1. Inainte de a deschide un subiect nou va rugam sa folositi functia de cautare. Exista probabilitatea foarte mare ca intrebarea dumneavoastra sa fi fost publicata deja de catre alti membri si este la fel de probabil ca raspunsul la respectiva intrebare sa fie deja pe forum.
    Introduceti intrebarea dumneavoastra doar in sectiunea corespunzatoare. In caz contrar, mesajele vor fi mutate sau sterse.
    De asemenea, va rugam sa consultati regulamentul ori de cate ori considerati ca este necesar.
    Va multumim!

Suierat la viteză de 120 km\ora

Discuție în 'Skoda Octavia II' creată de Dyablo_2ro, 7 Aug 2014.

  1. Dyablo_2ro 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Aug 2014
    Mesaje:
    1
    Salutare,

    Am si eu o Skoda Octavia 2 din anul 2006, Motor de 2,0 TDI, 140 CP.
    Am o problema de iarna trecută, in partea dreapta fata la masina cand ajung la 120 km/ora se aude un șuierat. Eu am crezut ca e de la cauciucuri, dar nu e ca mi-am luat cauciucuri noi de vara si tot asa se aude. Oare de la ce sa se audă suieratul acela?

    Problema e ca numai in partea dreapta se aude, in stânga nu se aude nimic. In stânga am luat odată ceva sub masina si mi s-o rupt buza la aparatoare de sub roată. Oare asta sa fie problema?

    Ma ajuta si pe mine cineva?

    Ms mult!
     
  2. Little Big

    Little Big Esti prost? Citeaza ultimul mesaj postat!

    Înscris:
    10 Noi 2009
    Mesaje:
    2.310
    Locație:
    Bucharest
    gemuletul mic de la usile spate poate fi cauza.Am tot auzit cazuri genul asta.Parca cu mastic s-a rezolvat problema.
     
  3. sosonel 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Apr 2013
    Mesaje:
    4


    Oglinda din dreapta.
    Intre carcasa de plastic si componentele interne ale oglinzii exista anumita distanta pe unde aerul intra si suiera.
    Sunt persoane care au pus pe dinauntru burete si au rezolvat problema.
    Noile modele de Octavia vine deja cu un un tipar de burete pe dinauntru.
    Se pare ca si-au dat seama de problema. In Passat aveau deja un capitonaj.
     
  4. CucuBau

    CucuBau 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Iul 2014
    Mesaje:
    7
    Locație:
    Tulcea
    Aceiasi problema am avut si eu, era oglinda din dreapta cum a zis si sosonel pus burete pe dinauntru.
     
  5. levis36

    levis36 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Iun 2009
    Mesaje:
    28
    Eu am avut un suierat in partea stanga fata, mergeam la mare si era destul de cald. De la120/h suiera si din cauza asta am mers ca melcu. Cand colo ce sa vezi am dat jos geamul la sofer si cand l-am inchis surpriza nu a mai suierat. E bine de incercat si treaba asta.
     
  6. ov3rburndj 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Apr 2013
    Mesaje:
    1
    Locație:
    Iasi, Romania
    Salutare,
    Aceeasi problema a aparut si la mine. La peste 120 kmh se aude un suierat puternic, n-as putea sa zic daca e din stanga sau din dreapta dar pare ca se aude din partea din fata a masinii.
    Din cate am observat nu are legatura cu treapta de viteza si nici cu turatia motorului...
    Va pun si un video:
    https://youtu.be/FeAjSI8g55c

    Sa fie oare de la oglinzi?
    Poate fi turbina?
     

Distribuie pagina asta

  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor.
    Înlătură notificare