1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Octavia Tour Sport

Discuție în 'Skoda mea' creată de Little Big, 25 Oct 2010.

  1. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    Din anul 2008 ianuarie detin acest model.Este 1,9TDI.AXR Am mai optat pentru urmatoarele:
    -esp
    -climatronic
    -stergator luneta
    -scaune incalzite plus reglaj lombar
    -tempomat
    -proiectoare
    -PDG
    -2 airbaguri laterale
    -cotiera

    Cam atat cred.Daca as mai fi avut si trapa si xenon intradevar ar fi fost full.
    Pana acum am doar 21500km.Nu am avut probleme cu ea ,poate doar acel comutator pentru scaunele incalzite,schimbat de 2 ori pe garantie.Si acum am problema cu el.Nu e asa de important.
     
    Ultima editare: 31 Mar 2019
  2. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    salut..sa o stapanesti sanatos in primul rand! in al 2-lea rand...nu era necesara doar trapa si xenon..mai erau urmatoarele: piele si comenzi pe volan...cel putin din cate stiu eu...
     
  3. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    consider full ceea ce poti pune la momentul respectiv.nu existau acele optiuni in 2008.La modelul tau cred ca se puteau pune acele optiuni.S-au scos multe maruntisuri si nu numai de pe fostul tour.
     
    Ultima editare: 25 Oct 2010
  4. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    pai...eu in cartea service am vazut instructiuni de utilizare a volanului cu comenzi...iar masina mea e din 2003...deci...
     
    1 persoană apreciază asta.
  5. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    pai da in 2003 se putea opta,dar si eu am in carte scaune electrice etc dar nu mai exista acea optiune in 2008.In ultima perioada au disparut multe optionale de pe masina de ex piele ,scaune electrice comenzi pe volan.Tu ai luat masina din Romania?
     
  6. AndreiHTX

    AndreiHTX Platinum Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Mesaje:
    851
    Locație:
    Bucuresti
    da a fost luata din romania... uite sincer nu ma asteptam sa scoata din optionale :( probabil cand ai luat-o masina ta deja era fabricata si indeplinea criteriile optionalelor ce tu le-ai dorit...deoarece in 2008 o2 deja avea 2 ani de cand intrase in productie...
     
  7. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    Nu era pe stoc,am configurat-o eu.Puteam lua si O2 dar nu am vrut.
     
  8. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    Am uitat cele 4 difuzoare plus cheie tip briceag plus alarma din fabrica.:meeting:
     
  9. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    Am abandonat topicul,dar mare lucru nu s-a mai facut la ea.Aaa,ba da..revizia obisnuita,dezputirea sistemului de climatizare:) si ce mi doream demult...carlig remorcare!!Parca acum cei din spate nu mai stau in curul meu atat de aproape..:)In toamna vreau sa i schimb shoshonii..sa vad cu ce model,marca..
     
  10. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    Am facut ITP un pic mai devreme decat era cazul,i-am schimbat shoshonii de vara cu cei de iarna.Am primit o veste nu tocmai buna la inspectia vizuala pe sub masina.Conducta ce vine de la pompa servo la caseta directie supureaza,e umeda..Daca reusesc sa o repar m ar costa vreo 2 mil,daca insa sunt nevoit sa iau una noua e "doar" ~1000ron:( Iuhuu!!:)
     
  11. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    Update,facut revizia de 1 an,schimbat ulei,toate cele 4 filtre,inlocuit lichidul de frana.Cost.530 ron.Urmeaza sa-i fac si distributia,cu pompa de apa.Kit accesorii se schimba doar daca e nevoie dupa inspectia vizuala.In rest apa,paie si bataie:)
     
  12. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    Am schimbat si distributia plus pompa de apa.kitul de accesorii nu a fost necesar sa.l schimb.Anul asta trebuie sa i cumpăr shoshoni de vara,momentan merg cu cei vechi.
     
  13. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    Ca sa mai dezgropam topicul un pic..masina se apropie de 54.000 km.In plan ar fi: schimbare discuri plus placute frana fata,un tuning motor:):) plus vreo 4 cauciucuri de vara..Daca ar fi bani si maine le-as face!!:):)
     
  14. Akos Bronze Member

    Înscris:
    11 Apr 2014
    Mesaje:
    215
    Locație:
    Tarnaveni, Mures
    Cat te a costat kitul de distributie si pompa de apa(ce marca)?
    Acum cand toata lumea cumpara cauciucuri de iarna tie de ce iti trebuie de vara? :think:
     
  15. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    De iarna am,nu am nevoie..celor de vara le-a sosit vremea..

    Am schimbat la reprezentanta.piesele originale..vreo 1600 ron cu totul.Nu cunosc ce marca era.
     
  16. Akos Bronze Member

    Înscris:
    11 Apr 2014
    Mesaje:
    215
    Locație:
    Tarnaveni, Mures
    Inteleg....
    Incearca pe autobon.ro,eu am comandat a 2 a oara de la ei,preturi ok,seriosi.
     
  17. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
  18. Akos Bronze Member

    Înscris:
    11 Apr 2014
    Mesaje:
    215
    Locație:
    Tarnaveni, Mures
    Nu cred sa fie din 2013.Eu mi am comandat niste hankook uri prin mai si au fost din 2014 februarie.Daca suni ii poti intreba despre anul fabricatiei.
    Nu am avut aceasta marca de cauciucuri niciodata.Am cautat dupa acest model pe tyrereviews.co.uk (pe acesta ma uit de obicei cand vreau sa cumpar cauciucuri) si se cam plangeau despre durabilitatea lor.
     
  19. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    Am comandat 4 anvelope de vara,maine urmand sa ajunga!Goodyear Eficient Grip Performance 91v.Pret 329ron bucata.La sugestia colegului mbgd voi rectifica discurile,nu inlocui.Am o vibratie in volan atunci cand franez de la viteze mari.Anul asta gata cu investitiile:) La anul vreau sa schimb kitul de accesorii.
     
  20. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.305
    Locație:
    Bucharest
    S-au inlocuit anvelopele,cost 130 ron..demontat,montat,echilibrat,spalat anvelope,plumbi,valve noi cu capacele,azot.Am facut si geometria..95 ron!.Cine vrea anvelope sh la pret bun sa strige:) 205/55 r16..55.000 km cu ele..
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare