta cu care sa iasa bine din toate punctele de vedere.

    Numai daca ar fi sa gasesti la dezmembrari alte fete de usi, sa le schimbi pe toate, desi nu cred ca s-a fabricat ceva cu tapiteria de pe usi in culoarea rosie...

    Totusi, suna la una dintre reprezentante si pune o intrebare, poate aflii de acolo parerea unora care se pricep, daca or mai fi intalnit si ei asa ceva...

    Din cate am vazut, "meseriasii" de la reprezentante par cam suprinsi cand cineva le cere o parere despre o posibila modificare sau o chestie mai putin comuna; ca o paranteza, desi sunt offtopic, o sa spun ca asta am patit eu cand am fost la ei sa intreb cat costa butonul de ASR, doar butonul, si m-au intrebat pentru ce vreau doar asta din moment ce masina nu are ASR si le-am spus ca vreau sa imi pun proiectoare si ca sa nu cumpar alt bloc de lumini, destul de scump, sa le leg pe butonul de ASR....baietii se uitau la mine ca la un extraterestru ...:blink:
     
  4. cossminel

    cossminel 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Ian 2011
    Mesaje:
    56
    dak te uiti pe spatele fetei de usa ..se observa cum se desface plasticul ...dar trebuie sa te gandesti dupa...la o modalitate de prindere ..pt ca nu stiu dak mai poti folosi aceleasi prideri..
     
  5. deyu_urw

    deyu_urw 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Mar 2011
    Mesaje:
    19
    Locație:
    ALBA IULIA
    ma gandeam si eu sa fac o modificare...vroiam doar materialul sa il schimb,dar cred ca o sa vopsesc rosu partea grie de la fetele de usi :D sa le fac rosii..ms de sfaturi
     
  6. ionutzmi 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Sep 2011
    Mesaje:
    21
    Locație:
    Giurgiu
    si eu vreau sa schimb la octavia mea materialul dupa fetele de usi e cam deslipit si areata urat.
     
  7. cristeamandrei

    cristeamandrei Silver Member

    Înscris:
    23 Noi 2008
    Mesaje:
    370
    Locație:
    Bucuresti
    Hai sa te invat eu cum sa faci bandourile de plastic rosii si spoi sa le si montezi la loc, eu am octavia 2 dar ma indoiesc ca au schimbat modul de prindere al bandourilor.
    Dai fetele de usi jos de pe masinuta si pe spate vei vedea ca bandourile au niste tije de plastic care sunt ca un tub, iar la capat au fost incalzite si intoarse ca o ciuperca, pui mana pe un burghiu mai mare cu care sa tai ciupercutele alea, dupe ce le tai vor rezulta tijele de plastic fara partea intoarsa la cald, odata ce ai in brate bandourile, iei niste autocolant rosu de la magazin si-l aplici pe bandou, iar apoi cu un feon de uscat parul incalzesti marginea autocolantului si il intorci pe spatele bandoului, acum te gasesti in postura in care trebuie sa pui la loc bandourile pe fetele de usi, cumperi niste saibe mai maricele si niste autofiletante scurte, pui bandoul pe usa pui pe autofiletant saiba si infiletezi in tija care a ramas dupe ce ai taiat ciupercuta aia.
    Daca nu ai inteles ceva imi scrii un PM cu nr tau de tel si te sun sa-ti mai explic odata.
     
  8. adipro23 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Oct 2012
    Mesaje:
    1
    Ai reusit pana la urma sa montezi proiectoarele? daca da cum ai procedat?
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare