1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

problema roata stanga spate

Discuție în 'Skoda Superb' creată de catalin80, 5 Iul 2014.

  1. catalin80 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2012
    Mesaje:
    5
    Locație:
    bucuresti
    salutare,
    am si eu o problema cu roata stanga spate in sensul ca nu sta perpendiculara pe sosea ci ceva de genul asta |\ . am facut geometria dar cel care a citit rezultatele nu prea m a lamurit. oricum la roata dreapta spate valoare era de 0,6 iar la stanga 11,2 si a zis ca reprezinta deviatia de la perpendicularitatea rotii si ca ar trebui schimbata fuzeta. din cate stiu fuzeta se schimba cu tot cu punte. imi poate spune cineva daca s a confruntat cu omastfel de problema si cum a rezolvat o? aaaa... si cauciucul aferent e tocit rau pe interiorul acestuia si prin urmare trebuie sa l schimb in cel mai scurt timp.
     
  2. al bundy

    al bundy Skoda Expert

    Înscris:
    28 Aug 2010
    Mesaje:
    1.630
    Locație:
    Bucuresti
    Schimba puntea in acest caz.
     
  3. JurasikMan

    JurasikMan Skoda Expert

    Înscris:
    21 Sep 2009
    Mesaje:
    1.843
    Locație:
    Brasov
    Oricine iti facea geometria rotilor si vedea unghiul , te lamurea instant daca este o problema de punte stramba , fuzeta spate sau altceva . Daca inclinatia este vizibila cu ochiul liber , atunci este evident si de unde vine inclinatia asta. Ridica maisina pe un elevator , da roata cu pricina jos si te vei edifica imediat cum sta treaba.
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare