1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Skoda Rapid 110 cp

Discuție în 'Jurnal de bord Skoda' creată de SOT2012SR2016, 26 Aug 2016.

  1. SOT2012SR2016 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Aug 2016
    Mesaje:
    7
    Salutare!
    Ieri am preluat noua masina, o Skoda Rapid Spaceback 1.2 TSI, 110 CP, 6 trepte de viteza, nivel de echipare SMART, culoare negru magic. In plus mai am 2 chei pliabile, Climatronic, Jante de aliaj de 16. :) Mai am o Octavia Tour din 2012.
    La cald: climatronicul face toti banii, conectivitatea cu telefonul (o conserva) functioneaza ireprosabil, asistentul la parcarea cu spatele e cam lent, luminile sunt excelente pt drumurile de la noi, maxi-DOT-ul e cam sarac, comenzile pe volan sunt prea putin intuitive.

    Revin cu mai multe impresii dupa ce fac cateva ture.
     
    1 persoană apreciază asta.
  2. SOT2012SR2016 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Aug 2016
    Mesaje:
    7
    Intrebare pentru cei care au motorul de 1.2 110 CP: cat va consuma mixt/extraurban? Motorul meu e inca in rodaj si mi se pare ca imi consuma cam mult in special in afara. Ca sa am un consum bun trebuie sa schimb in treapta a 6-a de viteza pe la 80 km/h, dar la viteza aia nu am 2000 rpm si turbina nu functioneaza. :(
     
  3. SOT2012SR2016 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Aug 2016
    Mesaje:
    7
    Cotiera

    Salutare!
    Din pacate Rapid-ul meu nu avea cotiera cand l-am cumparat. Voi de unde v-ati luat? Ati montat-o voi sau ati fost in service? Cat v-a costat?
    Cea originala costa in jur de 850 de lei montajul inclus. :(
     
  4. mokolino29

    mokolino29 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Aug 2017
    Mesaje:
    39
    Locație:
    BAIA MARE
    @SOT2012SR2016
    Salut! Nu ai mai scris demult despre masina.
    Acum dupa 1 an cum se comporta, impresii bune/rele care ar fi?
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare