1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Intrare AUX cotiera

Discuție în 'Interior' creată de Tomcat, 30 Dec 2015.

  1. Tomcat 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Dec 2015
    Mesaje:
    5
    Salut. cum selectez din player sa redea din aux? am conectat telefonul la intrarea din înăuntrul cotierei, si nimic. multumesc!
     
  2. JurasikMan

    JurasikMan Skoda Expert

    Înscris:
    21 Sep 2009
    Mesaje:
    1.843
    Locație:
    Brasov
    Depinde ce player ai. Daca este original , trebuie sa ai buton dedicat pe care sa scrie " AUX " . Verifica deasemenea daca mufa ta este operationala si daca este legata in spatele playerylui .
     
  3. mbgd

    mbgd Gold Member

    Înscris:
    18 Mar 2011
    Mesaje:
    583
    Locație:
    bucuresti
    cred ca trb sa incerci sa tii apasat mai mult timp (3 sec)pe unul din butoane.treaba e ca nu mai stiu pe care...asa am vz la o fabia
     
  4. skypee 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Iun 2016
    Mesaje:
    2
    Aceeasi problema o am si eu , i-ai dat cumva de capat ?
     
  5. Clodius

    Clodius 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Dec 2011
    Mesaje:
    27
    Ce model de player?
     
  6. andreidodo

    andreidodo Bronze Member

    Înscris:
    31 Oct 2010
    Mesaje:
    270
    Locație:
    ploiesti, bucuresti
    Salut,

    Daca s-a rezolvat problema selectarii meniului AUX, ignorati acest mesaj.

    Daca ai in cotiera mufa de 3.5 mm, atunci e simplu, apesi pe butonul "CD" pana iti apare pe display "AUX"

    Daca nu ai in meniul playerului "AUX", trebuie activat cu VAG COM

    Uite un tutorial cum isi instaleaza de la zero
    https://www.youtube.com/watch?v=IRSZVGjWTtE

    Numai bine
     
  7. alexandervlad

    alexandervlad 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Oct 2017
    Mesaje:
    5
    Salutare, sunt un nou venit in acest forum, din motiv destul de clar, am devenit fericitul proprietar al unei Skoda Octavia 2 1,9 TDI din 2008.

    Am luat masina de mai putin de 3 saptamani din Germania si ma pot numi foarte multumit de ea.

    Cu o mica problema imi bat capu recent, si anume iesire AUX de fabrica, amplasat in cotiera. Nu i-am
    dat de capat cum sa activez optiunea din casetofon ! Am rascolit putin Google-ul in cautarea unui raspuns si variantele care le-am gasit faceau referire la un alt model de casetofon diferit fata de ce am eu.

    Mentionez ca am incercat toate butoanele casetofonului, le-am incercat si de 2 ori intermite ca sa gasesc ceva functii "ascunse", dar fara niciun rezultat.

    Atasez poza cu casetofonul:

    https://ibb.co/gQposb

    Poate ma ajutati cu o sugestie sau un hint cum as putea sa pun in functiune AUX-ul din meniul casetofonului.
     
  8. al bundy

    al bundy Skoda Expert

    Înscris:
    28 Aug 2010
    Mesaje:
    1.630
    Locație:
    Bucuresti
    apasa de 2 ori pe CD.
     
  9. alexandervlad

    alexandervlad 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Oct 2017
    Mesaje:
    5
    Am aflat din alte surse urmatoarele:

    Casetofonul meu este model Stream 1 ( fara MP3 si fara intrare AUX), deci oricat as fi incercat sa activez functia de AUX nu o sa fie disponibila

    Varianta mai noua, Stream MP3 (in locul butonului AUDIO de la Stream 1 are MENU) poti rula MP3-uri si are si functia de AUX.

    Am sa ma orientez sa schimb casetofonul in viitorul apropiat, cu unul care citeste MP3 si are si AUX activ.
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare