PDA

View Full Version : Intalnirea de iarna 2011

Pages : 1 [2] 3 4

JurasikMan
20-11-2010, 01:42 PM
Se pare ca si in primele doua weekenduri din Decembrie este liber. Deci , hai sa incercam o adunatura mai serioasa. Incercati sa va eliberati programul si hai sa facem intalnirea de iarna anul asta. Stiu eu ce zic. Dupa sarbatori , 50% din potentialii participanti se vor da raniti pe motiv ca finantele le sunt serios zdruncinate. Ce-i facut , e bun facut .
Astept reactii.

pritulescu
20-11-2010, 02:00 PM
Sunt de acord cu tot ce se hotaraste aici pe forum. Singurul lucru care ma pune pe ganduri este ca nu am masina echipata cu cauciucuri de iarna.
Nu sunt adeptul scoaterii anvelopelor dupa jenti in fiecare an, iar sa cumpar cu jenti cu tot ma cam duce la vreo 2000 lei. Dar problema cea mai mare este faptul ca nu am unde sa depozitez un set de cauciucuri pe timpul verii.

ohne_zucker
20-11-2010, 09:08 PM
Nu vreau sa "ma dau ranit" dar din pacate nu am cum sa mai particip la intalnire weekendul urmator, na, cheltuieli neprevazute cu bucsi care nu sunt bune , un rulment cumparat nou (cel mai ieftin) care a crapart, si ina peste alta mai am 800 de km pana la revizie, asa ca de maine ma apuc iar sa cumpar ulei, filtre, schimb lichid de racire, alte bujii, alt rulment, manopere platite la toti retarzii care se cred mecanici.... nu de alta dar azi am platit o caruta de bani la 2 service-uri , ca strica unu' ceva si merg la altu care strica si mai tare .... acum trebuie sa merg la un al treilea, care ori imi va face praf masina, ori o fac eu, ca acum sunt nevoit sa merg cu masina stricata cateva zile, roata dreapta fata are un joc de zici ca are alte directii fata de masina.

Ma rog, am avut o zi crunta , si parte numai de "mecanici" ........ no comment!
Cred ca daca ma apucam sa o fac singur dupa ceva scheme tot iesea mai bine.

Raman la decizia lui Jurasik, si daca se reorganizeaza ieseala , ma treceti pe lista pentru luna decembrie.

Tetel
21-11-2010, 03:38 AM
Eu zic ca lumea deja si-a facut planurile pentru sf lui februarie si nu are rost sa ne grabim in decembrie, este parerea mea sincera si personala, eu unul nu pot participa anul acesta.

Juliano
21-11-2010, 04:16 PM
Eu zic ca lumea deja si-a facut planurile pentru sf lui februarie si nu are rost sa ne grabim in decembrie, este parerea mea sincera si personala, eu unul nu pot participa anul acesta.

Aceasi parere ca si Tetel. Lumea a inceput sa-si elibereze programul pentru weekend-ul din februarie. Si pana atunci avem timp destul sa ne refacem dupa sarbatori.

cgadalean
21-11-2010, 11:32 PM
...problema cea mai mare este faptul ca nu am unde sa depozitez un set de cauciucuri pe timpul verii...

Daca le trimiti la Cluj le pun langa ale mele in beciul casei... evident fara costuri de depozitare.

pritulescu
22-11-2010, 01:08 AM
Multumesc pentru ajutor si pentru idee. Daca e sa ajunga la Cluj le las la cumnatul meu si in felul asta am motiv sa-l vizitez de dou ori primavara si toamna pe langa vizita obligatorie de vara.

Black Daniel
22-11-2010, 01:20 AM
Aceeasi parere ca si Tetel si Juliano in legatura cu intalnirea de iarna. Hai sa fie intalnirea "mare", nationala, pe 25-27 februarie, asa cum a votat lumea doritoare. Deja toti "ne facem" agendele in asa fel incat acel week-end sa fie liber. Si sunt aproape doua luni dupa Anul Nou, timp in care fiecare isi poate reveni financiar dupa cheltuielile de Craciun si Anul Nou, sau isi poate reprograma datoriile :).
Daca e sa mai fie si o alta intalnire "mica" pana atunci, e cu atat mai bine. Eu zic sa nu bulversam noii doritori de o intalnire care au optat deja pentru o data si si-au aranjat programul si "finantele".

L.E. Nelu, sticla aia pe care scrie (cu marker-ul) "CLUJ 2004" la care vizita o iei ? Sau o aduce Cristi Gadalean ?
L.L.E. Caut poza facuta de Juliano, ca sa-ti aduci aminte de care sticla zic ?

pritulescu
22-11-2010, 01:49 AM
Nu mai am palinca si nu m-am aprovizionat pentru ca a promis Cristi Gadalean ca aduce. Si mai este un motiv pentru care nu mai am palinca iar tuica doar 2 litrii din zona Valcea. I-am rugat pe toti sa nu-mi mai faca cadou bautura ca noi nu bem si ei s-au conformat de vreo 4 ani iar mie acum imi vine sa-mi dau cu pumnii in cap. Dar stati linistiti ca acei 2 litri de tuica ne ajung pentru una mica fiarta cu piper si putin zahar.

patratzel1988
22-11-2010, 01:52 AM
Nu mai am palinca si nu m-am aprovizionat pentru ca a promis Cristi Gadalean ca aduce. Si mai este un motiv pentru care nu mai am palinca iar tuica doar 2 litrii din zona Valcea. I-am rugat pe toti sa nu-mi mai faca cadou bautura ca noi nu bem si ei s-au conformat de vreo 4 ani iar mie acum imi vine sa-mi dau cu pumnii in cap. Dar stati linistiti ca acei 2 litri de tuica ne ajung pentru una mica fiarta cu piper si putin zahar.

Si niste scortisoara + cuisoare !! Sa vedeti ce fel iese,mai ales daca ai posibilitatea sa o faci la o oala cucta,sau cum i-o zice.

cgadalean
22-11-2010, 03:56 PM
palinca de Cluj sau de Salaj este pusa deoparte, nu va faceti griji.

Tetel
23-11-2010, 07:08 PM
palinca de Cluj sau de Salaj este pusa deoparte, nu va faceti griji.

Pfffffoaaaai de capuuul meuuu, mai Cristi mai ce tezaur ai tu acolo, vezi poate te pune necuratul sa absentezi la intalnire, a-propos, din Zalau am baut palinca de cirese de vreo 10 ani, aoleeeeeuuu cum fu, sunt inegalabili baietii de acolo.

cgadalean
23-11-2010, 10:58 PM
Daca nu sunt evenimente importante care sa aiba loc pe nepusa masa e exclus sa lipsim.

Juliano
28-11-2010, 07:09 AM
Gata??? Nu va mai este dor sa ne vedem unul cu altul ??? Nu mai scrie nimeni nimic pe aici?

Tetel
28-11-2010, 02:24 PM
Parerea mea este ca lumea se pregateste de sarbatori in aceasta perioada si nu prea o sa mai fie activitate pana prin ianuarie, haideti totusi sa hotaram pana de revelion si locatia unde o sa ne vedem. In ceea ce priveste vazutul, promit sa ne vedem de sarbatori, eu o sa fac Craciunul in Buftea la bunici, pot sa ma desprind intr-una din zile sa stam la un pahar de vorba prin capitala, il invitam si pe Nelu P si cine mai este doritor de prin Buc daca il gasim prin zona, ce zici? Pe unde esti de sarbatori?

Ionut_SIG
28-11-2010, 10:31 PM
Imi explica si mie cineva de ce week-endul 25-27 e acum pe locul doi, parca votul era inchis?

Black Daniel
29-11-2010, 12:31 AM
Data intalnirii de iarna 2011 s-a stabilit odata si s-a batut in cuie. Aceasta este 25-27 februarie 2011.
Din punct de vedere tehnic, numai un admin poate inchide votul. Si cum adminii sunt niste "scumpi" si "la vedere" si "la vorba" ... votul e inca deschis. Un moderator nu poate decat sa inchida un topic, cu tot cu poll. Nu e cazul ca acest topic sa fie inchis, asa ca si poll-ul ramane deschis. Asta e :( .
Userii noi inscrisi nu au rabdare sa citeasca totul, isi mai exerseaza click-urile pe ici, pe colo, pe unde apuca (si de obicei pe prima pozitie :)), si de aici rezulta ceea ce vedem cu totii.
Revenind la intalnirea de iarna din 25-27 februarie 2011, asta e data pe care oamenii seriosi si interesati de intalnire au stabilit-o. Am mai spus odata ca data intalnirii e hotararata si nu se va schimba.

Despre locul intalnirii, inca se mai discuta. Se pare ca va fi in locatia propusa de JurasikMan, dar aici inca nu s-a batut nimic in cuie.

Ionut_SIG
29-11-2010, 12:59 AM
Multumesc mult, Daniel pentru explicatii.

Juliano
06-12-2010, 12:18 PM
Avem subiect nou de discutie aici : Jurasik a zis :
" In seara de Mos , am primit ce oi fi meritat . Am facut un chef la vila in care trebuia sa se tina intalnirea de iarna si mosul ne-a fericit cu :
1) a cazut curentul si am stat la lumanare ( de la conditiile meteorologice extreme );
2) am ramas fara apa si caldura , deoarece nu a mai fost benzina la generator si hidroforul si pompa de la centrala nu au mai functionat;
3) am impins toata noaptea de un Phaeton cu tractiune integrala si cu anvelope de "iarna" ( ca in palma ) ;
4) ne-am udat la picioare si am inghetat de frig.
...de restul nu mai amintesc ca sa nu va ingrozesc prea tare.
In consecinta , gasiti o alternativa la locatie ca eu , la o pensiune care nu are solutie alternativa de energie electrica pe timp de iarna, nu mai merg. "

Deci, hai sa cautam alta locatie. Propuneri. Eu cred ca o sa ma gandesc la locatia lui BlackD. Dar sa mai auzim si alte idei, sa fim democratici.

Black Daniel
06-12-2010, 02:49 PM
Din cate inteleg eu din patania lui JurasikMan, locatia este dotata si cu generator de curent. Asta e o mare bila alba. Ca voi ati ramas in pana ... de benzina la generator si din cauza asta ati stat in intuneric si in frig, e altceva.
In februarie vom veni pregatiti si cu niste benzina in portbagaj !!!

P.S. Eu tot nu cred ca ati ramas voi asa, in pana ... Mai degraba cred ca ati vrut sa o puneti de un swinging si de-aia ati golit rezervorul generatorului. Totul trebuia sa se intample natural, de la sine, nu sa para ceva planificat dinainte :p:sign_omg::p !!!

Juliano
06-12-2010, 03:05 PM
Corect si ce a zis BlackD. Ati avut probleme din cauza faptului ca nu ati avut benzina sa alimentati generatorul.
In februarie, aducem fiecare cate o sticla de 2L de benzina si evitam problema.
E bine si asa. Mie imi convine, eu vreau doar sa va vad ca imi este tare dor de voi. Sa facem iar o "nebunie" marca Club Skoda. :rockwoot:

pritulescu
06-12-2010, 03:30 PM
Daca am fi fost adunati toti se gasea putina benzina pentru pompa de apa si incalzire, cat de lumina nu ar fi fost nevoie ca o puneam de un foc de tabara cu slana, carne si carnati perpeliti in varf de bat, de nu ati fi uitat asta in veci.

PS. Vedeti ce se intampla cand aveti numai masini pe motorina?

JurasikMan
06-12-2010, 03:49 PM
Din viteza nu am specificat toate detaliile. Generatorul nu duce decat pompa de la centrala pe lemne. Deci , am avut caldura inca o ora...dar lumina nu am avut. Am stat la lumanare. Oricum , nu doresc sa mai merg la aceeasi locatie pana nu isi rezolva tipul problema. Am fost extrem de dezamagit si daca nu era vecinul meu de langa casa , primea zero lei si manca si o bataie aferenta dezamagirii unui grup de luptatori de MMA si BJJ din care cativa am inghetat de frig din cauza incompetentei si neseriozitatii lui. Vecin - vecin dar am platit un serviciu de care nu am beneficiat. La asemenea dovezi de lipsa de caracter nu doresc sa mai am de a face cu el sub nici o forma. Deci , astept noi propuneri pentru locatie.

Black Daniel
06-12-2010, 05:22 PM
Propunere de locatie :
Tetel, ti-a placut la Busteni, langa Palatul Cantacuzino, unde ne-am intalnit in octombrie ?
Am platit 70 lei camera pe noapte, conditiile au fost cele pe care le-ai vazut, dupa parerea mea foarte bune.

pritulescu
06-12-2010, 05:53 PM
Daca v-a placut in zona aia va spun ca sunt multe vile de inchiriat si sunt cateva care au si un pic de curticica. Problema este ca Tetel trebuie sa se intereseze daca pe timpul iernii cand este ger afara au presiune la gaze in zona aceea, pentru ca prin nouazeci si ceva am facut un revelion acolo si am avut probleme cu presiunea la gaze.

Black Daniel
06-12-2010, 07:51 PM
La sfarsitul lui octombrie cand am fost eu intr-un week-end erau minus cateva grade afara (geamurile inghetate la masini peste noapte !!!) si inauntru era foarte cald. Eu zic sa nu ne facem griji din punctul asta de vedere.
Pe nea Costel "italianul" (gazda) il cunoastem si eu si Tetel, va poate spune si el ce fel de om e. Mie mi-a placut.
Pentru Juliano : are o fata draguta foc, blonda, studenta in Bucuresti. Poate te intereseaza :).
Vila are (cred ca) 6 camere la et. 1 si inca 6 la et. 2. Cand am fost eu, vineri seara am ocupat numai etajul 1, de sambata a mai venit o familie din grup, care s-a cazat la etajul 2.
Living mare, bucatarie, gratar in curte. Curtea nu e foarte mare, dar cred ca incap 10-12 masini. Zona e retrasa, in cartierul Zamora, langa Castelul Cantacuzino. Nu stiu cum e iarna, cand e zapada mare, dar nu cred ca sunt mai mult de 100, maxim 150 m din drumul asfaltat.
Il rog pe Tetel, care stie mai bine sa dea mai multe detalii.

pritulescu
06-12-2010, 09:00 PM
Zamora. Unu la mana!!! Locatie frumoasa, putin mai multa aglomeratie pe drum, dar cartierul este foarte linistit. In cazul in care ne adunam 15 masini cate am votat sau am vrut sa votam, putem sa ne extindem si la vilele vecine.
Prima propunere a fost facuta, asa ca asteptam urmatoarele. Va rog seriozitate. Hai licitati!

Black Daniel
06-12-2010, 09:20 PM
Hai ma Tetel, scrie si tu ceva aici, ca doar e la tine acasa !!!

Da, drumul aglomerat e un minus. Plusuri sunt mai multe. Din cate am vazut eu, acolo pe malul Prahovei unde am stat, sunt 10-15 vile. Erau cam "golase" in octombrie, in afara de galagia noastra nu am mai auzit alta. Multe aveau anunturi "de vanzare".

HAI TETEL CU INFORMATII DETALIATE !!!

pritulescu
06-12-2010, 10:31 PM
Daniele, nu cumva este vila alba din spatele celei de vanzare? Am fotografiat-o stand pe podul care duce la gara.

http://img203.imageshack.us/img203/2474/20100828026zamora.jpg (http://img203.imageshack.us/i/20100828026zamora.jpg/)

Black Daniel
06-12-2010, 10:56 PM
He, he, he, vad o zona cunoscute in poza ta !!! Daca ridicai aparatul putin mai sus prindeai si Crucea de pe Caraiman.
La vila cu acoperis rosu si anunt de vanzare a sunat o tipa din grup. Am si facut pariuri in legatura cu pretul pe care il cere proprietarul :). O gramada de ingineri constructori si-au dat cu parerea :).
Eu stiu suma pe care o cere, daca vreti, cei cu ambitii in investitii imobiliare "faceti cartile", eu sunt arbitru.

Vila unde am stat nu e cea alba din spate, ci puuuutin mai in stanga, cum te uiti la poza ta. O vila dulpex, jumatate alba, jumatate roz, langa singura vila cu acoperis albastru din zona.

JurasikMan
06-12-2010, 11:48 PM
Orice alegeti , pentru mine este OK . Imi place si perioada. La inceputul lui Februarie s-ar putea sa merg la mondialele de BJJ. Pana la data fixata ma intorc sigur .

Juliano
07-12-2010, 12:59 AM
Pentru Juliano : are o fata draguta foc, blonda, studenta in Bucuresti. Poate te intereseaza :).

Ce imi place cum gandesti. Sigur ca ma intereseaza, mai ales ca sunt si singur acum.

Tetel
07-12-2010, 02:03 AM
Gataaa, vine si Tetel, mai tarziu ca asta e perioada, cum spuneam si in alte posturi am un program de toata jena.... so: locatia mie nu mi se para ceva extraordinar daaaar, V Prahovei e V Prahovei, de frumusete nu cred ca se pune problema, va fi sf lui februarie si iarasi nu se pune probleme de lipsa zapezii sau atraficului, ce a patit Daniel atunci in octombrie e floare la ureche, eu personal nu as opta pentru V Prahovei dar daca lumea in marea ei majoritate voteaza locatia nu pot avea ceva impotriva, doar ganditi-va ca pentru mine nu o sa mai fie chiar asa de interesanta in comparatie cu prima, asta nu inseamna ca nu o sa fiu la inaltime, avantajul vostru ar fi ca v-ati asigurat ghidul, ramane la alegerea voastra, acum mai citesc inca o data posturile ca parca mai erau niste intrebari.
Detalii Pritulescu nu cunosc probleme legate de alimmentarea cu gaz, probabil prin 90 or fi fost, cartierul s-a dezvoltat pe masura si s-au bagat o gramada de bani in infrastructura la toate capitolele, gerul nu e deloc naprasnic in acea perioada de sf de februarie, este chair placut.
BlackD in cazul in care ninge in acea perioada s-ar putea sa existe ceva dificultati in ascensiunea acelei rampe finale la accesul catre pod, asta sa fie problema, la cati o sa fim la intalnire luam fiecare masina pe rand pe sus, nu-i bai plus ca la o adica pot apela la niste amici care au masini de teren, dar nu cred sa fie cazul, zamora este intr-adevar un cartier f frumos al Busteniului si ofera f multe variante de cazare, de-asta nu protestez vehement impotriva unei intalniri oarecum la mine acasa deoarece ma gandesc ca nu toata lumea se bucura de privelistile pe care eu aproape nu le iau in seama, gataaaa, fac o pauza, ne auzim si maine, eu in continuare raman fascinat de Harghita, am fost prin zona acum o saptamana si trag cu dintii sa fac un Revelion pe-acolo, sunt peisaje de basm.Pe curaaaand!

PS Si iarasi s-a animat acest thread, nu va dati seama cata bucurie a fost pe mine in aceasta seara cand am zarit atatea posturi, oboseala a disparut de parca mi-ar fi luat-o cineva cu mana. Si era sa uit BlackD, nu o vad pe Mirela, am retinut bine?, pe acest forum, pai ce fel de mebru esti mai nene?.... si moderator pe deasupra :)

patratzel1988
07-12-2010, 02:18 AM
Cate lucruri s-au petrecut in timpul in care am fost plecat.Ma asteptam sa primesc o notificare prin SMS, alea alea.Dar voi nimic,hotarati aici fara mine.
Ci uameni domle' !!
Eu ,dupa cum am mai spus,va las pe voi sa hotarati,unde cum si in ce fel. Pe mine unul nu ma deranjeaza daca s-a luat curentul, se poate intampla oricui,dar ajungi la o varsta,cand vezi lucrurile altfel,fara suparare,nu este nici o aluzie.
Voi,puneti mana si strangeti niste bani,ca sa mizati pe ceva,ca pe forum suntem 20 de useri care am zis ca venim,asta inseamna cu aproximatie 35-40 de oameni.
Voi faceti vorbele pentru casa,si ne vom trezi acolo doar 10.
Fiecare din cei care sunt hotarati sa vina in februarie,sa dea un acont de 70 de lei,de exemplu,ca sa putem miza pe ceva.Daca la Sibiu respectivul dom'Sofronea a inteles ca nu am venit efectiv complet,si a fost baiat salon,si nu ne-a cerut totii banii,asta nu inseamna ca si de data asta,vom da peste o gazda la fel de cinstita,si intelegatoare.
Este doar o parere,nu imi sariti in cap,dar mai bine previi decat sa tratezi.

Juliano
07-12-2010, 11:58 AM
Hai ca vin si eu cu o idee. Locatia este undeva foarte aproape de Bran.

http://img189.imageshack.us/img189/3186/dsc0023wh.jpg (http://img189.imageshack.us/i/dsc0023wh.jpg/)

http://img809.imageshack.us/img809/1521/dsc0058jf.jpg (http://img809.imageshack.us/i/dsc0058jf.jpg/)

http://img811.imageshack.us/img811/15/dsc084601.jpg (http://img811.imageshack.us/i/dsc084601.jpg/)

http://img30.imageshack.us/img30/3747/dsc0885ff.jpg (http://img30.imageshack.us/i/dsc0885ff.jpg/)

Juliano
07-12-2010, 12:05 PM
http://img714.imageshack.us/img714/8984/dsc088701.jpg (http://img714.imageshack.us/i/dsc088701.jpg/)

http://img33.imageshack.us/img33/7868/dsc0894k.jpg (http://img33.imageshack.us/i/dsc0894k.jpg/)

http://img683.imageshack.us/img683/9466/dsc0929x.jpg (http://img683.imageshack.us/i/dsc0929x.jpg/)

http://img225.imageshack.us/img225/3325/dsc093201.jpg (http://img225.imageshack.us/i/dsc093201.jpg/)

Juliano
07-12-2010, 12:06 PM
Pentru mai multe detalii : http://www.viaromania.eu/cazare.cfm/bran-5813-vila_doina_branului.html.
Eu am fost acolo anul acesta, tot pe la sfarsitul lui februarie. Locul este frumos, vila de asemenea iar doamna Doina este super ok.
Vila va fi numai a noastra ( doamna avand o vila chiar peste drum ).
Castelul Bran este foarte aproape, putem merge si la Cetatea Rasnov. Avem si un mini teren de fotbal langa vila peste acel mic parau ce trece pe langa vila.
Avem tot ce ne trebuie in bucatarie, avem si un gratar in curte. Vila are 2 etaje cu 4 camere pe fiecare etaj + o camera mai mare la parter alaturi de bucatarie si sala cea mare. Fiecare camera are baia si balconul propriu. Si multe altele pe care le gasiti pe site-ul de mai sus.
Noi am fost 8 baieti si am inchiriat pentru weekend toata vila cu 800 ron.

In concluzie, locul este super, absolut super. Avem ce vizita, avem si unde sa ne "desfasuram activitatea" fara sa suparam pe cineva.
Tetel si/sau Jurasik, daca aveti timp si vreti sa vedeti cu ochii vostri si sa va convingeti puteti sa dati o mica fuga pana acolo.

JurasikMan
08-12-2010, 10:41 AM
E OK , mai Juliano ...dar gazda asta are o fata blonda ca cealalta ?
A avea ... sau a nu avea ... asta-i intrebarea !

ohne_zucker
08-12-2010, 12:19 PM
Locatia pare destul de ok, iar imprejurimile zonei Bran le cunosc f bine.
Acolo ma duc de cate ori ma hotarasc sa plec la munte.
Chiar si pentru iesirile scurte de o zi, plec dimineata din Bucuresti , merg pe ruta Ploiesti - Busteni - Paraul Rece - Rasnov - Bran - Moeciu - Campulung - Pitesti - Bucuresti.

Juliano
08-12-2010, 12:57 PM
E OK , mai Juliano ...dar gazda asta are o fata blonda ca cealalta ?
A avea ... sau a nu avea ... asta-i intrebarea !

Sincer, chiar ma gandeam la asta inainte sa propun locatia asta :p . Dar cine stie, poate vin cu fata aia aici ;) .
Si daca nu iese, o sa apelez la serviciile tale si imi aduci tu una :p
Locatia pare destul de ok, iar imprejurimile zonei Bran le cunosc f bine.
Acolo ma duc de cate ori ma hotarasc sa plec la munte.
Chiar si pentru iesirile scurte de o zi, plec dimineata din Bucuresti , merg pe ruta Ploiesti - Busteni - Paraul Rece - Rasnov - Bran - Moeciu - Campulung - Pitesti - Bucuresti.

Si ai vazut ce frumos este peisajul de la Bran la Campulung. Asta poate sa fie traseul nostru de sambata, exact cum am facut pe Transfagarasean.

ohne_zucker
08-12-2010, 01:26 PM
Intr-adevar de la Bran spre Campulung este foarte frumos.
Cel mai mult imi place aceasta zona, drumul este destul de bun iar curbele sunt acceptabile.
De peisaj...ce sa mai spun....este fantastic. Mai ales cand ajungi in varful versantului, intotdeauna opresc la popasul acela din curba, de unde se vad statiunile in vale.
Si pe partea opusa a versantului, la coborare, avem parte de aceleasi curbe prietenoase si peisajul extraordinar.
Tot in zona se poate vizita si parcul national Piatra Craiului si pestera Dambovicioara.

In zona Bran cunosc si eu o vila frumoasa pentru cazare.
Locatia este la 2km de Bran, spre Moeciu, din prumul principal se face stanga , spre localitatea Simon.
La fel cum a spus si Juliano , vila va fi numai a noastra, deoarece proprietarii stau in alta casa, imediat langa vila.
Avem parter cu leaving foarte mare , mese , scaune, tv, bucatarie....et 1 , cu 6 camere si mansarda cu 4 camere parca.
In curte avem gratar, si parcarea este foaaarte mare, iar dna Mariana - gazda - este o femeie de nota 10.

O sa caut pe internet, pe infoturism.ro si o sa va arat poze si detalii, dar asta numai diseara.

patratzel1988
08-12-2010, 03:05 PM
Mai fara zahar,prima data,zi-mi si mie un prenume,ca m-am saturat sa scriu ohne zahar ;))
Apoi,da un telefon si vorbeste cu doamna,si vezi ce pret are pentru tot weekendul,cate camere exact,si ce capacitate de cazare are.Cate camere,cate bai,daca are caldura,internet wireless,masaj,impachetari cu ciocolata etc etc.:jester:

ohne_zucker
08-12-2010, 04:04 PM
In primul rand Marius ma numesc, am mai scris in anumite post-uri. :)
Din cate imi aduc aminte, in jur de 10 camere duble ar avea vila, sigur stiu ca fiecare camera are baie proprie. Exista centrala termica, asa ca apa calda si caldura vom avea la orice ora.
Tot pe perioada iernii am mai fost acolo , deci e ok.

Momentan nu am de gand sa sun inca.
Vreau mai intai sa va pun la dispozitie poze si informatii clare despre locatie, sa aflu parerile voastre(nu imi permit sa decid in numele vostru :)) si apoi sa aflam cu aproximatie cate persoane vor veni. Sa nu uitam ca inca nu s-a hotarat nici care va fi weekendul in care mergem.

oricum, tinem legatura si sunt cu ochii pe thread

L.E

Mi-am facut pana la urma timp si am gasit informatiile:
http://www. turistinfo.ro/bran/cazare-bran/vila_bucuria_muntelui-c42319.html

Aruncati un ochi si aici, poate luam in considerare si varianta mea.
Ciudat este ca scrie ca are 4 camere, desi eu am vazut si stiu ca sunt mai multe.
O sa intreb si asta daca ne hotaram.

ancuta
08-12-2010, 05:35 PM
marius, uite:`Revenind la intalnirea de iarna din 25-27 februarie 2011, asta e data pe care oamenii seriosi si interesati de intalnire au stabilit-o. Am mai spus odata ca data intalnirii e hotararata si nu se va schimba.`scris de Black Daniel...deci stim data exacta;)

Juliano
08-12-2010, 05:50 PM
Vila asta de care ziceam eu tot in Simon este. Cred ca sunt foarte apropiate.

ohne_zucker
08-12-2010, 06:03 PM
Da ancuta, si eu presupun ca asta va ramane data, asa cum se observa, si eu am votat pentru acelasi weekend.

Juliano, am banuit ca in aceeasi zona este dar nu eram convins.
Asteptam sa mai citeasca si alti colegi discutiile noastre de astazi si apoi decidem.
Poate mai vine cineva cu alte propuneri.

As vrea ca data sa ramana asa, si locatia la fel, Bran-Moeciu, vom fi destul de aproape de Rasnov, Piatra Craiului, Pestera Dambovicioara, Castelul Bran ...si in directie opusa, chiar Poiana Brasov.

pritulescu
08-12-2010, 06:10 PM
ohne_zucker_06, sunt doar 4 camere si un balansoar. Nu-ti este mila, este frig afara, este luna februrie si Juliano nu mai poate dormi afara in balansoar:p. Speram sa fim mai multi ca in august.

Juliano
08-12-2010, 09:58 PM
Eu fac tot ce altii zic ca este o prostie sau prea trazit pentru a se face. Nu pot sa dorm afara pe balansoar in februarie ??? :rolleyes: O sa vedem ce o sa fie. Oricum, imi place sa fac trasnii si prostii.
Si da, si eu sper sa fim mult mai multi. Asa nebunia si distractia vor fi mai mari.
Apropo de locatii, imi place si cea propusa de BlackD. Il asteptam aici cu mai multe detalii.

cgadalean
08-12-2010, 11:30 PM
Pentru a elimina "poll-ul" am inchis acel topic si am facut unul nou.
Stiu ca am incalcat deliberat dreptul garantat prin Constitutie la vot, dar asta e... imi asum rapsunderea.

patratzel1988
13-12-2010, 11:50 PM
Marius,ai mai vb ceva cu doamna la bran? Haideti sa vedem cati suntem pana la urma sigur ,sa stim ce vorbe facem pentru cazare.

ohne_zucker
14-12-2010, 10:20 PM
Nu am vorbit pentru ca are decat 4 camere vila.
Eu propun sa stabilm un termen limita pentru jumatatea lunii ianuarie, temen pana la care sa aflam exact cine vine.
Pana atunci trebuie sa stabilim locatia - ca zona ma refer, dupa care facem cercetari pe net si gasim si o vila frumoasa si spatioasa.

Nu uitati, trebuie sa luam in calcul posibilitatea ca va trebui sa platim un avans in momentul in care vom rezerva, pentru ca altfel nu avem garantia ca vom avea vila libera, nimeni nu ne tine locuri doar pe baza unor discutii.

Juliano
14-12-2010, 11:50 PM
Vila de care ziceam eu, avea 9 camere. Iar de rezervat, nu este problema, putem rezerva vila si fara sa platim avans.
Oricum, dupa sarbatori o sa incepem iar cu discutile pe aici. Deocamdata va vad ocupati.

Ionut_SIG
20-12-2010, 11:01 PM
Gata maine plec, o sa petrec sarbatorile in Spania asa ca daca o sa imi revin financiar poate ne vedem si la intanlire, timp pana atunci mai este destul asa ca sunt toate sansele sa fiu prezent si chiar imi doresc asta.

Juliano
21-12-2010, 03:13 AM
Hohooo. Sarbatori in Spania.... Iaute cine are bani. Sarbatori placute si te asteptam cu suveniruri pentru colegii de pe Club Skoda. Sa ni le aduci la intalnire.

Ionut_SIG
21-12-2010, 06:08 PM
Cu mare placere.
La noapte plec asa ca urez tuturor utilizatorilor si special membrilor de baza al acestui forum: sarbatori fericite, sanatate si fie ca tot ce va doriti sa vi se implineasca in noul an si in cei ce vor urma.

pritulescu
21-12-2010, 09:18 PM
Multumesc pentru urari si-ti doresc o calatorie placuta fara probleme si multa distractie, SARBATORI FERICITE.
PS. Te asteptam cu impresii din calatorie.

pritulescu
24-12-2010, 01:02 PM
Oameni buni mai sunt doua luni pana la intalnire sau in febra pregatirilor de sarbatori ati uitat de ea. Eu zic ca in timp ce framantati la cozonaci ori invartiti la sarmale, ca la alte indeletniciri nici nu vreau sa ma gandesc:beerchug:, sa mai meditati si la intalnirea din februrie:idea:. Oricum eu va urez pe aceasta cale SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI:kiss:.

efa982
27-12-2010, 12:56 PM
Cel mai misto loc unde este si frumos si ieftin este in zona Toplita: sunt vile/pensiuni/cabane foarte multe, partie de sky super faina si preturile de 3 ori mai mici decat pe Prahova valley...si foarte putini oameni fitzosi de care nu ai loc in valea prahovei...e doar o sugestie de care sper sa nu tineti cont :nyah:

MMM
27-12-2010, 02:51 PM
E o idee bună. Am mai auzit şi de la alţii că e "bine īn ungurime", indiferent de naţionalitate: eşti doar client plătitor! ;)
Īn plus, pe "Valea Prahovei + culoarul Bran-Rucăr" eşti sigur că te loveşti de kitschuri şi figuranţi de 2 lei şi-oleacă... Slavă Domnului că īntālnirea e īn extra-sezon, că mai găseam şi nişte politicieni meseriaşi de-ai noştri! :gun2:

patratzel1988
27-12-2010, 04:05 PM
Timpul trece,si noi inca nu ne-am hotarat unde vom merge.

Juliano
27-12-2010, 08:50 PM
Pe langa faptul ca nu ne-am hotarat, mai apar si locatii noi de luat in considerare.
Este frumos in Harghita dar adevarul este ca nu se afla chiar in centru tarii iar pentru colegii din sud este prea mare distanta. La cate vile/pensiuni/cabane sunt prin centrul tarii chiar nu gasim una in care sa ne cazam ? Ca asa ma gandeam la Valea Doftanei la inceput, dar nu este o distanta corecta pentru unii. Iar eu sunt un tip corect.
Trebuie sa gasim undeva prin centrul tarii sa ne cazam. De cumparat ceva de pe acolo nu va fi nevoie ca vom veni deja cu ele in portbagaj. Doar pretul vilei/pensiunii sa fie unul potrivit. Restul le cumparam de acasa.

Tetel
28-12-2010, 05:27 PM
Stati fratilor sa se digere carnatul si sarmaua ca sa putem judeca la rece, acum toata lumea are alte prioritati si e normal sa nu se decida nimic, pana pe la jumatatea lui ianuarie va zic eu ca ne hotaram si asupra locatiei, eu votez pentru zona Harghita, au secuii niste peisaje de inlemnesti, crede-ti-ma ca stau in Busteni unde nu ducem lipsa de peisaje dar si secuii stau fff bine la acest capitol, vedem noi pana la final.
PS Scuze Juliano de ieri dar asa frumos ningea incat am preferat sa ma relaxez la un gratar cu al meu var si sa nu ma stresez prin traficul din capitala, ne-om vedea noi odata si la o bere la tine-n cartier;).

MMM
28-12-2010, 06:51 PM
Harghita dar adevarul este ca nu se afla chiar in centru tarii
Da' vrei un compas sau ceva?!?!
Braşovul e cel mai aproape de noţiunea asta, de "centru"! Nu, Tetel? ;)
Sau, mai bine, avānd īn vedere că nu (prea) cred că o să pot veni īn februarie (o las pe soţie singură cu Junioru'?!?! Nah...), mai bine lăsăm locaţia lui EFA pentru īntālnirea de vară 2011! :undwech:

Juliano
28-12-2010, 08:29 PM
Eu ma gandeam la colegii mei : Ancuta care vine din Botosani si la BlackD care vine din Alexandria. Acum, cum ti se pare locatia ? Pe mine nu ma intereseaza unde se tine, eu vreau doar sa-mi vad colegii de pe forum. Daca ai fost atent eu am propus si o excursie la muzeul Skoda din Cehia; dupa cum vezi, nu ma intereseaza distanta ( sunt un tip caruia ii plac calatoriile foarte mult ) dar ma gandesc si la altii.

PS : Tetel, mi-am dat seama ca vrei sa-ti petreci timpul cu rudele tale. Stai linistit ca berea aia tot o sa o bem sau poate mai multe. ;)

MMM
28-12-2010, 10:48 PM
Neaţa! Şi eu tot din Botoşani vin, cu īncă 70 de kilometri mai departe de Ancuţa! Da' de fapt nu cred că vin... :D
http://img339.imageshack.us/i/img1271large.jpg/
PS: uite unde stau eu:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mileanca_jud_Botosani.png

Later Edit:
uite ce spune ro.map24.com:
distanţă Alexandria - Sovata ("random", īn mijlocul judeţului Harghita): 437,41 km.
distanţă Mileanca - Sovata: 358,51 km.
Poftim diferenţa...
Pe cānd, la Bran:
Alexandria: 234,44
Mileanca: 420,32
Vezi diferenţa?

Black Daniel
29-12-2010, 03:21 AM
MMM, nu te supara, dar daca tot zici ca nu poti sa vii (si te intelegem), de ce ne mai faci itinerarii si distante ?!?
Care e treaba cu compasul ?!? Daca pui compasul (si aplici si regula majoritatii), si crede-ma ca eu l-am pus, stii ce iese ?!?
Iese Buzau !!! Dar Cristi Gadalean de exemplu, ce zice ?!? Dar alti ardeleni ?!?
Haideti mai bine sa scapam de anul asta de rahat, sa il incepem pe cel nou cu speranta ca un an mai prost decat 2010 nu poate fi, si-om mai vorbi.

Ionut_SIG
29-12-2010, 12:11 PM
Haideti mai bine sa scapam de anul asta de rahat, sa il incepem pe cel nou cu speranta ca un an mai prost decat 2010 nu poate fi, si-om mai vorbi.

Sustin si eu aceasta ipoteza.

efa982
29-12-2010, 01:21 PM
Dragi colegi, eu speram din tot sufletul sa nu veniti in Harghita...nu mi-ati citit tot antimesajul :blahblah1: NU vreau sa va certati din cauza mea acum si va sfatuiesc sa nu luati in considerare acea locatie. Nu va grabiti cu decizia finala...asteptati anul nou si poate or sa vina si ideile marete ! :sign_ot:

ohne_zucker
30-12-2010, 01:06 PM
S-a stabilit deci, ca vine si Doragon cu mine.
Asa cum am mai spus, si varul meu o sa vina la intalnire.
Asteptam sa vedem ce decizie ia Juliano, daca merge si el cu noi vom fi gasca de skodisti la mine in Skody (apropo, asa o cheama pe masina mea :)) :applaus:

Black Daniel
30-12-2010, 03:15 PM
Juliano trebuie doar sa decida daca vine cu tine, cu Nelu Pritulescu sau cu altcineva.
Daca vine sau nu, NICI NU SE PUNE PROBLEMA :no: !!!

pritulescu
30-12-2010, 04:02 PM
Pun pariu ca Juliano va trage la gasca.

overmont
31-12-2010, 02:19 AM
Primiti si bobocei skodishori?:rock:

patratzel1988
31-12-2010, 02:38 AM
Primim pe oricine doreste sa vina,sa ne cunoastem fata-n fata.Cerinte minime,sa ai SKODA,sa ai bun simt,sa nu fii gretos,si sa ai pofta, de mancare si de baut.

Juliano
31-12-2010, 03:09 AM
S-a stabilit deci, ca vine si Doragon cu mine.
Asa cum am mai spus, si varul meu o sa vina la intalnire.
Asteptam sa vedem ce decizie ia Juliano, daca merge si el cu noi vom fi gasca de skodisti la mine in Skody (apropo, asa o cheama pe masina mea :)) :applaus:

Skody ? Frumos !! Ti la masinuta ta. Deci numai nebuni in masina. O sa iasa nebunie totala pe drum.

Pun pariu ca Juliano va trage la gasca.

Cum dl. Pritulescu ? Mie mi-a placut sa calatoresc cu dumneavoastra. Nici nu stiti cat de recunoscator va sunt ca m-ati luat la intalnirea de vara.

Acum, vreau sa vin cu trenul, mai fac autostopul ( poate ma ia cineva cu tirul, nu am mers niciodata cu tirul si am auzit ca este misto ) sau vad eu cum ajung dar de ajuns, ajung sigur. O sa vin cu trenul pana undeva apoi vad eu cum ajung la locatie. Oricum, vred ca voi pleca de joi si voi ajunge vineri acolo. Cred ca o sa fac ceva trasnii pe drum. Putina aventura cu ghiozdanul in spate nu strica.
Colegu efa982 stai linistit ca noi nu ne certam aici, asa discutam noi. Eu nu m-am suparat pe colegu MMM si sunt sigur ca nici el nu s-a suparat pe mine. De aceea se numeste forum. Oricum e bine sa avem mai multe optiuni de lu-at in considerare ca sa avem de unde alege.
Scuzele mele ca nu prea am mai intrat pe forum dar sunt tinut "ostatic" undeva. BlackD stie ;)

Tetel
31-12-2010, 04:37 AM
Primiti si bobocei skodishori?:rock:

Sigur ca primim pe oricine cu conditia minima sa fie posesor de Skoda, mai facem si mici exceptii ca in cazul lui Juliano care la intalnirea de vara era proaspat deposedat de Skoda dar care s-a dovedit a fi un adevarat fan al acestei marci si care in continuare posteaza pe acest forum, asa ca putin curaj si sper sa ne cunoastem in februarie.

Black Daniel
31-12-2010, 09:15 AM
... sunt tinut "ostatic" undeva. BlackD stie ;)

Nici acum nu ai scapat :jump:?!? Te-a prins caracatita si nu-ti mai da drumul ???
Slava Domnului ca esti bine, mi-era teama sa nu te fi inecat cu bulbuci :p !!!

ohne_zucker
31-12-2010, 03:54 PM
Pentru a elimina "poll-ul" am inchis acel topic si am facut unul nou.
Stiu ca am incalcat deliberat dreptul garantat prin Constitutie la vot, dar asta e... imi asum rapsunderea.

Baieti nu puteti sa repuneti pool-ul ?
Cred ca ar cam fi cazul, avand in vedere ca maine este (din nou) intai, lumea ar cam trebui sa voteze, poate vor mai fi membrii noi care doresc sa vina.

Juliano, inteleg ca nu vei fi in Bucuresti si ca vei alege alta varianta de deplasare catre locatie ?

Te intreb pentru ca colegul Doragon a hotarat ca va merge cu mine, si isi ia si el un prieten la intalnire.
In masina va fi si varul meu si vreau sa stiu daca avem destul spatiu in Skody.

In caz ca mergi si tu cu mine si va adun pe toti, si nu aveti loc, ma gandisem impreuna cu Doragon sa vorbim si cu domnul Pritulescu sa ne intalnim la iesirea din Bucuresti si sa se mute cineva la el in masina.

Offff....se pare ca sunt prea agitat si fac prea multe planuri nu? Asta in timp ce nu este stabilita nici data , nici locatia.....

Tetel
31-12-2010, 05:22 PM
Data intalnirii de iarna 2011 s-a stabilit odata si s-a batut in cuie. Aceasta este 25-27 februarie 2011.
Din punct de vedere tehnic, numai un admin poate inchide votul. Si cum adminii sunt niste "scumpi" si "la vedere" si "la vorba" ... votul e inca deschis. Un moderator nu poate decat sa inchida un topic, cu tot cu poll. Nu e cazul ca acest topic sa fie inchis, asa ca si poll-ul ramane deschis. Asta e :( .
Userii noi inscrisi nu au rabdare sa citeasca totul, isi mai exerseaza click-urile pe ici, pe colo, pe unde apuca (si de obicei pe prima pozitie :)), si de aici rezulta ceea ce vedem cu totii.
Revenind la intalnirea de iarna din 25-27 februarie 2011, asta e data pe care oamenii seriosi si interesati de intalnire au stabilit-o. Am mai spus odata ca data intalnirii e hotararata si nu se va schimba.

Despre locul intalnirii, inca se mai discuta. Se pare ca va fi in locatia propusa de JurasikMan, dar aici inca nu s-a batut nimic in cuie.

Se pare ca este f stabilita data intalnirii ohne zucker, intr-adevar locatia inca nu, de luni incolo ne-a promis amicul BlackD ca se iau masuri in aceasta privinta.

patratzel1988
31-12-2010, 05:34 PM
Fratilor,locatia ramane 25-27 februarie,nu o mai mutati,ca eu am treaba in toate week-end-urile ,si nu mai pot da inapoi.Ramane 25-27 februarie in picioare,cat despre locatie,pana pe 15 ianuarie 2011 trebuie sa ne hotaram,si sa stabilim ceva.

cgadalean
31-12-2010, 08:11 PM
Data intalnirii nu o mai schimba nimeni, este deja stabilita pe 25-27.02.2011. Ne-a ramas de stabilit doar locatia.

Juliano
31-12-2010, 09:40 PM
Ohne zucher stai linistit frate. Ne vedem acolo. Vreau doar putina aventura.

patratzel1988
31-12-2010, 09:53 PM
Iulica,vrei aventura?Te trimit eu cu un amic intr-o cursa de Focsani-Toulusse(FRANTA),si cand te intorci ai sa te bucuri de viata,de 10 ori mai mult decat o faci acum.Vei simti ca iti curge sange prin veioza(cap).Si eu sunt "grabit"uneori,da asta frate,e plecat cu capu de acasa,si nu e prin zonele limitrofe casei lui,e plecat departe in lume....

overmont
31-12-2010, 09:58 PM
Sigur ca primim pe oricine cu conditia minima sa fie posesor de Skoda, mai facem si mici exceptii ca in cazul lui Juliano care la intalnirea de vara era proaspat deposedat de Skoda dar care s-a dovedit a fi un adevarat fan al acestei marci si care in continuare posteaza pe acest forum, asa ca putin curaj si sper sa ne cunoastem in februarie.

Ma mandresc cu Skoda mea din septembrie! Poate ajung sa schimbam pahare pline:beerchug:

patratzel1988
31-12-2010, 10:09 PM
Sa te auda Dumnezeu.

Juliano
01-01-2011, 10:01 PM
Iulica,vrei aventura?Te trimit eu cu un amic intr-o cursa de Focsani-Toulusse(FRANTA),si cand te intorci ai sa te bucuri de viata,de 10 ori mai mult decat o faci acum.Vei simti ca iti curge sange prin veioza(cap).Si eu sunt "grabit"uneori,da asta frate,e plecat cu capu de acasa,si nu e prin zonele limitrofe casei lui,e plecat departe in lume....

Da man. Vreau. Discutam la telefon.

Black Daniel
02-01-2011, 10:53 PM
Salutare tuturor si La Multi Ani !!!
Spre rusinea mea, abia astazi am observat ca de pe acest topic a disparut poll-ul privind data intalnirii de iarna, care era oricum "depasit" de mult. Acesta e un lucru bun, pentru ca putem face un alt poll privind locul intalnirii.
Restrangand putin sistematizarea propunerilor, facuta de Nelu Pritulescu in noaptea de 15/16 noiembrie 2010 (pentru care ii multumesc inca o data :respekt:), optiunile ar fi :
- Valea Prahovei, propusa de Juliano, Tetel si JurasikMan
- Rucar-Bran-Rasnov, propusa de Juliano, Patratzel si ohne_zucker
- Harghita-Covasna (sau "in secuime"), adica Tusnad, Izvorul Muresului, Harghita Bai, propusa de Tetel, Pritulescu si Juliano
- Marginimea Sibiului, adica Rasinari, Saliste, Talmaciu, Paltinis, propusa de Black Daniel
- Neamt ( Piatra Neamt, Cheile Bicazului), propus de Ancuta si Patratzel
- Suceava (Gura Humorului, Vatra Dornei), propus de Ancuta si Patratzel.
Daca mi-a scapat vreo propunere demna de luat in seama, imi cer scuze si va rog sa ma trageti de maneca.

Facem poll-ul ? Cat timp il lasam ?

Doragon
02-01-2011, 11:43 PM
eu zic sa mai lasi 2-3 zile fara poll poate mai apare ceva.....daca nu ii dam drumu' la poll:)

L.E. pentru ca nu am mai fost la nici o intalnire.....am vazut ca data e 25-27 sa inteleg ca plecam de vineri?

Black Daniel
03-01-2011, 12:00 AM
Nici noi n-am fost decat la una singura :p , dar deja o asteptam cu mare nerabdare pe a doua :footy:.
Da, intalnirea e vineri dupa pranz, in functie de locatie, de vreme si de cat de repede putem ajunge fiecare, astfel incat sa avem doua seri si o zi "plina" la dispozitie. Asa a fost asta-vara, acum ...sa vedem ... ne gandim si la varianta de joi pana duminica :w00t::arco: ?!?

Doragon
03-01-2011, 12:18 AM
mai repede de joi (mai scap si eu de soala):), dar depinde de toti ceilalti cum pot sa ajunga

Black Daniel
03-01-2011, 12:30 AM
De la scoala se "scapa" repede ... vad si eu la fiica-mea :p, de la "scarbici" e mai greu de scapat, dar nu imposibil ... mai vedem ce zic si alti doritori ...
Prima prioritate e sa stabilim locatia cat mai repede. Ar trebui ca in cel mult trei saptamani, adica cu cca. o luna inainte de intalnire sa fie stabilita.

Tetel
03-01-2011, 02:53 PM
La Muuulti Multi Anisori tuturor posesorilor de Skoda si in special membrilor acestui forum si mai vin si eu cu o sugestie, http://www.icehotel.ro/, am fost asta vara acolo si lumea a fost super incantata la Balea, in perioada 25-27 februarie se poate vizita hotelul de gheata de acolo, este superb pentru cine nu a mai fost iarna acolo, asa ca daca stabilim locatia undeva pe langa Sibiu putem ajunge acolo sambata.

PS Nu sunt adeptul Vaii Prahovei ca loc de intalnire dar nici nu ma opun daca majoritatea doreste, eu sincer va spun ca avem mult mai multe de vazut in secuime sau marginimea Sibiului de exemplu, si zona Rucar-Bran mi se pare f comerciala dar acolo ar mai fi Simon sau Sirnea care sunt niste sate mai retrase unde comercialul se mai diminueaza. Parerea mea este ca poll-ul ar trebui lansat pana la cel tarziu joi dimineata si tinut pana duminica 23 ianuarie, hai maxim 30 ianurie adica cu cel putin o luna inaintea datei stabilite.

Juliano
04-01-2011, 12:35 AM
Nu stiu cati ar putea ajunge de joi, mai ales de joi dimineata. Eu as vrea dar sa fim mai multi.
Valea Prahovei o vreau mai mult pentru blonduta aia mica de care stie BlackD si Tetel. Despre Rucar-Bran, chiar la Simon ma gandeam. Acolo am propus eu locatia si tot acolo stiu ce cineva cu vila sa ne cazam.

pritulescu
04-01-2011, 12:39 PM
Cred ca pentru a alege o locatie cat mai buna mai intai ar trebuii sa stim cate persoane ne strangem. Daca vom fi iar 10 persoane putem sa alegem oricare locatie pentru ca o vila cu 4-5 camere gasesti oriunde, dar daca ne vom aduna aproximativ 30-40 de persoane atunci nu vad o alta locatie decat Busteni unde este un cartier intreg de vile moderne cu anunturi pentru inchiriere.

ohne_zucker
04-01-2011, 01:15 PM
Si eu optez tot pentru zona Bran - Rasnov - Moeciu - Simon .... oricare din astea.

In ceea ce priveste plecarea de joi, pentru mine nu cred ca va fi posibil; numai vineri dupa ora 18:00.

efa982
04-01-2011, 03:23 PM
pana la urma cine are drept de vot? voteaza si cei care nu sunt interesati sa vina/nu pot sa vina/nu stiu daca pot sa vina !? normal ar fi ca sa voteaza doar cei care vin sigur la intalnire

ohne_zucker
04-01-2011, 04:31 PM
@efa982 - poll-ul inca nu a fost deschis.
Din puct de vedere al functionarii votului toata lumea poate sa voteze pentru data intalnirii, dar banzadu-ne pe bunul simt si pe cuvantul colegilor de forum, ne asteptam sa vedem voturi doar de la cei care doresc sa participe la intalnire.

Adica pentru cineva care stie foarte clar ca nu vrea/poate sa participe, nu ar fi deplasat sa voteze ???

Normal ca exceptii pot fi, in sensul ca poate nu vor veni toti cei care au votat, pot interveni chestii urgente, neprevazute, etc...desi sper ca pe niciunul dintre noi nu il asteapta astfel ce lucruri.

cristeamandrei
04-01-2011, 08:56 PM
Da votul se poate frauda sau se poate cumpara electoratul ? :p :respekt:

Tetel
04-01-2011, 09:53 PM
Daca vom fi iar 10 persoane putem sa alegem oricare locatie pentru ca o vila cu 4-5 camere gasesti oriunde, dar daca ne vom aduna aproximativ 30-40 de persoane atunci nu vad o alta locatie decat Busteni unde este un cartier intreg de vile moderne cu anunturi pentru inchiriere.

Eu stiu in Sirnea o vila cu 10 camere duble si la nevoie la 1 minut de mers pe jos inca una de 5 camere, o problemuta ar fi numarul masinilor participante dar la o adica se rez si asta, traficul nu este deloc aproape si se pot lasa si pe partea dreapta a drumului, mai mult de 6-7 nu au loc de parcare, peisajele sunt pe masura, hai BlackD cu poll-ul.....:yahoo:.

PS ce ma bucur ca a inceput activitatea aici!

Black Daniel
04-01-2011, 11:07 PM
Eh, mergem la Bran (Simon, Sirnea) :w00t: ?!?
E la sfarsit de februarie, e inca criza, e sfarsit de sezon de iarna, "e" posibilitati multe de cazare, "e" vile multe, e zona frumoasa si e in centru tarii :) !!!

Tetel stie o vila la Sirnea cu 10 camere, Juliano stie una la Simon cu 9 camere, eu am fost prin zona de mai multe ori, dar doar in trecere si fara sa raman niciodata peste noapte. Mi-a placut cascavalul afumat, slana sau afinata si mi-a placut si zona. Locuri de cazare se gasesc pentru toate buzunarele.

Tetel, facem si poll-ul, dar stai putin sa vedem ce mai zice lumea.

In legatura cu cati ne vom strange, problema asta mi se pare mult mai simpla decat asta-vara. Cine vrea cu adevarat sa vina, e binevenit. Se va gasi sigur un loc de innoptat si un scaun la o masa. Cine nu vrea, va gasi scuze si de asta-data.

L.E.
Juliano, tu vii :) ? : Cu trenul, cu autobuzul, cu microbuzul, cu "ia-ma nene" pana la Bran si de acolo cu pasul pana la locatia unde ne vom intalni ?
Eh, daca tu vrei si poti, asa vor putea toti cei care vor dori ;).

Juliano
04-01-2011, 11:40 PM
L.E.
Juliano, tu vii :) ? : Cu trenul, cu autobuzul, cu microbuzul, cu "ia-ma nene" pana la Bran si de acolo cu pasul pana la locatia unde ne vom intalni ?
Eh, daca tu vrei si poti, asa vor putea toti cei care vor dori ;).

Chiar asa intentionez sa ajung acolo. Tren, microbuz, cu "nenea ala" iar restul de drum o iau la picior. :eyebrows:

Black Daniel
05-01-2011, 12:08 AM
Din ce s-a scris pana acum, in 35 de pagini, dincolo de vorbe, discutii si propuneri, nu cred ca am citit vreo opinie defavorabila zonei Bran.
Avantaje :
- primul si cel mai important, locatia e in centrul tarii; cine vrea cu adevarat sa vina nu se poate plange de distante de (prea) multe sute de km, gen Botosani-Zimnicea :), sau Cluj-Constanta;
- sunt multe posibilitati de cazare in zona. Va rog amintiti-va ca intalnirea de asta-vara de la Arpasu se contura intr-o casa cu 4 camere si cu o curte maaare si pana la urma a avut loc la o vila cu conditii super si o gazda de nota 20;
- sunt sigur ca se pot gasi foarte usor in zona locuri de cazare "last-minute". Amintiti-va ca asta-vara, in plin sezon am avut in fiecare din cele doua seri cate o familie de "straini de gasca" alaturi de noi: "gurita", skodistul din Bacau in prima seara si tipul cu chelie (nu mai retin cum il chema) in cea de a doua. Ne-am simtit bine impreuna cu ei si sper ca si ei cu noi, mai ales "gurita" cu care am descantat in prima seara sharba lu' Patratzel pana la ore tarzii in noapte, dar si cheliosul din a doua seara care ma chibita la table, cand mancam bataie de la Juliano si de la d-na Pritulescu.
Hai ca incep sa imi aduc aminte de clipe placute, uratilor frumosi de care imi e dor !!!

Tetel
05-01-2011, 01:03 AM
Eeeeei, ce vremuuuri, parca nu mai tie ti-e dor de gasca de skodite?
Stii cum se spune, timpul le rezolva pe toate, cu rabdare stabilim locatia si numaratoarea inversa pentru mine sa stii ca a inceput, mai sunt 7 saptamani si 3 zile, nu? De data aceasta ar fi extraordinar daca ne-am sincroniza sa ajungem in coloana completa toti participantii, la cea de vara am fost codasul impreuna cu Patratzel caruia i-am cam intins putin nervii, m-a asteptat ceva timp la Metro Ghimbav, cand faceam cumparaturile la Plus in Fagaras eram si mai stresati ca nu cumva sa o luati pe ulei inainte de a ne cunoaste iar la final ne invarteam prin Arpasu in cautarea locatiei, cum v-ati ascuns voi toate skodele la om in curte!:)
Hai ca mai scriu putin si mai raman 7 sapt si doar 2 zile............

patratzel1988
05-01-2011, 01:27 AM
Eu sunt de acord cu Bran-Moeciu.Vreau un loc intr-un pat,un aragaz unde sa fac niste vin fiert,un pahar,si un gratar unde sa intindem carnurile,si sa stam cu totii la fum.Restu e CAN-CAN.
Hai sa facem poll-ul acela,si sa votam.Si sa vedem cati suntem SIGUR pana la urma.

Black Daniel
05-01-2011, 10:09 AM
Gata poll-ul, start vot.
Poll-ul va fi deschis timp de 15 zile, incepand de azi 05.01.2010. Este public (fiecare poate vedea cine ce a votat) si este multi options.

Rog sa voteze numai cei interesati de intalnire.

cristeamandrei
05-01-2011, 01:04 PM
Daniel daca mergeti la Moeciu pot sa vorbesc eu cu cineva de acolo sa va inchirieze o vila de 9 camere super frumoasa, rustica si aveti si salon unde sa barfiti si loc de parcare mult si aveti in toate camerele dusuri sau cazi de baie si aveti si o bucatarie, adevarat cam mica bucataria dar... sa fierbeti vin si tuica aveti loc, cu gratar afara S.A.M.D eu merg de 8 ani acolo de craciun si sunt mai mult decat multumit, si nici nu e scump, oricum daca vreti sa vorbesc imi spuneti.
Uite am gasit si niste poze de acolo, vila de 9 camere este cea mica din stanga, iar daca nu aveti loc va luati si in cea mare : http://carta.ro/cazare-moeciu/pensiunea-liliana-georgel/?f=1# fotografiile sunt cu camerele din vila mare dar sunt cam la fel si din cea mica.

ohne_zucker
05-01-2011, 01:23 PM
Ok, pana acum am votat eu si BlackD, amandoi pentru zona Bran. :applaus:

cristeamandrei
05-01-2011, 01:27 PM
Si apropo am fost acum 2 saptamani pe: Predeal-Paraul Rece- Rasnov, si dumul este refacut in intregime te cam duci glont pe el, este incredibil de bun pt romanica.

ohne_zucker
05-01-2011, 01:37 PM
Andrei ma bucur ca ne-ai spus asta, eu am fost ultima data pe acest traseu prin octombrie cand s-a sarbatorit ravasitul oilor in zona Bran, si atunci drumul era extrem de prost, multe gropi, si asfaltul macinat de tot pe marginea soselei.

De asta trebuie sa tinem cont si sa fim prudenti pe serpentine.
Stim cu totii ca atunci cand drumul este bun, suntem tentati sa "bagam piciorul" in masina.

So, take care, sa nu avem incidente neplacute !

ancuta
05-01-2011, 01:46 PM
am votat si eu, m/am consultat cu iubitul meu sot si mi/a spus sa ma indrept un pic spre Harghita, atasez un site sa va uitati si voi poate va place, http://www.vileharghita.ro/vila-nagylak-3/cazare-in-harghita-iarnapoate pe Barajul Zetea facem si un drift, oricum unde se voteaza acolo mergem, ufff abia astept:)

ohne_zucker
05-01-2011, 02:23 PM
Ancuta m-am uitat si eu pe site-ul de la tine, in special la poze.
Este foarte frumoasa zona, am mai fost pe acolo (si la Baile Tusnad), defapt , sincer, toate zonele propuse sunt frumoase, la nici una nu am ce comenta negativ, insa, asa cum a spus si Black D. mai devreme intr-un post, fiecare tine cont si de zona din care vine si de traseul pe care il are de parcurs.

Am pus in balanta toate locatiile propuse si am tinut cont si de frumusetea meleagurilor dar si de distanta, presupun ca asta ai facut si tu; ptobabil daca eram din aceeasi zona, as fi votat si eu ca tine.

Si mi-a placut cum te-ai exprimat la final "oricum unde se voteaza acolo mergem" - ar fi bine sa gandeasca toata lumea asa, si nu as vrea sa fie nimeni care sa spuna ca el a votat "una" si la final a iesit "alta" astfel incat sa se razgandeasca.

Revenind la ce am spus si ieri, de-asta este important SA VOTEZE NUMAI CEI CARE VOR CU ADEVARAT SA MEARGA, pentru ca in alte conditii, pe ei nu ii afecteaza cu nimic, insa ii afecteaza pe cei care chiar vor sa mearga.

Multumesc, si ma astept sa dati dovada de corectitudine!

Marius,

Doragon
05-01-2011, 03:09 PM
gata am votat si eu....evident bran:)

Juliano
05-01-2011, 08:25 PM
Nebunilor va este dor, unul de altul. Si eu abia astept sa va revad. :p
Patratzel tre' sa transmitem iar Live, BlackD o sa-ti acord revansa la table iar pe d-na Pritulescu sper sa o bat la table de data asta, Tetel tu sa stai treaz iar pana tarziu sa-mi ti companie impreuna cu sticla de vin. Jurasik succes acolo, sti tu unde, si sper sa vi sa ne ti de urat. :rockwoot:
Iar pentru doamne si domnisoare : daca vreti sa spal iar vasele tre' sa-mi dati de baut pana ma ametesc. :nyah:

PS : ce ma bucur sa vad ca ati dat drumu la vot.

Black Daniel
05-01-2011, 09:57 PM
Rog sa voteze numai cei interesati de intalnire.

Nici 12 ore n-au trecut de cand am facut aceasta rugaminte si deja s-a bagat unul in seama :sign_omg: !!!

Ce oameni :puke2: !!!

Tetel
05-01-2011, 10:46 PM
Aoleeeeeuuuu Ancuta cum pui tu sare pe rana cu imaginile alea din Harghita, uite cum ma supar eu si nu votez zona Bran si V Prahovei tocmai din simplul motiv al comercialului dus la exagerare din aceste zone, repet, daca voi vreti intr-o zona anume si sunteti majoritari este normal sa ma supun majoritatii, nu? Trebuie sa ne vedem si pe zapada la o fiertura pe undeva, prea putin conteaza zona dar astfel am vrut sa acord o sansa si celorlalte zone.

Black Daniel
05-01-2011, 10:48 PM
Tetelu, nu te mai plange :p . Cred ca Harghita-Covasna ar merge mult mai bine pentru o intalnire de vara.

cristeamandrei
05-01-2011, 10:59 PM
Andrei ma bucur ca ne-ai spus asta, eu am fost ultima data pe acest traseu prin octombrie cand s-a sarbatorit ravasitul oilor in zona Bran, si atunci drumul era extrem de prost, multe gropi, si asfaltul macinat de tot pe marginea soselei.

De asta trebuie sa tinem cont si sa fim prudenti pe serpentine.
Stim cu totii ca atunci cand drumul este bun, suntem tentati sa "bagam piciorul" in masina.

So, take care, sa nu avem incidente neplacute !

Din puncul asta de vedere sa nu va faceti griji ca nu mai are nici o gropita, iar de bagat piciorul in masina pe serpentine nu prea ai de ce ca parcurgi la mers normal Predeal-Rasnov in 20 de minute, car sa mai scurtezi timpul ??? si cata viteza sa bagi pe serpentine ???

Juliano
06-01-2011, 03:19 AM
Daca ar pica zona Branului, traseul ideal pentru cei din Bucuresti ar fi Pitesti - Campulung - Bran. Un peisaj mirific de la Campulung pana la Bran ;)

Black Daniel
07-01-2011, 02:13 AM
Astazi au aparut doua voturi noi.
- Cristi Gadalean, abia astept sa te cunosc. Am mai spus-o, esti unul din oamenii de la care am oricand ceva de invatat. Si in plus fata de asta, abia astept sa iti gust palinca :beerchug:. Si sa o compar cu aia de asta-vara, adusa de Nelu Pritulescu, productie Cluj 2004, si care a fost "medicament";) .
- Ionut SIG, vii la intalnire, sau ... ca de obicei ...

L.E. Pritulescu, JurasikMan, Patratzel, Juliano, nu mai faceti pe vedetele :p , spuneti si voi o opinie, o parere, un vot ... poll-ul se va inchide pe 20.01.2011 dimineata.

patratzel1988
07-01-2011, 02:25 AM
Mai sunt 13 zile pana pe 20.Eu v-am spus,vin unde vine majoritatea,dar inclin acum spre Btan,si la vara la secui :D

Juliano
07-01-2011, 02:43 AM
Eu pastrez votul pentru data de 19 ora 00 :jump: si sper ca si Patratzel sa faca la fel :p ( prietenii stiu de ce )

L.E. Pritulescu, JurasikMan, Patratzel, Juliano, nu mai faceti pe vedetele :p , spuneti si voi o opinie, o parere, un vot ... poll-ul se va inchide pe 20.01.2011 dimineata.

Eu oricum sunt un star mic :thrashi: . Momentan mic

ohne_zucker
07-01-2011, 09:44 AM
Daca ne strangem multi si vom avea nevoie de multe camere (circa 20 sa spunem) poate luam in discutie si pensiunea asta.

http://www.la-perla.ro/

pritulescu
07-01-2011, 10:27 AM
Da am votat si eu. Rusine sa-mi fie ca am asteptat atat, dar eu si la votul pentru alegerea datei am votat printre ultimii.

ohne_zucker
07-01-2011, 10:37 AM
Uraaa....dl Pritulescu ne sustine, si astfel zona Rucar-Bran-Rasnov este in frunte !!!:applaus:

JurasikMan
07-01-2011, 11:06 AM
Am votat , mo ! :friends:

Juliano
07-01-2011, 12:04 PM
Daca ne strangem multi si vom avea nevoie de multe camere (circa 20 sa spunem) poate luam in discutie si pensiunea asta.

http://www.la-perla.ro/

Cam scump. Vila de care ziceam eu are 19 locuri ( iar tariful normal este de 100 lei camera dubla pe noapte ). Oricum, sper sa fim cat mai multi ;)
A revenit si Jurasik printre noi :)

efa982
07-01-2011, 12:21 PM
@ Tetel :
salut cumetre...tu pana la urma unde vrei sa mergi? ca ai votat tot ce se putea vota :) (ai sarit prahova valley ca ,din cate ai postat aici, nu ti place)
dar nu mi se pare normal cum ai procedat...trebuia sa ai doar o singura optiune...lucrezi cumva in politica? :drag:

pritulescu
07-01-2011, 01:12 PM
efa982
Este firesc ca Tetel sa nu voteze Valea Prahovei din moment ce locuieste in Busteni. Aceasta intalnire pe langa scopul de a ne cunoaste mai are unul si anume de recreere. Deci dorinta fiecaruia e de a merge intr-un loc unde nu merge zi de zi.
Cat despre votul multiplu, acesta este permis si din cate stiu Daniel cel Negru a precizat acest lucru in postul sau.

Black Daniel
07-01-2011, 01:58 PM
... nu mi se pare normal cum ai procedat...trebuia sa ai doar o singura optiune...lucrezi cumva in politica? :drag:

Ba este foarte corect, este multiple choice poll, asa cum a fost si cel prin care s-a stabilit data intalnirii !!!
Dar apropo, tu esti interesat de intalnirea asta, sau doar te bagi in seama pe aici si iti dai cu parerea aiurea ;) ?!?

cristeamandrei
07-01-2011, 08:09 PM
Daca ar pica zona Branului, traseul ideal pentru cei din Bucuresti ar fi Pitesti - Campulung - Bran. Un peisaj mirific de la Campulung pana la Bran ;)

Atentie la acest traseu, peisajul este frumos dar am auzit ca iti cam pierzi pietrele de la rinichi din cauza gropilor, nu am fost eu pe acolo dar colegi care merg mult prin tara mi-au spus ca e pilaf drumul.

efa982
07-01-2011, 08:34 PM
Ba este foarte corect, este multiple choice poll, asa cum a fost si cel prin care s-a stabilit data intalnirii !!!
Dar apropo, tu esti interesat de intalnirea asta, sau doar te bagi in seama pe aici si iti dai cu parerea aiurea ;) ?!?

1. nu am votat, deci nu am influentat/influentez in vreun fel intalnirea
2. am intrebat politicos si cu respect ...in schimb tu nu ai procedat la fel prin postul tau...atitudinea ta fata de mine nu este corecta...
3. atata timp cat sunt membru aici pot sa postez tot ce vreau si sa ma dau cu parerea, in limita bunului simt, atata timp cat nu jignesc pe nimeni
4. daca Tetel crede ca am spus ceva care sa l deranjeze imi va spune el si nu ma voi supara ( postul nu era pt tine )

Tetel
07-01-2011, 09:15 PM
@ Tetel :
salut cumetre...tu pana la urma unde vrei sa mergi? ca ai votat tot ce se putea vota :) (ai sarit prahova valley ca ,din cate ai postat aici, nu ti place)
dar nu mi se pare normal cum ai procedat...trebuia sa ai doar o singura optiune...lucrezi cumva in politica? :drag:

Dupa cum se poate lesne observa exista o anumita doza de aroganta in postul tau iar in ceea ce-l priveste pe BlackD care oricum este mai rau de gura mi se pare normal sa intervina din cel putin 2 motive, unul din postura de moderator pentru ca aceasta discutie sa nu patineze in alte directii iar celalalt, am participat la intalnirea de vara, ne cunoastem f bine intentiile pe cand tu ai dezavantajul de a ramane in anonimat. Scuazti off-topicul, trebuiau date niste lamuriri, si uite asa se fac 10 posturi off-topic din cauza unor afirmatii sau curiozitati ale unui user, este democratic, nimic de spus.

Revenind la subiect, vad ca ne luam bataie restul zonelor in fata Branului si din moment ce sunt singurul cu muliple choice inseamna ca restul v-ati exprimat radical in alegerea zonei, nu pot decat sa ma inclin in fata Domniilor Voastre, totusi mai sunt destui useri care tre' sa voteze insa acest avans cred ca va ramane pana la final.

efa982
07-01-2011, 09:27 PM
@ tetel

imi cer scuze
nu intelegeam de ce nu ai votat doar o singura optiune

ohne_zucker
07-01-2011, 09:40 PM
Atentie la acest traseu, peisajul este frumos dar am auzit ca iti cam pierzi pietrele de la rinichi din cauza gropilor, nu am fost eu pe acolo dar colegi care merg mult prin tara mi-au spus ca e pilaf drumul.

Andrei eu de cate ori ma duc la munte (Bran) ma duc pe ruta Bucuresti-Ploiesti-valea Prahovei - Rasnov - Bran , si de fiecare data la intoarcere am mers numai pe Bran-Moeciu-Campulung-Mioveni-Pitesti-Bucuresti, iar drumul a fost ok de fiecare data (ultima data am fost in octombrie).

Este foarte adevarat ca sunt mici portiuni cu denivelari urate de la tiruri probabil, si mai sunt si gropi...insa nu care sa deranjeze asa de tare, drumul este "normal" sa spun asa, avand in vedere ca in RO ceva gropi si cratere gasesti peste tot.

Oricum, eu personal, voi face traseul Bucuresti-Ploiesti- bla bla , adica voi veni pe DN1

L.E.

Mai baieti, nu va mai "certati" !
efa982 - mai bine hai si tu la intalnire, hai sa ii cunoastem pe baieti.
Din pacate eu la intalnirea de vara nu am ajuns din motiv ca am avut concediul in aceeasi perioada si nu puteam sa imi aman vacanta din Austria.
Am vazut insa pozele, am citit cu mare interes impresiile lor de la intalnirea de la Arpasu de Sus, si nu am facut altceva decat sa ma oftic.

De data asta, voi fi acolo neconditionat!

cgadalean
07-01-2011, 11:13 PM
Eu sper sa vin si sa ne cunoastem face-to-face... Pentru mine a inceput inca de la finele anului trecut o perioada destul de grea la munca, avem proiecte noi (e bine pentru ca deja trebuie sa angajam 650 muncitori) dar pentru asta trebuie sa fiu plecat cate 1-2 saptamani in Polonia - Ungaria - Germania pentru sustinerea proiectelor si omologarea acestora. Nu ma plang ci doar astept acea bine meritata pauza la finele lui Februarie.

patratzel1988
08-01-2011, 06:34 AM
ma inclin in fata Domniilor Voastre.
Multumesc Tetelus, in numele colegilor de la intalnirea de la Arpasu,pentru plecaciunile facute pentru domniile noastre,se vede ca domnu'Tetel are un mare respect pentru noi, noi vom fi recunoscatori ,si ca urmare,vom duce mai departe traditia sticlei de Jack Danie.'s [prietenii stiu de ce(asta a fost o gluma ,cu subinteles,pe care doar participantii de la intalnirea de asta vara o pot intelege)].
Efa982,hai si tu la intalnirea din februarie sa faci cunostinta cu oamenii care se "ascund" in spatele user-ilor de pe acest forum.Nu ai nimic de pierdut,sa stii ca si eu aveam mari emotii legate de userii JurasikMan si Black Daniel,chiar ma gandeam ca sunt niste ingamfati care le stiu pe toate,si va fi un week-end esuat,cel din 15-17 august. Mare mi-a fost mirarea cand am vazut ce oameni de calitate sunt cei doi useri.Credeti-ma nu este pupincurism,ci adevarul pur.
Risca si tu un week-end si vino sa intalnesti oameni noi.
Am divagat mult de la subiect.
Cert este ca abia astept sa ne povesteasca Jurasik despre cum a ramas el impotmolit la vila aia unde trebuia sa ne strangem noi in februarie.Am si eu ceva update-uri din seria "Popi si religie" ::)
Aceasta intalnire are ca scop,cunoasterea oamenilor ce se ascund dupa un id, pe un forum,pentru ca,de ce sa nu recunoastem,acest forum a devenit parte din viata noastra.Cati dintre noi nu intra macar o data pe zi pe forum? Nu conteaza,au sau nu ceva de spus,intra si vad care este treaba.Acesti membri poarta denumirea de membri activi,asa ca haideti sa ne cunoastem mai bine.
Eu unul,il inteleg pe MMM care are copil mic,sa ii traiasca,si nu poate pleca de acasa,il inteleg pe cristeamandrei,care din cate am inteles are copiisa ii traiasca,si nu poate sa plece,dar restul ?? SACRIFICATI UN WEEKEND SI NISTE BANUTI,SI HAIDETI SA NE CUNOASTEM MAI BINE.
M-am intins aici KILOMETRIC,si poate sunt si offtopic,dar simteam nevoia sa spun aceste lucruri,asa ca rog moderatorii sa nu stearga postul acesta.
Morala,HAIDETI SA FIM CAT MAI MULTI LA INTALNIREA DE PE 25-27 FEBRUARIE

Juliano
08-01-2011, 07:54 AM

Drumul se strica urat de tot intre Pitesti si Campulung. Dar de la Campulung pana la Bran ... no problem. Oricum, am auzit ca l-au reparat dar o sa vorbesc cu cineva care a facut traseul acum 1-2 saptamani. Revin cu detalile corecte.

Am si eu ceva update-uri din seria "Popi si religie" ::)

Abia astept sa le aud ;)

Tetel
08-01-2011, 02:29 PM
@ tetel

imi cer scuze
nu intelegeam de ce nu ai votat doar o singura optiune

Scuzele se accepta, hai si tu la intalnire sa ne cunoastem mai bine, asa pe forum parca ai un mod de abordare a problemelor mult prea direct, parerea mea.
Si revenind la subiect, AMR mai putin de 7 saptamani:p.

cristeamandrei
08-01-2011, 05:50 PM
Patratel eu am spus ca nu cred ca vin si sustin in continuare ca nu cred ca vin pt ca am un bebe mic, dar poate ma trezesc cu fata la cearceaf si imi iau minorii si sotia si dau o fuga de un weekend la intalnire, dar nu vreau sa promit ca vin si ca fac si dreg ca poate nu vin, iar una din calitatiile mele este aceea ca ma tin de cuvant daca promit, iar in acest caz nu pot sa fac astfel de promisiuni, dar mai bine nu promit ca vin si vin, banuiesc ca nu ma goniti daca apar pe acolo :p , ce as mai bea si eu o tuica fiarta cu voi maaamaaaaa !!!

efa982
08-01-2011, 07:00 PM
@tetel
nu stiu daca pot sa vin;de aceea nici nu mi-am bagat nasul sa votez...nu vreau sa incurc...daca pot sa vin o sa fie o surpriza placuta pt mine si sper ca si pentru voi...urmaresc votul cu interes si, daca e sa pot sa vin, vin acolo unde se va decide

k_cristi87
09-01-2011, 06:08 PM
@patratzel:As sacrifica eu si o luna,nu doar un week-end ca sa vin la intalnirea asta dar sunt intr-o mare gaura,da` MARE,abia imi mai permit sa imi iau tigari daca poti sa-ti imaginezi treaba asta!
Masina are nevoie de o gramada de piese pe care nu le schimb ca nu am bani de nici o culoare.
Poate se mai schimba treaba pana atunci da` nu sunt tare optimist,d`aia nici nu am postat nimic pe aici,ca nu-mi place sa dau din gura degeaba.

Doragon
09-01-2011, 08:09 PM
@cip: tu vrei sa vi la intalnire sau au votat aiurea?

Black Daniel
09-01-2011, 08:27 PM
Sunt deja mai multe voturi aiurea. Daca nu sunt doar pentru bagare in seama, cei care au votat sunt asteptati sa scrie si doua randuri aici.
Altfel, aceste voturi (si cele care vor mai fi) vor fi scazute de la numaratoarea finala.

Pana acum si-au exprimat dorinta ferma de a veni la intalnire urmatorii (in ordinea cronologica a voturilor) :
1. Black Daniel
2. ohne_zucker_06
3. ancuta
4. doragon
5. Juliano
6. Tetel
7. patratzel1988
8. pritulescu
9. JurasikMan
10. cgadalean

Lista e abia deschisa. Rog urmatorii doritori sa "copy-paste" aceasta lista, sa se adauge pe ea si s-o posteze din nou. Multumesc.

JurasikMan
09-01-2011, 09:00 PM
Ce inseamna sa faca altii organizarea :( . Pana acum, listele incepeau cu mine ....acum sunt pe locul 9 din 10 :banghead: . S-a dus ...Gloria Mundi, vorba tailandezului . A disparut clipa mea de maretie .

Black Daniel
09-01-2011, 09:15 PM
Lasa mo, nu te mai supara, ca tu tot pe locul 1 esti :arco: !!! Si la organizare, si in inima noastra :friends:!!!

Ce sa-ti fac, daca dai rar pe aici :p ?!? Las' ca ne impacam noi, la tuica aia de pufoaica :beerchug: !!!

JurasikMan
09-01-2011, 09:31 PM
Ba sa stiti ca dau des ...doar ca nu am ce posta. Practic , zilnic intru sa vaz' cu ochiu' ce se mai discuta. Cand nu am ce comenta, nu ramane nici un semn al trecerii mele pe aciulea.
Ofticatilor :nyah: .

patratzel1988
09-01-2011, 10:48 PM
Engleziu888 si Pablo,ati votat aiurea sau chiar vreti sa veniti??

Black Daniel
09-01-2011, 11:02 PM
... si Alinsb89, cip, overmont si Ionut SIG au votat, dar in afara de vot, nu am citit aici nici o intentie din partea lor de a veni.
Pana acum, din 14 votanti, 6 doar si-au exersat click-urile pe aici. Ar fi interesant ca tocmai astfel de voturi sa stabileasca locul intalnirii :sign_omg:.
Era doar un exercitiu de imaginatie ( un fel de "ce ar fi daca ar fi ..."), pentru ca oricum, voturile "glumetilor" nu e normal sa fie luate in consideratie.

cgadalean
09-01-2011, 11:24 PM
Tot noi cei care vom fi prezenti vom stabili zona de intalnire. Parerea mea este ca noi vom sti care si cum am votat, intr-adevar ne incurca astfel de voturi dar stiu ca vom putea ignora ceva ce nu ne intereseaza. Oricum mai este putin timp pana la expirarea votului, de abea atunci vom stabili exact locatia de intalnire. Eu sper din tot sufletul sa nu trebuiasca sa fiu peste hotare in acea perioada, saptamana viitoare va fi prima plecare pentru o perioada de aproximativ 2 spt. Tot gasesc eu o portita de scapare sa ne putem intalni.

Pablo
09-01-2011, 11:47 PM
Engleziu888 si Pablo,ati votat aiurea sau chiar vreti sa veniti??

Eu imi pot anunta venirea cu 2 saptamani inainte ... pentru ca atunci voi stii ce banii am .
Oricum ar fii foarte misto sa vina toti inscrisii de pe lista ,dar majoritatea cred ca se vor retrage .... si decat sa incurc prefer sa anunt cat mai aproape de eveniment ,decat sa zic ca vin si sa nu pot veni ...
Numai bine !

Juliano
09-01-2011, 11:51 PM
Pana acum si-au exprimat dorinta ferma de a veni la intalnire urmatorii (in ordinea cronologica a voturilor) :
1. Black Daniel
2. ohne_zucker_06
3. ancuta
4. doragon
5. Juliano
6. Tetel
7. patratzel1988
8. pritulescu
9. JurasikMan
10. cgadalean

Jurasik are dreptate. "Mey, omu' cu coarne" il pui tu pe Jurasik pe locul 9 din 10 ??? Si pe mine pe 5 ??? Si tu pe primu ?
PS : Eu nu am votat. Nu sunt rautacios doar ca ma doare rau capul :(

Ionut_SIG
09-01-2011, 11:54 PM
... si Alinsb89, cip, overmont si Ionut SIG au votat, dar in afara de vot, nu am citit aici nici o intentie din partea lor de a veni.
Pana acum, din 14 votanti, 6 doar si-au exersat click-urile pe aici. Ar fi interesant ca tocmai astfel de voturi sa stabileasca locul intalnirii :sign_omg:.
Era doar un exercitiu de imaginatie ( un fel de "ce ar fi daca ar fi ..."), pentru ca oricum, voturile "glumetilor" nu e normal sa fie luate in consideratie.

A se reciti paginile: 3, 5, 13, 20, 23, 24, special 13, sau abia astazi ti-ai facut cont pe acest forum.
Abia am venit din excursie si am inceput serviciu printr-un inventar care mai dureaza pana marti de unde timp sa mai scriu ceva.
Intai intreba si dupa aia da cu parul.

Black Daniel
10-01-2011, 12:12 AM
N-am dat cu parul. Doar am spus ca 6 oameni au avut timp sa voteze, dar n-au avut timp si sa scrie doua vorbe in care sa spuna ceva. Atat.
Daca tu ai inteles altceva, abia astept sa ne intalnim si sa-mi cer scuze face-to-face.
Asta daca vii la intalnire. Pana acum n-ai scris decat ce rau ti-a parut ca n-ai putut sa vii asta vara la Arpasu, dar n-am vazut in ultimul timp un post de-al tau in care sa spui clar si raspicat ca vii la intalnirea de iarna. Asa cum spun patratzel, ancuta, Juliano, ohne_zucker_06, Tetel, doragon si toti ceilalti.

P.S. Nici nu mai tin minte de cat timp mi-am facut cont pe acest forum :p. Oricum, inaintea ta ;).

Doragon
10-01-2011, 02:19 AM
daca pica bran am gasit o vila pentru cazare ce parere aveti? turistinfo.ro/bran/cazare-bran/pensiunea_marina-c30649.html

si o chestie cred destul de importanta...preturi.....e cu oferta pana pe 28 :) turistinfo.ro/bran/cazare-bran/pensiunea_marina/oferta_speciala-c30649-42321.html

patratzel1988
10-01-2011, 02:33 AM
Colegu'doragon,nu daca pica Bran,pentru ca Bran o sa fie.Cine sa mai rastoarne voturile?? Acums a vedem cati ne vom strange,bine ar fi ca la sfarsitul votului sa avem si confirmarea colegilor de forum,si sa strangem niste bani.

Doragon
10-01-2011, 02:37 AM
sa vedem cum e si cu votu' asta ca mai sunt 10 zile....

Ionut_SIG
10-01-2011, 10:35 PM
Stiu prea bine ca te-ai facut cont cu vreo 10 luni inaintea mea, eu am zis in spirit de gluma da vad ca nu a prins.
Asa e bine :DA VREAU SA VIN LA INTALNIRE

1. Black Daniel
2. ohne_zucker_06
3. ancuta
4. doragon
5. Juliano
6. Tetel
7. patratzel1988
8. pritulescu
9. JurasikMan
10. cgadalean
11. ionut_sig

Black Daniel
10-01-2011, 10:42 PM
Eh, da, acum e bine !!!
Asa te vreau :arco: !!!

JurasikMan
10-01-2011, 11:04 PM
Desi acum ceva vreme am fost impotriva unei astfel de idei ( care idee a fost formulata de un alt coleg de forum ) , totusi , cred ca ar fi o idee buna sa viram niste bani pentru intalnire in contul unui coleg pe care sa il alegem democratic. Eu il propun pe Daniel. O suma de 50 Ron nu ar fi un cap de tara pentru nimeni, mai ales ca marea intalnire se apropie si este important sa stim pe cine ne bazam. Nu ar fi placut sa se intample ca data trecuta cand o mare parte din useri s-au ascuns dupa explicatia :
" noi am votat alta data si de aia nu am venit " .
Acum data este fixata, programele ni le cam cunoastem ( sigur exceptie facand calamitati naturale , evenimente nefericite sau fericite in familie de la care nu putem sa lipsim, boli, accidente si alte necazuri , pe care evident ca le-am intelege toti participantii ).
Deci , pentru a putea sa demaram operatiunea de gasire si rezervare a locatiei , care va necesita un numar clar de participanti precum si ( posibil) un avans dat proprietarului locatiei.
In cazul in care cei care au platit nu se prezinta , vom bea in cinstea lor de acei bani si ii vom pomeni ca si cum ar fi participat. Vom lasa cate un scaun gol pentru absentii platitori ai avansului , le vom cere parerea ( scaunelor ) cu privire la cat de bun este gratarul , vom face glume in care vom include ....si scaunele respective ...si tot asa . La poza de grup , vom pune pe scaune numele absentului .
Astept pareri .... cat se poate de repede. :arco:

Black Daniel
10-01-2011, 11:37 PM
PROPUNERE : Din momentul in care "se bate in cuie" data si locul intalnirii de iarna, pentru persoane cu antecedente de razgandire (se stiu ei cine sunt !!!) care au mai zis odata ca "ajung sigur la intalnire" si apoi ... publicitate, vorba lui Patratzel, propun achitarea de catre acestia a unui avans de ... sa zicem 100 lei. Acest avans va fi administrat de catre o persoana serioasa in care avem incredere. (Eu il propun pe Pritulescu, ca fiind decanul de varsta). In caz de razgandire, cei prezenti vor manca si vor bea in sanatatea "razganditorului" si din banii lui. Ce ziceti ?

Si eu am propus acest lucru, inca din septembrie anul trecut. La faza cu stransul avansului ... "ma dau accidentat" ... "am contabilul in concediu", etc, etc. :p. Si il propun tot pe Nelu Pritulescu, care este decanul de varsta al forumului, dar si omul cel mai ordonat si mai meticulos dintre noi toti.

patratzel1988
10-01-2011, 11:41 PM
Jurasik,sunt in totalitate de acord cu tine.Te felicit pentru initiativa,si te sustin 100%.Daca tu l-ai propus pe Black Daniel,te sustin si aici,eu ma gandeam la pritulescu,pentru ca este un user neutru,si varsta dumnealui ne inspira incredere maxima.:)

De asemenea,Jurasik sau Tetel,voi sunteti in apropierea lui Bran,intr-un weekend,poate dati o fuga pana acolo sa vedeti la fata locului vreo pensiune ceva,si sa reveniti cu nsite poze.Iar pentru deplasarea voastra,fiecare user va da cate 5-10 lei,ca vorba aia,motorina e 5.16 lei kilu', asa mi se pare corect.

Miahi David,ai votat,vii la intalnire??

Black Daniel
10-01-2011, 11:52 PM
...De asemenea,Jurasik sau Tetel,voi sunteti in apropierea lui Bran,intr-un weekend,poate dati o fuga pana acolo sa vedeti la fata locului vreo pensiune ceva,si sa reveniti cu nsite poze...

Daca sunt si eu liber cand va hotarati, poate facem o recunoastere impreuna si bem si o cafea in Bran ;).

JurasikMan
11-01-2011, 12:01 AM
Si eu sunt de acord cu Nelu Pritulescu fara nici o retinere. Il propusesem pe Daniel cel Negru deoarece stiu ca a fost cel mai implicat la precedenta intalnire si ne-a surprins pe tori cu ecusoane, stegulete, colante, etc. Daca Nelu este de acord sa tina pushculitza , atunci el sa ramana.

cgadalean
11-01-2011, 12:03 AM
Salut si eu initiativa cu avansul, dar ma gandesc, fara a aduce ofense lui Pritulescu, cum spuneam ma gandesc ca ar trebui sa trimitem banii mai aproape de locatie, iar cel mai aproape de locatie este nimeni altul decat Jurasik, daca tot va merge sa vada locatia va sti pe ce da banii. Eu voi trimite banii in contul oricui + bani de deplasare.

patratzel1988
11-01-2011, 12:56 AM
Bun,atunci,cine este pentru Jurasik? Cine este pentru Daniel? Cine este pentru pritulescu?
Eu trimit banii oricui,cazare + deplasare.
@Jurasik,vorbeam cu Juliano,si nu stiam ce sa facem,sa mergem sau nu cu fetele noastre,si ne gandeam noi asa,nu mai bine aduci tu 1-2 gagici,sa ne tina si noua de urat ??? Seara cand mergem la culcare ?? Ia vino cu o propunere.

pritulescu
11-01-2011, 01:00 AM
Multumesc foarte mult pentru increderea si parerea buna pe care o aveti la adresa mea. Dar chiar nu aveti mila de batranetile mele linistite si vreti sa-mi dati de munca?:)
Din doua considerente si parerea mea este identica cu a lui Cgadalean In primul rand, spre rusinea mea, am oroare de birouri, ghisee si alte minuni birocratice iar in al doilea rand asa cum a scris si Cgadalean, daca Jurasik se duce in zona si ii place ceva poate va fi nevoit sa dea un avans pentru a fi siguri pe vila.
Da si eu sunt de acord sa dam la inceput o suma asa cum a propus Daniel in vara trecuta si Jurasik acum. Suma sa fie trimisa pana la o anumita data si in functie de banii primiti la data hotarata vom sti pe cati participanti mizam.
P.S. Daca fixati o data la care sa va intalniti la o cafea pentru a vedea zona eu zic sa o fixati pe threadul acesta ca in functie de vreme (uscata ca nu am cauciucuri de iarna) poate vin si eu sa beau o apa cu voi.

Black Daniel
11-01-2011, 01:14 AM
@patratzel1988 si Juliano :
Mai bine veniti voi cu fetele voastre (sa le cunoastem si noi ;), sa vedem cum se misca, cum stiu sa spele vase, sa puna masa, ... intr-un cuvant, sa vedem daca sunt bune de maritat :p ), iar Jurasik aduce ansamblul ala de "folcloriste" cu care se lauda de asta-vara :arco: !!!

... Dar chiar nu aveti mila de batranetile mele linistite si vreti sa-mi dati de munca?...

Nu, pentru ca tu nu esti batran. Esti doar nascut cu cativa ani inaintea noastra :) .

... In primul rand, spre rusinea mea, am oroare de birouri, ghisee si alte minuni birocratice ...

Nu trebuie sa te duci la nici un ghiseu. Doar sa pui aici contul cardului in care iti intra salariul. Atat. De restul avem noi grija. Nu, nu sa ti-l golim, stai linistit, nici nu am putea. Doar sa punem in el !!!

... in functie de vreme (uscata ca nu am cauciucuri de iarna) poate vin si eu sa beau o apa cu voi.

Si uite asa, se pare ca vom avea si o avampremiera la intalnire.

patratzel1988
11-01-2011, 01:19 AM
Asa sa ne ajute Dumnezeu.Eu aduc microfoane si boxe,ele doar sa ne arate talentele.:) Vorba aia,nevestele sunt fudulie,folcloristele sunt temelie :)) HAI JURASIK !!!! IA ATITUDINE !!!!

Tetel
11-01-2011, 03:27 AM
De asemenea,Jurasik sau Tetel,voi sunteti in apropierea lui Bran,intr-un weekend,poate dati o fuga pana acolo sa vedeti la fata locului vreo pensiune ceva,si sa reveniti cu nsite poze.

Cu totul de acord, este aproape de Busteni si pot da o fuga intr-un wk-end, de acord si in privinta avansului si de strans sa stranga Jurasik, in special daca ramane zona Bran, este oricum detasata.

Juliano
11-01-2011, 08:28 AM
@Jurasik,vorbeam cu Juliano,si nu stiam ce sa facem,sa mergem sau nu cu fetele noastre,si ne gandeam noi asa,nu mai bine aduci tu 1-2 gagici,sa ne tina si noua de urat ??? Seara cand mergem la culcare ?? Ia vino cu o propunere.

Cea mai buna idee pe care am auzit-o pe ziua de azi. Si sa sti ca nu glumesc. Sincer, fa ceva Jurasik si adu 2 fete pentru mine si Patratzel.
@ BlackD, fetele noastre ( a mea si a lui Patratzel ) le vedem aproape in fiecare zi doar pentru voi va fi ceva nou. Iar la intalnire, vrem ceva nou sa ne incinga mai rau ca bautura;) . De spalat vase si alte treburi casnice, nu-i problema, ma ocup eu :)

Acum, fara sa va suparati pe mine, nu vad rostul la adunarea celor 50 lei. Crede-ti ca vom fi mai mult de 20 de oameni ? Eu nu cred. Iar o vila buna in Bran are intre 15-20 de locuri. Eu vred ca vom fi minim 10 si maxim 20. Deci, tot va trebui sa inchiriem toata vila. Ca pret, eu anul trecut tot pe la final de februarie am platit 800 lei pentru a inchiria un weekend o vila de 19 locuri in Bran ( conditii excelente ). O sa sun azi acolo si o sa intreb pretul ( asa informativ ) si poate se duce Tetel si Jurasik sa vada vila asta pentru a confirma ceea ce va spun acum ;)

Black Daniel
11-01-2011, 09:43 AM
Batman :), te-ai trezit de la ora 6 dimineata sa pleci la serviciu :applaus: ?!?
800 de lei pentru un week-end :idea: ?!? Poate pentru o noapte dintr-un week-end ;) !!!

JurasikMan
11-01-2011, 11:57 AM
Va rog sa nu va suparati , dar tura asta astept sa se implice alte persoane . Eu m-am ocupat tura trecuta. Veniti cu locatii in care ati fost ca sa existe un minim de siguranta cu privire la calitatea serviciilor. Eu prin Bran-Moeciu nu am fost cazat pentru ca este aproape de mine si ar fi aiurea sa platesc cazare la doi pasi de casa . Deci, nu pot propune in cunostinta de cauza vreo locatie. Nu sunt sigur ca pot sa caut ( imi doresc si sper sa imi fac timp ...dar nu sunt sigur , deci nu va bazati pe mine ) o locatie ieftina si buna in timp util.
Despre bani , ar fi indicat sa va adresati unei persoane care are si card bancar. Eu nu am .
Hai lasati pasatul raspunderilor si inhamati-va la treaba, ca se poate. :)

Black Daniel
11-01-2011, 05:20 PM
Pana acum, lista participantilor confirmati se prezinta asa :

1. Black Daniel (+ sotia + fiica ?!?)
2. ohne_zucker_06 (+ varul)
3. ancuta (+ sotul + fiica ?!?)
4. doragon (+ un prieten)
5. Juliano (+ prietena ?!?)
6. Tetel (singur ?!?)
7. patratzel1988 (+ prietena)
8. pritulescu (+ sotia)
9. JurasikMan (+ Mihaela)
10. cgadalean (+ sotia + fiica ?!?)
11. ionut_sig (singur)

Unde e fara "?!?" e sigur, unde e cu "?!?" e cu semnul intrebarii. Daca am gresit undeva, va rog copy-paste la lista, corectati-o si postati-o din nou.

L.E. Unde (dintr-o intamplare intamplatoare :) ) s-a intamplat sa nu gresesc, va rog confirmati-mi ca e bine.

cgadalean
11-01-2011, 09:52 PM
Am actualizat putin lista:

6. Tetel (singur ?!?)
8. pritulescu (+ sotia)
10. cgadalean (+ sotia + fiica)
11. ionut_sig (singur)

Sper sa nu fie singurul copil p-acolo, nu de alta dar va trebui sa se joace cineva cu ea si... sincer eu ma joc destul acasa... mergem acolo sa ne relaxam :), da voi face din cineva baby-sitter :hi:

Black Daniel
11-01-2011, 10:40 PM
Suntem pe drumul cel bun. A disparut un semn de intrebare. Mai sunt n-1 si dispar toate.
Cristi, problema cine se va juca cu fata ta e cea mai mica dintre toate. Pe bune !!! Vor fi doamne care au copii, care ar fi vrut sa aiba copii, sau care vor avea copii. La cat de scumpa e fata ta, mai bine ai grija sa nu ti-o "rapeasca" cineva :). Ai grija cu palinca si cu vinul seara, sa nu te trezesti dimineata fara copil :).
Repet, problema copiilor e mai simpla. Problema "+prietena" e mai complicata, dar pana la urma se rezolva si asta.

cgadalean
11-01-2011, 11:24 PM
Palinca e deja pregatita de drum, doar eu lipsesc din ecuatie, eu mai am drumuri de facut in afara dar le rezolv repede.

Tetel
12-01-2011, 12:03 AM
Va rog sa nu va suparati , dar tura asta astept sa se implice alte persoane . Eu m-am ocupat tura trecuta. Veniti cu locatii in care ati fost ca sa existe un minim de siguranta cu privire la calitatea serviciilor. Eu prin Bran-Moeciu nu am fost cazat pentru ca este aproape de mine si ar fi aiurea sa platesc cazare la doi pasi de casa . Deci, nu pot propune in cunostinta de cauza vreo locatie. Nu sunt sigur ca pot sa caut ( imi doresc si sper sa imi fac timp ...dar nu sunt sigur , deci nu va bazati pe mine ) o locatie ieftina si buna in timp util.
Despre bani , ar fi indicat sa va adresati unei persoane care are si card bancar. Eu nu am .
Hai lasati pasatul raspunderilor si inhamati-va la treaba, ca se poate. :)

De vizitat pot vizita eu zona Bran, chiar am ami spus ca Sirnea este evadarea mea de wk-end cam de 3-4 ori pe an, ami putin vara cand este cald afara si nu pot rata minunatele senzatii pe care ti le ofera cazarea la cort, problema este ca nu vreau sa fiu singur deoarece unde-s doi sunt si ami multe pareri, daca sunt trei atunci este perfeeect. Am zis asa, fac o vizita la locatia data de Juliano la Simon, una la locatia mea de la Sirnea si mai cautam ceva ca sa fie trei variante x 3 pareri casa fie cel mai bine, hai sa strangem si un avans si aici il propun si eu pe Pritulescu, decanul de varsta si pe aceasta cale chiar il rog sa se implice, pe tine te inteleg f bine Jurasik dupa experienta neplacuta de la Vladeni, totusi ai putea da o fuga cu mine si cu inca cineva care sper sa se ofere pentru a ne putea consulta in privinta cazarii.
Si la final sa caut si niste poze de la Sirnea. http://www.cazarevacanta.ro/cazare/pensiunea-taina-muntelui-sirnea-brasov
Tarife 60RON/noapte/camera dubla, 10 camere, ar fi 1200 pe wk-end, numai bine pentru perioada asta de cacao.
http://maps.google.ro/maps?client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hl=ro&tab=wl
Va puteti juca putin si cu Google ca sa puteti obtine imagini de pe-acolo, acum caut poate exista si pensiunea cu pricina, peisajele sunt la inaltime, eu unul raman indragostit pe vecie de acea zona. Cateva cuvinte despre accesarea pozelor din Google, se da zoom pana apare drumul comunal ce pleaca spre Sirnea din DN73, intre Bran si Rucar este comuna Fundata la hotarul dintre judetele Bv si Arges, drumul face dreapta cum venim dinspre Bran si se infunda undeva la poalele Pietrei Craiului, daca v-am trezit indeajuns curiozitatea o sa atasez si niste poze din decembrie 2010 cand am fost ultima oara acolo.
Si inca ceva BlackD, la mine trece singurel deocamdata.

patratzel1988
12-01-2011, 01:39 AM
6. Tetel (singur ?!?)
7. patratzel1988 (+ prietena+ o prietena a iubitei mele ,24 anisori care va sta cu fata lui Cristi,cel mai probabil vor imparti aceiasi camera)
8. pritulescu (+ sotia)
11. ionut_sig (singur)

Tetel
12-01-2011, 01:45 AM
1. Black Daniel (+ sotia + fiica ?!?) 2
2. ohne_zucker_06 (+ varul) 4
3. ancuta (+ sotul + fiica ?!?) 6
4. doragon (+ un prieten) 8
5. Juliano (+ prietena ?!?) 9
6. Tetel 10
7. patratzel1988 (+ prietena+ o prietena a iubitei mele ,24 anisori care va sta cu fata lui Cristi,cel mai probabil vor imparti aceiasi camera) 13
8. pritulescu (+ sotia) 15
9. JurasikMan (+ Mihaela) 17
10. cgadalean (+ sotia + fiica) 19
11. ionut_sig (singur) 20

Si cine o mai veni este bine-venit, care va sa zica facem festival, sa dea D-zeu sa ne vedem macar in aceasta formula ca o sa fie perfect. Nu am trecut copiii deoarece eu zic sa nu-i punem la socoteala la cazare, nu?

Juliano
12-01-2011, 01:47 AM
7. patratzel1988 (+ prietena+ o prietena a iubitei mele ,24 anisori care va sta cu fata lui Cristi,cel mai probabil vor imparti aceiasi camera)

Cristi, nu te supara dar si eu sunt mic si vreau sa stea cineva in camera cu mine :jump: . Make me happy, plzzzzzzzzzzzzz
Sa vezi belea ca nu mai raspunde patratzel la telefon si am vorbit cu el acum 2 minute :(

patratzel1988
12-01-2011, 01:58 AM
Nu am nimic impotriva Juliano,daca vrei iti fac lipeala cu ea de acum.Iti dau id-ul ei,si vb direct acum cu ea.Are 24 de ani,e roscata,cam inalta pentru tine,da merge,si 95 de kilograme.Astept vesti de la tine !!!

Juliano
12-01-2011, 02:09 AM
Nu am nimic impotriva Juliano,daca vrei iti fac lipeala cu ea de acum.Iti dau id-ul ei,si vb direct acum cu ea.Are 24 de ani,e roscata,cam inalta pentru tine,da merge,si 95 de kilograme.Astept vesti de la tine !!!

Aaaaaa. Frate, ca are 24 de ani nu-mi place, ca este roscata iar nu-mi place iar greutatea de 95 kilograme este ok. Dar 2 defecte si o calitate cam "inclina" balanta ... deci, Cristi fata ta a gasit cu cine sa se joace ( acum ma gandesc ca nu trebuie sa-ti faci probleme ca va fi rapita. Cel mai probabil va fi servita la mic dejun si eu in locul mesei de pranz ).
Glumesc, nu va suparati pe mine :p.

ancuta
12-01-2011, 11:31 AM
3. ancuta (+ sotul )
6. Tetel (singur)
8. pritulescu (+ sotia)
11. ionut_sig (singur)

eu voi veni doar cu sotul meu, nu are sens sa plimbam fata atit de mult pe drum, este distanta destul de maricica, plus ca avem cu cine sa o lasam, nu ne facem griji din punctul asta de vedere, deci...din pacate nu va bazati pe fiica noastra caci nu vine, am discutat cu ea si m/a inteles, nu poate veni la intilnirea DODA asa cum ii spune ea:)

Black Daniel
12-01-2011, 12:57 PM
Aseara am vorbit cu Nelu Pritulescu in legatura cu disponibilitatea lui de a tine "pusculita". Din pacate, nu am reusit sa il conving. Raman totusi la convingerea ca era omul cel mai potrivit, mai serios si cu imaginea cea mai buna dintre noi toti. Are motivele lui pentru care nu doreste acest lucru si eu i le respect si il inteleg.
Singurul motiv pentru care personal am oarecare retineri din a strange banii de avans e faptul ca pe acest forum am si prieteni adevarati, dar si "prieteni".
Dar trec si peste asta.
Deci, NUMAI cine are incredere ca nu fug cu banii in Republica Dominicana sau in Insulele (cu) Virgine :) si NUMAI cine e de acord cu acest avans propus de JurasikMan este rugat sa spuna aici sau prin PM trimis mie, si tot prin PM ii voi trimite si contul meu.
Si promit ca voi scrie aici zilnic de la cine si ce suma am primit.

Juliano
12-01-2011, 12:59 PM
Bonurile de masa merg ? :p

Black Daniel
12-01-2011, 01:09 PM
Da, merg si bonuri de masa :). "Cursul de schimb" de azi e 20 bonuri = 50 RON.
Te aranjeaza :) ???

JurasikMan
12-01-2011, 01:14 PM
Pentru ca sugestia mea nu a prins tocmai bine ( cum era de asteptat :music:) , propun sa indulcim medicamentul si sa cotizam 50 Ron de pereche ...sau 25 Ron de persoana. Astfel , se plateste cam jumatate din costul aproximativ al cazarii si suntem scutiti de surprize neplacte. Banii ii vom trimite lui Daniel.

ohne_zucker
12-01-2011, 03:54 PM
Sunt de acord cu ce ati propus pana acum, deci il rog pe Daniel sa imi dea contul in PM.
Desi parerea mea este ca banii trebuiau stransi de cineva care locuieste mai aproape de locatie, pentru ca atunci cand se va face rezervarea va trebui platit si avansul, astfel ca Daniel va trebui sa trimita banii mai departe, respectivul sa ii scoata si tot asa....
Sau, daca va exista varianta ca banii sa poate fi trimisi in alt cont al celor de la pensiune, va fi ok.
Eu sunt dispus sa trimit banii la orice ora prin online banking, asa ca BlackD., astept contul.

ancuta
13-01-2011, 06:43 PM
vreau si eu contul Daniel, mersi;) mai e un pic...si ne vedem, trece ianuarie apoi februarie e scurta...si ce bine de voi cei care va stiti deja de la prima intilnire, eu am emotii...si sotul meu are, ma intreba pe mine cum va fi...:)

Tetel
13-01-2011, 07:51 PM
vreau si eu contul Daniel, mersi;) mai e un pic...si ne vedem, trece ianuarie apoi februarie e scurta...si ce bine de voi cei care va stiti deja de la prima intilnire, eu am emotii...si sotul meu are, ma intreba pe mine cum va fi...:)

Furnici in stomac Ancuta?? Mi se pare normal, toti am trecut prin asta in vara si ceva ceva o sa mai fie si in februarie deoarece vad ca mai vine lume necunoscuta, marim familia si asta este ffff bineee.Eu unul de-abia astept sa te cunosc, era o perioada in care schimbai multe replici cu BlackD, acum vreo 2 ani cand nu erau asa multi useri si nici eu nu eram posesor de Skoda, singura diferenta acum este ca pe incornorat il stiu dar pe tine inca nu, intr-adevar in aproape 6 saptamani o sa ne cunoastem.Pffff, mai e putiiin......

Black Daniel
13-01-2011, 09:21 PM
... era o perioada in care schimbai multe replici cu BlackD, acum vreo 2 ani cand nu erau asa multi useri ...

Acum vreo 3 ani, te rog frumos ;). Din cei de atunci au mai ramas activi doar ancuta, k_cristi87 si eu. He, he, ce trece timpul ... ca maine e 25 februarie ...

:sign_ot: Apropo de coarne, de doua zile a aparut un nou user, lanaiba, care are coarne mai tari decat ale mele. Si are si o semnatura mortala. Uite asa mi se duce brandul de rapa :p...

Tetel
13-01-2011, 10:48 PM
Acum vreo 3 ani, te rog frumos ;). Din cei de atunci au mai ramas activi doar ancuta, k_cristi87 si eu. He, he, ce trece timpul ... ca maine e 25 februarie ...

Suntem in 2011 asa ca ai dreptate, anul acesta se implinesc 3, pai de 2 ani folosesc eu forumul, ce mai zboara timppuuul..... Asaaa, cum stam cu incasarile nenea Daniel, hai ca iti trimit un PM sa-mi dai si mie nr de cont, ramane stabilit ca tu sa fii pusculita, da? Hai ca tre sa spargem gheata!
PS Hai k_cristi87 ca promitem sa facem o intrunire mai de criza asa, macar un banutz de deplasare si de cazare sa ai ca de restul ne incropim noi, serios, tine-mi partea Daniele!

Black Daniel
13-01-2011, 10:54 PM
Pusculita e la mine, dar deocamdata e goala. Imi verific contul in fiecare zi si am promis ca tot zilnic voi scrie aici de la cine am primit bani.

patratzel1988
14-01-2011, 12:39 AM
Fratilor,vin aduc eu,dupa cum bine am spus asta vara.Vinul il aduc eu,si nu va cer nici un leutz.Veti da bani,doar daca va ramane vin nebaut.:)
Vedem noi cum va fi si cu cazarea,iar cat despre transport,pe ruta Focsani-ramnicul sarat-Buzau-Ploiesti-Predeal-Rasnov-Bran,daca vrea cineva sa mearga cu mine,mai am un loc.Nu cer bani de motorina :)
@Daniel,saptamana asta trebuiau sa imi intre niste bani,dar vad ca nu au aparut...deocamdata,i-au tigari pe datorie de la magazin :))

Tetel
14-01-2011, 01:28 AM
Fratilor,vin aduc eu,dupa cum bine am spus asta vara.Vinul il aduc eu,si nu va cer nici un leutz.Veti da bani,doar daca va ramane vin nebaut.:)
Vedem noi cum va fi si cu cazarea,iar cat despre transport,pe ruta Focsani-ramnicul sarat-Buzau-Ploiesti-Predeal-Rasnov-Bran,daca vrea cineva sa mearga cu mine,mai am un loc.Nu cer bani de motorina :)

La inaltime ca de obicei, saru'mana lu' matale.
Nu-ti mai place pe la Tg. Secuiesc? Haideti sa facem tot posibilul sa ne sincronizam cu ajunsul la destinatie, ati vazut ce frumos a fost in august in coloana pe Transfagarasan, la intalnirea asta poate si reusim sa ne facem asa intrarea.

pritulescu
14-01-2011, 01:34 AM
Nu am incredere in internet si am refuzat sa-l instalez pana dupa intalnirea de vara. L-am instalat special pentru a fi si eu prezent pe forum mai mult timp. Aceasta frica o am pentru ca nu inteleg foarte bine mecanismul de functionare al internetului si a calculatorului. La serviciu am avut ocazia sa vad un referat pentru executarea unor lucrari scris de mine pe calculatorul formatiei, modificat de catre un coleg pus pe sotii de la alta formatie care a intrat cu ajutorul calculatorului lui in calculatorul nostru. Si a bagat niste urari de bine la adresa conducerii sectiei incat daca ii dadeam drumu fara a verifica eream de cativa ani buni pensionar. Cand Daniel a propus ca eu sa primesc bani in cont pe aceasta cale, pur si simplu am intrat in panica. Nu stiu sa ma folosesc de binefacerile tehnicii moderne si basta.
Acum am tot asteptat si am tot citit posturile astea sa vad unde sa trimit banii. Ei bine nu m-am prins de unde sa iau adresa sau contul unde sa-i trimit. Poate are rabdare cineva si cu mine si-mi spune pas cu pas cum aflu locatia unde trebuiesc trimisi banii.

P.S. Imi cer scuze pentru lungimea postului si ca aproape 90 la suta este in afara subiectului discutat in thread.

Doragon
14-01-2011, 01:40 AM
pentru aflarea contului unde trebuie virati banii trimiteti pm lui black daniel

Tetel
14-01-2011, 02:13 AM
Acum am tot asteptat si am tot citit posturile astea sa vad unde sa trimit banii. Ei bine nu m-am prins de unde sa iau adresa sau contul unde sa-i trimit. Poate are rabdare cineva si cu mine si-mi spune pas cu pas cum aflu locatia unde trebuiesc trimisi banii.

Sau cel mai bine se da un telefon, e mai la indemana. Sau se trimite un mail.

Black Daniel
14-01-2011, 02:40 PM
Confirm primirea urmatoarelor sume :
- 50 ron de la Tetel
- 100 ron de la pritulescu
- 50 ron de la ohne_zucker_06

Black Daniel
17-01-2011, 03:15 PM
Update 17.01.2011

- 50 ron de la Tetel
- 100 ron de la "domnul patratzel"
- 50 ron de la ancuta

:wtf: Va rog din nou ca pe ordinul de plata sa scrieti si nick-ul !!! Altfel, nu mai recunosc nimic ;).

patratzel1988
17-01-2011, 04:44 PM
100 de roni de la patratzel si patratzica,fara numar pentru bercea mondialu':)) se face melodia ļa-ma doamne,strange-mi neamu"

JurasikMan
17-01-2011, 08:34 PM
Maine ies si eu din casa si iti virez banii pentru mine si Miha. M-a retinut o raceala de vreo cateva zile si nu prea am luat contact cu lumea exterioara ...ca sa nu contaminez si alte personaje. O fi porcina ....o fi aviara ....cine stie. Bina ca ma imunizez pana la intalnire. :)

Tetel
17-01-2011, 09:15 PM
Update 17.01.2011

- 50 ron de la Tetel
- 100 ron de la "domnul patratzel"
- 50 ron de la ancuta

:

Pai e de binee, deja doi noi participanti, nu? Cica prin prin primul wk-end din februarie ar trebui sa ajungem in zona sa stabilim unde ne vom intalni si sa dam si avansul, eu sigur voi fi prezent si pe aceasta cale invit si alti participanti care au chef de o plimbarica, stiti si voi cum este, unde-a multi puterea creste, mai multe idei, alea , alea, haideti ca se poate.
Aaaaa, era sa uit, sa nu cumva sa treceti pe la pompe zilele acestea.........

Black Daniel
19-01-2011, 07:54 PM
Ce liniste si pace e pe aici, de doua zile nu mai zice nimeni nimic :p .
As mai fi scris un update astazi, dar nu am ... inspiratie ;) .

Tetel
19-01-2011, 08:26 PM
Pai sa nu zic eu ceva? Ia zi nene, cum stam cu deplasarea de la inceputul lui februarie, avem o sansa sa ne miscam impreuna? Vad ca restul lumii se abtine. Haideti ca pana atunci vine si zapada, aveti cuvantul meu, de fapt de luni incolo se anunta precipitatii solide si oricum chiar si in aceasta perioada exista un strat firav de nea pe acolo, pai nu ar fi pacat sa nu mergem sa ne bucuram de ea?

PS Lui BlackD ma adresam, credeam ca am dat quote, scuze.
Siii, treaba vad ca e sigura, maine dim se inchide sondajul, castiga zona Bran detasat cu 10 voturi, felicitari celor ce s-au exprimat democratic in favoarea acelei zone.

Black Daniel
19-01-2011, 09:06 PM
Sa ne miscam impreuna ... nu prea avem sanse. Tu vii dinspre Paraul Rece, eu dinspre Campulung :).
Dar sunt sanse sa ne intalnim la o "avampremiera" la Bran, sa vedem 2-3 locatii, sa alegem una si eventual si sa bem o cafea impreuna. Sanse mari de tot.

P.S. Bine ca nu ai dat quote. Conform regulamentului, ar fi trebuit sa te corectez, dar sunt in greva. Si uite asa ai scapat si tu, si eu :).

L.E. Ultima strigare. Tonight is the last night. Maine se inchide votarea. Cine mai doreste, cine mai pofteste, acum e ultima sansa.

Black Daniel
20-01-2011, 06:59 PM
Astazi s-a inchis votarea. Excluzand voturile celor ce doar si-au exersat click-urile, voturile pentru locatiilele propuse stau astfel : 8 - 0 - 2 - 1 - 1 - 1
Practic, doar Tetel si ionut_sig au votat pentru alta locatie decat Bran. Dar minoritatea se supune intotdeauna majoritatii :).
Participantii anuntati sunt urmatorii :
3. ancuta (+ sotul )
5. Juliano
6. Tetel
8. pritulescu (+ sotia)
11. ionut_sig
12. k_cristi87 (+ prietena)

Am primit pana acum avans de la :
50 ron - Tetel
100 ron - pritulescu
50 ron - ohne_zucker_06
100 ron - patratzel1988
50 ron - ancuta
100 ron - k_cristi87
Total : 450 ron, fara avansul meu, care e in alt buzunar :) .

Da, ati vazut bine, a aparut si nr. 12. Am reusit sa il conving si pe k_cristi87 :arco: !!!
Excluzand copiii, am fi 7 perechi si 7 baieti singurei, adica 10-11 camere, excluzand corturile si balansoarul :p. Si 9 masini.
E un progres fata de prima editie !!!

k_cristi87
20-01-2011, 07:19 PM
Daca o scot la capat cu albastrica o sa fie 10 masini dar sunt sanse putine.Saraca de ea,rateaza o intalnire mareata cu rude si serpentine,sper sa poata sa ma ierte vreodata:Flush: .

Am ceva(mai mari) emotii,nu cunosc pe nimeni...tocmai d`aia m-am apucat sa studiez profilul fiecaruia(in functie de cum le gasesc) de Facebook-nelipsitul si rareori utilul Facebook.

Juliano
20-01-2011, 07:29 PM
Acum trebuie cautata vila. Merg si eu pe 5 februarie cu voi. Sper sa ni se alature si Jurasik.

ohne_zucker
20-01-2011, 11:08 PM
Poate ma bag si eu la o mica plimbarica cu voi, dar nu promit nimic aiurea.
Daca imi mai pica un sloi de gheata pe barbriz, de pe bloc, ca saptamana trecuta...banii se vor duce in alte parti.

doragon stie, in duminica aia ne-am intalnit sa mergem la targul Autovit - a vazut ce "model" avea parbrizul .

patratzel1988
20-01-2011, 11:35 PM
Daca o scot la capat cu albastrica o sa fie 10 masini dar sunt sanse putine.Saraca de ea,rateaza o intalnire mareata cu rude si serpentine,sper sa poata sa ma ierte vreodata:Flush: .

Am ceva(mai mari) emotii,nu cunosc pe nimeni...tocmai d`aia m-am apucat sa studiez profilul fiecaruia(in functie de cum le gasesc) de Facebook-nelipsitul si rareori utilul Facebook.

Stai linistit Cristi,ca nu e nevoie de Facebook ! Ai sa vezi la fata locului.Nu iti fa probleme,ca nu suntem trogloditi :P (vorbesc strict de cei pe care ii cunosc de asta vara).

k_cristi87
21-01-2011, 12:01 AM
Trogloditi auzi...:keule:
Nu e vorba de asta,dar nu cunosti in fiecare zi o "masa" de oameni,e normal sa ai ceva emotii acolo,zic eu.Lasa ca nu se moare din asta,am emotii o ora,doua da` mai da-le-n colo de emotii ca trec:thumbs-up:
Putin offtopic:
Care aveti un laptop cu Windows XP puteti sa il aduceti,fac cinste cu o diagnoza daca masina e fabricata pana in 2004.

Black Daniel
21-01-2011, 12:09 AM
Care aveti un laptop cu Windows XP puteti sa il aduceti,fac cinste cu o diagnoza daca masina e fabricata pana in 2004.

Eu am si il iau cu mine, asa cum l-am luat si in vara trecuta. De pe al meu laptop transmiteau "live" sambata seara patratzel si Juliano. Cand se asezau pastravii pe gratar ... si voi va lingeati pe degete :p ... si noi ii invatam sa inoate in sharba ... eheeei, ce vremuri ... !!!

Juliano
21-01-2011, 12:23 AM
Eu am si il iau cu mine, asa cum l-am luat si in vara trecuta. De pe al meu laptop transmiteau "live" sambata seara patratzel si Juliano. Cand se asezau pastravii pe gratar ... si voi va lingeati pe degete :p ... si noi ii invatam sa inoate in sharba ... eheeei, ce vremuri ... !!!

Vremuri vremuri ce vor veni iar :anbet:

Tetel
21-01-2011, 12:47 AM
Pffff, ce de lumeee, de la 5 la aproape 10 masini, mai usor mai oameni mai ca incep sa ne invidieze alte forumuri, vorbesc f serios. k_cristi tin sa te felicit pentru ca avem ocazia, cum vb si aseara cu BlackD, sa stam fata in fata cu intreg staff-ul acestui forum deoarece narok si turbojack vad ca nu au mai postat de dinainte de intalnirea de vara a clubului, se fac progrese semnificative, sa dea D-zeu sa ne vedem in formula asta, deja avem si avansul de dat, ce sa mai vorbim, organizare in toata regula, cand ne hotaram pe 5 feb putem achita si avansul. Daaaaa, AMR 14 zile pana la stabilirea vilei cu pricina, trec ele.

patratzel1988
21-01-2011, 01:00 AM
Abia astept iara sa ne intalnim !!! Deja ne-am cunoscut anu trecut,asa ca acum trecem direct la dans:))

Black Daniel
21-01-2011, 01:18 AM
... sa stam fata in fata cu intreg staff-ul acestui forum ...

Care staff mai Tetel :p ?!? Eu nu ma consider decat prietenul tau, si al altor prieteni pe care ii am aici. Atat.
Si abia astept sa ne intalnim din nou. Mai intai la Bran, si apoi in alta parte ;).

patratzel1988
21-01-2011, 01:23 AM
Un matematician sa faca repede calculele sa imi spuna cati barbati suntem,sa stiu cat vin sa opresc ca luni il ravacesc (il mut dintr-un recipient in altu,sa nu stea cu drojdie).

Doragon
21-01-2011, 01:23 AM
Putin offtopic:

ce e peste 2004 veniti la mine;)
poate ma invata si pe mine cineva sa mai umblu putin cu vagul

Black Daniel
21-01-2011, 01:26 AM
... Excluzand copiii, am fi 7 perechi si 7 baieti singurei...

Eu nu sunt matematician, n-am decat 4 clase facute pe bune :p, restul ... cum m-am descurcat :p.
Dar 7+7 tot stiu :p. Si inca 7 femei. Mai departe calculeaza tu, ca la mine da cu virgula ;).

k_cristi87
21-01-2011, 01:33 AM
ce e peste 2004 veniti la mine;)
poate ma invata si pe mine cineva sa mai umblu putin cu vagul

Atunci nu mai are rost sa mai iau si eu hoitul meu,nu?
Sa vedem,daca stiu ceva in plus fata de tine,cu cea mai mare placere!

Doragon
21-01-2011, 01:37 AM
daca prin hoit intelegi laptop, da poti sa il iei pt ca nu e foarte sigur ca il iau eu dar oricum 90% stiu sigur ca il iau;)

k_cristi87
21-01-2011, 01:39 AM
Prin hoit inteleg cablu de diagnoza si nu mai are rost sa-l iau daca al tau e mai istet.

Doragon
21-01-2011, 01:50 AM
aaaaa am inteles..... daca ajuta cu ceva eu am varianta 908 in romana

patratzel1988
21-01-2011, 01:56 AM
Alouu,moderatorilor,va faceti de cap aici ?? Nu vedeti ca sunteti off-topic.Aveti grija ca va mut de aici :)
Hai odata februarie !!!

pritulescu
21-01-2011, 02:14 AM
Nu sunt bun la matematica asa ca-l intreb pe Daniel, pe mine in ce categorie m-a trecut?:uhm:
Vad ca Tetel a inceput sa se ingrijoreze caci la intalnire vor fi mai multi moderatori decat membrii.:p

Juliano
21-01-2011, 02:14 AM
Un matematician sa faca repede calculele sa imi spuna cati barbati suntem,sa stiu cat vin sa opresc ca luni il ravacesc (il mut dintr-un recipient in altu,sa nu stea cu drojdie).

Barbati ??? Asa cum am fost si data trecuta ??? A ramas o gramada sharba. Ea este foarte buna dar noi suntem foarte slabi ca capitolul baut.

Tetel
21-01-2011, 03:02 AM
Ooooo, nebunieeeee, 20 de posturi pe seara, incep sa se incinga spiriteleee, se vede ca se apropie evenimentul, imi place asa. In ceea ce priveste staff-ul chiar nu-mi fac probleme, pe decanul de varsta il cunoastem, gadalean e foarte pe treaba lui iar ceilalti doi sunt juniori, ce poate fi rau in asta? Haideti ca la cata lume se anunta se alege praful de sticla aia de JackD, nu? Nici pe o masea nu ne ajunge, o tinem o ora la zapada sa se faca ca uleiul... mmmm. Gadalean, sa nu care cumva sa te rasgandesti, nu de alta ai promis tarii de pe la voi :salute:.

Juliano
21-01-2011, 03:36 AM
Abia astept. Se anunta a fi un mare eveniment de data asta ( ca numar de participanti ). Sa vezi nebunie ce o sa iasa. App, si sa-l aud pe Patratzel spunand cuvantul "preot".

Black Daniel
21-01-2011, 11:19 AM
... Haideti ca la cata lume se anunta se alege praful de sticla aia de JackD, nu? Nici pe o masea nu ne ajunge, o tinem o ora la zapada sa se faca ca uleiul... mmmm...

"Nu asa domnule, hă ... hă ... hă ... pui 4 cuburi de gheata in pahar si torni whisky pana cand cuburile incep sa pluteasca ... hă ... hă ... hă ..."

Citat din invataturile primului betivan al tarii catre concetatenii lui :p !!!

pritulescu
21-01-2011, 12:23 PM
In cazul asta (4 cuburi la fiecare pahar), eu zic ca prioritar pentru alegerea pensiunii ar fi cat mai multi turturi la strasina.

ohne_zucker
21-01-2011, 03:04 PM
Dar domnii admini nu vin si ei la aceasta intalnire?
Macar asa din simpla curiozitate de a-si cunoaste "odraslele" care bantuie ziua si noaptea pe acest forum...

ancuta
21-01-2011, 04:56 PM
black daniel,<Practic, doar Tetel si ionut_sig au votat pentru alta locatie decat Bran. > si eu, si eu am votat pentru alta locatie, dar nu ma supar deloc ca a iesit Rucar/Bran/Risnov. Acum astept cu nerabdare sa vad unde ne gasiti locuri, iar noi sa ne pregatim bagajele, pt noi va fi prima iesire mai mare pe anul asta:)

Black Daniel
21-01-2011, 06:13 PM
Ai dreptate Ancuta. Scuze pentru omisiune.

Update 21.01.2011 :
50 ron - Tetel
100 ron - pritulescu
50 ron - ohne_zucker_06
100 ron - patratzel1988
50 ron - ancuta
100 ron - k_cristi87
100 ron - cgadalean
100 ron - Mihaela (JurasikMan)
Total : 650 ron, fara avansul meu.

Juliano
21-01-2011, 07:07 PM
Dar domnii admini nu vin si ei la aceasta intalnire?
Macar asa din simpla curiozitate de a-si cunoaste "odraslele" care bantuie ziua si noaptea pe acest forum...

Who ... beeep ... is adminii ??? Lasa frate ca este mai bine fara ei. Si nu suntem "odraslele" lor, ca fara noi nu ar exista acest forum. Noi suntem forumul si noi il facem sa fie forum. Salutari din camera mea semi-intunecata, plina de harti, pixuri si creioane. Cine are o ascutitoare ?

ohne_zucker
21-01-2011, 08:32 PM
Salutari din camera mea semi-intunecata, plina de harti, pixuri si creioane. Cine are o ascutitoare ?

Offtopic
Mai Juliano te-ai apucat sa reproiectezi lumea, continentele, sau ce tot planuiesti acolo???
Vezi poate introduci macar in plan ceva mai multi km de autostrada, ca edilii nostri cred ca nici imaginar nu ar sti sa faca ceva.

cgadalean
21-01-2011, 11:43 PM
... ai promis tarii de pe la voi :salute:.

Tariile sunt pregatite asa cum am mai spus, maine la amiaz parasesc tara de bastina pana pe data de 5 februarie, plec cu serviciul. Sper sa nu se schimbe programul delegarii si sa nu vina vreme grea, sa stau blocat prin aeroporturi...

Tetel
22-01-2011, 04:40 AM
Multa bafta Gadalean, sa dea Domnul sa ne vedem sanatosi la intalnire.
Cum va spuneam, zapada nu a ezitat sa vina, o sa atasez si o poza cu proapspata zapada asternuta, numai rabdare sa aveti.
In alta ordine de idei, locatia am stabilit-o, acum trebuie sa stabilim obiectivele de vizitat din ziua de sambata, nu? Daca in vara a fost Transfagarasanul, acum prioritare ar fi:
1. castelul Bran
2. pesteri, cam 2 ar fi: Dambovicioara si mai este una, culmea, chiar in satul Pestera, la aprox. 10 km de zona Bran, accesul pe timp de iarna s-ar putea sa fie o problema
3. cetatea de la Rasnov, nu stiu de ce am pus-o pe acest loc, dupa parerea mea nu trebuie ratata
4. DN73 in zona Bran-Rucar ofera niste peisaje de vis, in special pe timp de iarna, sa speram totusi ca avem parte de vreme insorita, daca ninge ca acum nu ne vom bucura de peisaje
5. mai dati-va si voi cu parerea, eu zic ca ajunge ce am enumerat pentru o zi, o sa revin si cu ceva poze sau link-uri, eu unul chiar cunosc destul de bine zona, presupun ca si Jurasik o cunoaste si-l rog sa ma completeze.

http://img193.imageshack.us/img193/9044/dsc00471uc.jpg (http://img193.imageshack.us/i/dsc00471uc.jpg/)

Tetel
22-01-2011, 05:03 AM
De vizitat pot vizita eu zona Bran, chiar am ami spus ca Sirnea este evadarea mea de wk-end cam de 3-4 ori pe an, ami putin vara cand este cald afara si nu pot rata minunatele senzatii pe care ti le ofera cazarea la cort, problema este ca nu vreau sa fiu singur deoarece unde-s doi sunt si ami multe pareri, daca sunt trei atunci este perfeeect. Am zis asa, fac o vizita la locatia data de Juliano la Simon, una la locatia mea de la Sirnea si mai cautam ceva ca sa fie trei variante x 3 pareri casa fie cel mai bine, hai sa strangem si un avans si aici il propun si eu pe Pritulescu, decanul de varsta si pe aceasta cale chiar il rog sa se implice, pe tine te inteleg f bine Jurasik dupa experienta neplacuta de la Vladeni, totusi ai putea da o fuga cu mine si cu inca cineva care sper sa se ofere pentru a ne putea consulta in privinta cazarii.
Si la final sa caut si niste poze de la Sirnea. http://www.cazarevacanta.ro/cazare/pensiunea-taina-muntelui-sirnea-brasov
Tarife 60RON/noapte/camera dubla, 10 camere, ar fi 1200 pe wk-end, numai bine pentru perioada asta de cacao.
http://maps.google.ro/maps?client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hl=ro&tab=wl
Va puteti juca putin si cu Google ca sa puteti obtine imagini de pe-acolo, acum caut poate exista si pensiunea cu pricina, peisajele sunt la inaltime, eu unul raman indragostit pe vecie de acea zona. Cateva cuvinte despre accesarea pozelor din Google, se da zoom pana apare drumul comunal ce pleaca spre Sirnea din DN73, intre Bran si Rucar este comuna Fundata la hotarul dintre judetele Bv si Arges, drumul face dreapta cum venim dinspre Bran si se infunda undeva la poalele Pietrei Craiului, daca v-am trezit indeajuns curiozitatea o sa atasez si niste poze din decembrie 2010 cand am fost ultima oara acolo.
Si inca ceva BlackD, la mine trece singurel deocamdata.

Asta ar fi ce tine de Sirnea, incerc sa fiu obiectiv si va spun ca nu prea exista curte, ceea ce ar constitui un dezavantaj insa mai vin cu 2 oferet, una descoperita de BlackD unde am stat si inca una in Simon unde am mai fost cazat, in concluzie nu mai trebuie sa cautam, mai exista si varianta lui Juliano, in total ar fi 4, gasim noi ceva.

Juliano
22-01-2011, 08:07 AM
Offtopic
Mai Juliano te-ai apucat sa reproiectezi lumea, continentele, sau ce tot planuiesti acolo???
Vezi poate introduci macar in plan ceva mai multi km de autostrada, ca edilii nostri cred ca nici imaginar nu ar sti sa faca ceva.

In mica mea camera pun tara la cale.
Tetel, abia astept sa va vad pe 5 februarie ( asta daca vremea va fi frumoasa ) si din 4 vile una trebuie sa fie pe placul nostru ( poate o sa mai facem un poll atunci ;) )

ovidel
23-01-2011, 05:03 PM
Salutare tuturor. Imi cer scuze ca am lipsit un timp dar nu vam uitat. nu stiu cum sa fac dar sincer imi pare rau ca la intalnirea din vara nu am putut veni de acea nici nu am comentat nimica, asa ca tare mult as vrea macar acum sa vin si eu daca oi putea si nu ar mai aparea ceva probleme pe parcurs. Oricum am vazut ca si d-nul Cristi Gadalean merge pe care il si cunos deja si poate am putea merge impreuna cu doua masini la fel bineinteles. Apropo pana in ce data ar trebui trimisi banii , sa stiiu sigur sa ma hotarasc cat mai repede. Nimeni nu stie cat imi doresc eu asta.

cgadalean
23-01-2011, 05:12 PM
Va salut de pe meleaguri straine :rock:, momentan sunt in Leipzig si in cateva minute vom pleca catre Polonia. Aici nu mai este zapada deloc.
Ovidiu vezi ca baietii merg sa vada locatii la inceputul lui Februarie, pana atunci poti trimite banii lui BlackD, ii trimiti PM si vei primi contul unde sa trimiti banii.
Sper si eu sa fim cat mai multi in aceasta iarna la intalnire. Si eu regret ca am lipsit de la intalnirea de vara dar n-am ce face... acum ne pregatim de intalnirea de iarna...

Black Daniel
23-01-2011, 07:31 PM
@cgadalean :
Te salut Cristi, si ma bucur ca poti tine legatura cu noi, chiar si de meleaguri straine. Si fara zapada, fericitule !!! La noi e o zapada si o ciorofleaca ...
Sa ai parte de drumuri bune, de zboruri fara turbulente si de stewardese frumoase si amabile :p.

@ovidel :
Te rog citeste topicul asta, mai ales de la pag. 40. Din discutiile purtate, vei afla toate amanuntele. La intalnirea de iarna esti binevenit. Si tu, si alti doritori.
Vara trecuta pe Transfagarasan, la coborare de la Balea Lac, intr-un popas de regrupare, am vazut coloana celor de la Seat care urca. Erau mult mai multi decat noi si tare frumosi. Toata admiratia pentru ei. As vrea ca si noi sa fim luna viitoare la Bran cel putin la fel de multi si de frumosi ca si ei.
Daca esti hotarat sa vii (si bineinteles, numai daca ai incredere ca nu fug cu banii in Insulele (cu) Virgine :p ) iti trimit contul meu si tu trimiti avansul. De preferat pana la sfarsitul acestei luni. Te rog doar sa spui daca vii singur sau insotit de sotie/prietena, sau de altcineva.

Black Daniel
24-01-2011, 02:28 PM
Update 24.01.2011 :
50 ron - Tetel
100 ron - pritulescu
50 ron - ohne_zucker_06
100 ron - patratzel1988
50 ron - ancuta
100 ron - k_cristi87
100 ron - cgadalean
100 ron - Mihaela (JurasikMan)
50 ron - Juliano
Total : 700 ron, fara avansul meu.

ovidel
24-01-2011, 08:31 PM
Va salut d-nul Daniel Si pe toti membri forumului. Eu vreau sa vin cu prietena mea deci 2 persoane. Imi puteti trimite pe PM. nr. Contului si zilele astea o sa va trimit si eu avansul.

ancuta
24-01-2011, 08:42 PM
se aduna lumea...sigur vom fi mai multi decit intilnirea seat-ului din vara:) si inca o intrebare care ma roade pe mine...cam devreme dar..am inteles de bautura fiecare aduce cite ceva, cu ce se mindreste dar cu carnea de gratar cum facem? ne intilnim toti acolo si mergem la un magazin, facem cheta, presupun ca nu venim cu cotletele de acasa in baitz, cel putin noi la 300km distanta...astept raspuns:)

Black Daniel
24-01-2011, 08:49 PM
Ovidel, ai PM.
Si te rog frumos, foloseste singularul. Aici suntem intre prieteni si nu-si au rostul astfel de politeturi.

Yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :yahoo: , suntem deja 23 de persoane si 10 masini !!! Dublu fata de vara trecuta :yahoo: !!!

... presupun ca nu venim cu cotletele de acasa in baitz ...

De ce nu ?!? Asta vara asa am facut, si era vara !!!
Asta ar fi o varianta. A doua ar fi un Metro, Plus, Penny de pe drum, eventual din Brasov, ca e mai aproape.

ancuta
24-01-2011, 09:02 PM
kk, multumesc daniel, eram stresata:)

Juliano
24-01-2011, 10:08 PM
Super tare, hai ca suntem tari frate. 10 masini, 23 de persoane ... nebunie. Abia astept :yahoo:
Trebuie sa mai cautam un loc unde sa tragem chefu' asta.

pritulescu
24-01-2011, 10:17 PM
Daca se fac astfel inscrierile cred ca vom rezerva o localitate intreaga.
Sunt nerabdator sa ne intalnim, cred ca va fi dezastru in sensul bun al intelesului. Parca vad cum unii vor juca carti, altii table, biliard sau remi, in timp ce alt grup va juca Bedminton in zapada sau cine stie ce joc si eu o sa ma distrez plimbindu-ma de la un grup la altul.
Totul este sa avem o locatie mare unde sa ne adunam toti fara sa suparam gazda, pentru ca nu prea vad ca vom gasi o pensiune atat de mare incat sa ne cazam toti.
PS E bine ca fiecare sa procure de mancare in drum catre locatie pentru ca nu cred ca o sa va indurati apoi sa parasiti grupul pentru cumparaturi. Se mai pot cumpara produse de la producatorii locali dar preturile sunt cam mari.

Black Daniel
24-01-2011, 10:23 PM
Cautand pe net o locatie de cazare, mi-a sarit in ochi asta :
http://www.turistinfo.ro/bran/cazare-bran/pensiunea_luminita-c991.html

Ca si capacitate de cazare ni se potriveste ca o manusa. Pretul mi se pare super OK. Dati-va si voi cu parerea.
Ramane sa o vedem live, la fata locului, pe 5 februarie.